Konference Tisk a zadavatel 2006 - již tento čtvrtek - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Konference Tisk a zadavatel 2006 - již tento čtvrtek

TAZ 2006 konference

16. května 2006, 00.00 | Jakou tiskovou technologii zvolit pro určitý typ tiskoviny a náklad? Jaké jsou výhovy a nevýhody digitálního tisku ve srovnání s klasickým ofsetem? Jak na správu barev při digitálním tisku? To jsou otázky, na které můžete dostat odpovědi již tento čtvrtek.

První konference Tisk a zadavatel byla uspořádána v již v roce 2002, aby pomohla běžným uživatelům při komunikaci s tiskárnami a profesionály z oblasti DTP a polygrafie. Zadavatelem tiskových zakázek se velmi často stávají pracovníci, kteří nemají ani polygrafické vzdělání ba ani praktické zkušenosti s tiskovými technologiemi. Přesto se po nich vyžaduje rozhodnutí, zda tisknout přímo v kancelářích či zadávat tisk do profesionálních tiskáren. A právě pro tyto zadavatele je určena celodenní konference, která je seznámí laicky přijatelnou formou s principy efektivního zadávání tiskových zakázek, základními pojmy polygrafického průmyslu a rozdíly mezi jednotlivými technologiemi.

Co nabídne konferenční program?
Již 18. května 2006 od 10 do 17 hodin proběhne celkem pětice přednášek prezentovaných předními českými odborníky ze serveru Grafika.cz, konzultační společnosti Grafie CZ a odborného časopisu Svět Tisku. Program zahájí srovnání jednotlivých tiskových technologií z pohledu zadavatele tiskových zakázek. To znamená zejména rozdíly mezi rychlostí tisku, její kvalitou a pochopitelně i cenou. Srovnány budou jak kancelářská tisková řešení, tak i technologie komerčního tisku jako je ofset či digitální tisk. Srovnání bude orientována na konkrétní typické tiskové zakázky, jako jsou letáky, katalogy, brožury či direct-mail.
Druhá přednáška bude věnována správnému zadání tiskové zakázky. Právě komunikace mezi objednavatelem tisku a jeho realizátorem je zdrojem častých chyb a nedorozumění. Proto jsme pro vás připravili sumář praktických tipů a rad pro zajištění hladké realizace tisku od samotného začátku.
Odpolední blok zahájí přednáška o zefektivnění tištěné marketingové komunikace s využitím moderních tiskových technologií. Digitální tiskové technologie spolu s možností personalizace tiskovin umožňují při správném nasazení výrazně zefektivnit, zrychlit a zároveň i zlevnit komunikaci s klienty. Podmínkou je však dostatečná znalost možností těchto nových technologií a jejich správné nasazení.
Předposlední přednáškový blok bude zaměřen na další velice kritickou otázku - kvalitu tisku. Ať už se jedná o tisk v kanceláři či zadávání tiskových zakázek, je zcela nezbytné zajistit vhodnou kvalitu tisku a zároveň dokázat včas identifikovat zdroje případných problémů při tisku. Využijte praktických zkušeností profesionálů pro zlepšení kvality vašich tiskovin.
Na závěrem konference dojde řada i na souhrn praktických rad, tipů a triků pro trvalé snižování nákladů na výrobu tiskovin. Naučíme vás efektivně vyhledávat dodavatele, správně připravovat tiskové zakázky a důsledně kontrolovat jejich kvalitu. Bližší informace o konferenci najdete na https://www.grafika.cz/konference/zadavatel.

Nejen přednášky, ale i prostor pro diskuzi
Konference Tisk a zadavatel již tradičně kromě přednáškového programu nabízí i bohatý prostor pro diskuzi mezi profesionály a laiky či 1:1 jednání. Součástí akce jsou i kontaktní místa dodavatelů tiskových technologií, grafických studií a tiskáren, na kterých se můžete individuálně seznámit s nabídkou vybraných dodavatelů. Na akci se sejde několik set zadavatelů a jejich vzájemná diskuze je dalším zdrojem cenných praktických zkušeností.

Správa barev pro pokročilé uživatele
Pro zkušenější zadavatele tiskových zakázek proběhne paralelně praktický celodenní workshop zaměřený na problematiku správy barev při digitálním tisku. V průběhu workshopu bude prakticky předvedena kalibrace barev pro barevnou laserovou tiskárnu a velkoformátový inkoustový tiskový stroj. Bližší infromace o workshopu naleznete na adrese https://www.grafika.cz/konference/tisk.

Těšíme se na setkání
Konference proběhne již tento čtvrtek 18.5.2006 od 10 hodin v konferenčním centru pražského hotelu Olšanka. Program konference je určen široké veřejnosti a nabízí srozumitelné a praktické informace pro běžné uživatele. Zkušeným uživatelům či profesionálům z oblasti DTP a polygrafie je pak určen samostatný workshop o správě barev při digitálním tisku. Podmínkou účasti je online registrace na https://www.grafika.cz/konference.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: