Novinky v řadě kamer Sony Handycam - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Novinky v řadě kamer Sony Handycam

7. února 2005, 00.00 | Sony uvádí na trh nové kamery Handycam, z nichž jsme vybrali ty nejzajímavější s jejich stručným popisem. Jedná se o tříčipovou kameru PC1000E, dále kameru HC90E, která disponuje snímačem s rozlišením 3MPix, dvě minikamery PC55E a PC53E a nakonec kameru DVD7E, která zaznamenává data přímo na DVD disky.

Sony uvádí na trh nové kamery Handycam, z nichž jsme vybrali ty nejzajímavější s jejich stručným popisem. Jedná se o tříčipovou kameru PC1000E, dále kameru HC90E, která disponuje snímačem s rozlišením 3MPix, dvě minikamery PC55E a PC53E a nakonec kameru DVD7E, která zaznamenává data přímo na DVD disky.

DCR-PC1000E
Tato MiniDV kamera je vybavena trojicí CMOS snímačů s úhlopříčkou 1/6", rozlišením 790.000 bodů a vylepšeným Imaging Procesorem. Nabízí kombinaci širokého dynamického rozsahu a vysoké rychlosti zpracování. Vysoký dynamický rozsah zajišťuje zobrazení detailů v přechodech pro přirozený záznam, s mnoha detaily ve velmi světlých i tmavých částech scény. Další ze základních výhod je vysoká rychlost zpracování obrazu umožňující širokoúhlý formát s širší efektivní obrazovou oblastí.
Použitý objektiv Carl Zeiss Vario-Sonar T* poskytuje 10x optický zoom. Hybridní LCD displej má úhlopříčku 2,7" a formát 16:9. Videokamera je také připravena záznam 5.1 kanálového zvuku v případě, že k ní bude připojen prostorový mikrofon. S kamerou můžeme také pořizovat fotografie s rozlišením až 1920x1440 bodů. Hmotnost kamery je 400g a pro přenos dat je vybavena rozhraním i.Link (FireWire) a nechybí ani USB 2.0 pro přímý video streaming.
PC1000E nabízí škálu manuálních funkcí. Ostření, Expozice, AE kompenzace, posun balance bílé barvy a hlasitost přehrávání mohou být ovládány ručně pomocí programovatelného rolleru. Ten umožňuje otáčením volit funkci a stisknutím přepínat mezi manuálním a automatickým nastavením. Rollerem může být následně ručně nastavena zvolená funkce, zatímco ostatní nastavení je uzamčeno na aktuální hodnotě. Standardně je přiřazeno zaostření, které je tak snadno dostupné a ovladatelné.
Dále nabízí rozšířené funkce jako je Cinematic režim simulující filmový záznam, AE kompenzace pro nastavení intenzity jasů či histogram pro zobrazení zastoupení jednotlivých jasů. Pleťové tóny mohou být vyhlazeny a vodící mřížka ve středu hledáčku použita pro zajištění vybalancované kompozice záznamu.


DCR-PC1000E

DCR-HC90E
Nová Sony DCR-HC90E má 3 MPix CCD snímač s primárním barevným filtrem má objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T* s 10x optickým zoomem. Díky CCD technologii je HC90E schopna zaznamenávat nejen video, ale i fotografie s rozlišením 2016x1512 bodů, k čemuž je navíc vybavena i bleskem. Vybavena je také konektory pro analogové video a S-Video.
Nabízí plnohodnotný širokoúhlý záznam ve formátu 16:9. Tento formát je ideální pro přehrávání na dnes populárních širokoúhlých televizích a pro širokoúhlé zobrazení přímo na kameře je k dispozici 2,7palcový širokoúhlý hybridní dotykový LCD displej. Stejně jako PC1000E je také připravena pro záznam 5.1 kanálového prostorového zvuku. Hmotnost kamery je 440g.


DCR-HC90E

DCR-PC55E a DCR-PC53E
DCR-PC55E a PC53E jsou vybaveny 0,8MPix Advanced HAD CCD snímačem a 3" hybridním LCD displejem s rozlišením 123.200 bodů, který je navíc dotykový, takže může sloužit díky aktivnímu menu Sony, které je logicky uspořádaným grafickým rozhraním, pro ovládání kamery. S Memory Stick DUO paměťovou kartou můžete také snadno zaznamenávat a ukládat fotografie s rozlišením 640x480 bodů. Na snímač dopadá obraz skrz objektiv Carl Zeiss Vario-Tesar s 10x optickým zoomem.
Pokračování v miniaturizaci znamená, že můžete vzít DCR-PC55E a její sestřička DCR-PC53E sebou kamkoli ve své tašce či kapse stejně jako mobilní telefon či štíhlý digitální fotoaparát. Tyto drobné Handycam kamery byly navrženy pro každodenní použití a díky automatické krytce objektivu nikdy nepropásnete záběr. Šířka kamer je 72mm, výška 99mm, hloubka 45mm a hmotnost 290g.


DCR-PC55E

DCR-DVD7E
Stejně jako výše uvedené modely, je opět vybavena objektivem Carl Zeiss Vario-tesar s 10x optickým zoomem, kterým světlo prochází na 0,8MPix CCD snímač, který je kromě videa schopen pořizovat i fotografie s rozlišením 640x480 bodů. Pro komunikaci je přístroj vybaven rozhraním USB 2.0.
Nový způsob držení a ovládání DCR-DVD7E byl navržen tak, aby ideálně odpovídal novému stylu používání kamery. Na rozdíl od tradičního pojetí konstrukce je kamera vybavena 2,5 palcovým hybridním LCD displejem umístěným na zadní stěně jejího zakulaceného těla. Displej slouží jako primární monitor jak pro přehrávání, tak i záznam videa. Hmotnost kamery je 360g.
DCR-DVD7E je schopna zaznamenávat přímo na DVD disky. Podporuje formáty DVD-R, DVD-RW a DVD+RW pro přímý zápis a DVD-RW spolu s DVD+RW pro přepis. 8cm DVD disky používané kamerami Handycam mohou být přehrávány na většině běžných DVD přehrávačů. Pro prohlížení záznamu na DVD+RW disk pomocí DVD přehrávačů, bez zapsání uzavírací stopy, musí být záznam dlouhý minimálně 8 minut v SP režimu. Sony jinak negarantuje přehrávání takovýchto záznamů na všech DVD+RW kompatibilních zařízeních.


DCR-DVD7E

Shrnutí
Začátek prodeje DV kamery DCR-PC1000E bude v dubnu 2005, prodej 3MPix CCD DV kamery DCR-HC90E začne v březnu 2005, miniauturní videokamery formátu MiniDV DCR-PC55E a DCR-PC53E budou dodávány od února 2005 a DVD Handycam DCR-DVD7 bude k dispozici v březnu 2005.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: