PDF-to-Word: bezplatná online služba na převod PDF dokumentů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

PDF-to-Word: bezplatná online služba na převod PDF dokumentů

PDF AppendPDF

23. dubna 2009, 00.00 | Potřebujete dostat obsah PDF dokumentu do MS Wordu včetně zachování layoutu stránek? Zkuste Internet. Online konvertor PDF-to-Word na převod PDF dokumentů do formátů RTF a DOC pro Microsoft Word a další textové editory je k dispozici zcela zdarma a přinášíme vám proto souhrnné představení jeho funkcí a možností.

Společnost Nitro PDF je autorem zajímavého internetového projektu PDF-to-Word, což je online konvertor PDF dokumentů do formátů RFT nebo DOC pro Microsoft Word či jiné textové editory a publikační systémy. Služba PDF-to-Word je zatím funkční jako veřejná betaverze, přičemž její poskytování je nabízeno všem uživatelům zdarma. Server PDF-to-Word.com nevyžaduje žádnou registraci a jako výstup pro konvertor PDF dokumentů využívá e-mail, na který konvertor zašle převedený dokument.

Prostředí a možnosti konvertoru

Ovládání online konvertoru probíhá přímo v prostředí webového prohlížeče. Všechny ikony jsou dost velké a přehledné, pro uživatele mobilních browserů bohužel není zatím nabízena optimalizovaná varianta webové stránky s ovládacími prvky konvertory.
Stačí vybrat PDF dokument, zvolit cílový formát (RTF nebo DOC) a zadat e-mailovou adresu, na kterou pak přijde převedený dokument zabalený pro jistotu ještě v ZIP archivu. Všechno ostatní je již automatické – PDF soubor se nahraje na server, chvilku se analyzuje a převádí a pak už si rovnou můžete zkontrolovat e-mailovou schránku.

Šikovné je nahrazování některých vektorových objektů jejich Shapes a SmartArt alternativou pro MS Word, inteligentní je i konverze grafů a různých diagramů do podoby vektorových objektů vložených posté do DOC souborů. Konvertovat lze dokonce i některé efekty (stíny apod.), textury a výplně objektů.

Některé druhy písem respektive jejich znaky se interně převádí přes OCR, díky čemuž je teoreticky možné konvertovat libovolné druhy kódování fontů. Písma, která zrovna nemáte nainstalovaná, se v RTF/DOC souborech automaticky nahradí jejich nejvhodnější serif nebo sans-serif variantou.


Nitro PDF-to-Word - prostředí online konvertoru (volba formátu RTF nebo DOC a odeslání převedeného souboru na zadaný e-mail)


Nitro PDF-to-Word - probíhající konverze je indikována animovaným symbolem


Nitro PDF-to-Word - převedený dokument pošle konvertor automaticky na zadanou e-mailovou adresu a ihned nabídne volbu pro konverzi dalšího dokumentu

Kvalita konverze

Budu-li brát současnou betaverzi služby PDF-to-Word jako bernou minci pro hodnocení kvality výstupu konvertoru, musím subjektivně prohlásit, že je na stávající podmínky poměrně slušná. Převod PDF dokumentů včetně layoutu má totiž svá značná úskalí, která lze někdy jen velmi obtížně řešit. Společnosti Nitro PDF má naštěstí s PDF dokumenty již dlouholeté zkušenosti, neboť jejím hlavním produktem je editor PDF dokumentů Nitro PDF Professional a výsledky jsou vidět.

Jedinou (zato však zásadní) výtku mám ke konverzi některých grafických objektů v barvovém prostoru CMYK, které online konvertor PDF-to-Word zatím u PDF dokumentů zatím evidentně nezvládá. Další problémy dělají konvertoru verzálky, u jejichž převodu se konvertor chová trochu nahodile. S češtinou žádné závažné potíže nejsou,

Naprostá většina ostatních prvků layout včetně různých vektorových objektů a jejich výplní, tabulek (i velmi komplexních tabulek) či odsazení odstavců textu je převáděna velmi korektně, a to včetně zachování hyperlinků, speciálních ligatur, hlaviček + patiček jednotlivých stran, natočeného textu, jeho formátování, a pokud je to v dané situaci možné, tak i písem vložených v PDF dokumentech.

Závěr

PDF-to-Word je hodně užitečná online služba, která je ve své stávající podobě zcela zdarma a snadno se používá. Lze předpokládat, že postupem času budou odladěny některé výše popsané chyby konvertoru a jsem zvědav, zda také finální verze služeb serveru PDF-to-Word .com bude pak nadále k dispozici bezplatně.


Nitro PDF-to-Word - většinu formátovacích prvků, stylů a vektorové grafiky včetně pozadí převede online konvertor správně, češtinu u verzálek (a trochu nepochopitelně i některé jiné znaky u verzálek) ale moc dobře nezvládáNitro PDF-to-Word - nadpisy a grafy jsou OK, zkonvertovaný CMYK barvový prostor ovšem KONitro PDF-to-Word - nahoře tabulky a text v PDF dokumentu, dole pak stejná část stránky převedená do formátu MS Wordu

Nitro PDF-to-Word - CMYK fotografie a všeobecně grafika v CMYKu v PDF dokumentech dělají konvertoru zatím opravdu značné problémy, typická šmoulinka je toho jasným důkazem

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: