Lexmark uvádí nový all-in-one X8350 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Lexmark uvádí nový all-in-one X8350

18. listopadu 2005, 00.00 | Lexmark nyní představil nový model multifunkčního zařízení „all-in-one“ pro malé a domácí kanceláře, které své schopnosti rozšiřuje i na kvalitní bezokrajový tisk fotografií. K běžným schopnostem jako je tisk, skenování, kopírování a faxování je přidána pomocí čtečky paměťových karet a velkého displeje i schopnost kvalitně spravovat digitální fotografie.

Lexmark nyní představil nový model multifunkčního zařízení "all-in-one" pro malé a domácí kanceláře, které své schopnosti rozšiřuje i na kvalitní bezokrajový tisk fotografií. K běžným schopnostem jako je tisk, skenování, kopírování a faxování je přidána pomocí čtečky paměťových karet a velkého displeje i schopnost kvalitně spravovat digitální fotografie.

Technická specifikace
Základem je termální inkoustový tisk pomocí 4 barev (Cyan, Magenta, Yellow, Black) s možností rozšíření až na 6 barev (pro tisk barevných fotografií). Rozlišení barevného tisku je 4 800 x 1 200 dpi, černobílého pak 1 200 x 1 200 dpi. Kopírování, faxování a skenování umožňuje 48bitový CIS / CCD plochý skener s optickým rozlišením 1 200 x 2 400 dpi, rozšiřitelným až na 1 9200 x 1 9200 dpi. Oblast skenování je max 216 x 355 mm.
Při nejmenší kvalitě a černém tisku je zařízení schopno dosáhnout rychlosti až 25 stránek za minutu. V barevném režimu pak 19 str./min. V normální (střední) kvalitě je rychlost barevného tisku 13 str./min a černobílého 5 str./min. Vkládat můžeme maximálně formát papíru A4. K dispozici je také automatický podavač papíru, pro skenování a faxování většího množství předloh. Ten pojme až 50 papírů s gramáží 75 g. Zásobník papíru pro tisk pojme až 100 papírů gramáže 75 g.

Pro připojení k okolnímu světu slouží tiskárně USB 2.0 port pro počítač a také USB podporující PictBridge (přímý tisk fotografií bez přítomnosti počítače). Zde lze také použít i USB disk. Volitelně lze také přikoupit síťový adaptér N4000e pro Ethernet 10/100Base TX a N4050e 802.11g Wireless Print Server.
Vestavěná čtečka paměťových karet umí číst data z karet typu Compact Flash I i II, SmartMedia, Memory Stick (i MS Pro a Duo), Secure Digital, MultiMedia Card a xD. Tisk fotografií velmi ulehčuje přítomnost barevného displeje s úhlopříčkou 2,36" (60 mm), díky kterému je můžeme pohodlně prohlížet a použít základní volby editace. Mezi ně patří ořezávání, otáčení, zmenšování, aplikování barevných filtrů a odstraňování jevu červených očí.
Celé all-in-one zařízení má na výšku 254 mm, na šířku 448 mm a do hloubky 379 mm. Hmotnost je cca 7,4 kg. Doporučené zatížení je 5 000 stran měsíčně.

Shrnutí
Lexmark představil zařízení, které zvládá uspokojit nejen požadavky náročné malé kanceláře, ale také fotografa. Díky displeji, čtečce karet, možnosti přímého tisku a rozšíření tisku až na 4 barvy můžeme tisknout fotografie o něco lépe a kvalitněji. Na Evropský trh dorazí v lednu za cenu odpovídající 199$ a snad se představí i na českém trhu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: