Kalibrace a profilování inkoustového tisku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Kalibrace a profilování inkoustového tisku

3. září 2008, 00.00 | Tisknete grafiku či digitální fotografie na vyšší než čistě amatérské úrovni? Nabízíme vám možnost zúčastnit se intenzivního a ryze praktického workshopu pod vedením zkušeného profesionála na správu barev Karla Poneše.

Tisknete grafiku či digitální fotografie na vyšší než čistě amatérské úrovni? Pokud ano, jistě vám nejsou cizí problémy s přesností, věrností a stálostí barevného podání při používání různých médií v inkoustovém tisku. Nabízíme vám možnost zúčastnit se intenzivního a ryze praktického workshopu pod vedením zkušeného profesionála na správu barev Karla Poneše. V praxi uvidíte, jakým způsobem se kalibruje velkoformátová inkoustová tiskárna a vytváří barevný profil média.

Přesnost reprodukce barev v celém digitálním workflow je samozřejmě závislá na přesnosti ICC profilů, které při práci využíváme. Tovární profily dodávané spolu se zařízeními velmi často nedosahují uspokojivé přesnosti, protože nepopisují chování „našeho“ stroje ve specifických podmínkách konkrétního zapojení a nastavení. Pokud se rozhodneme využít při tisku alternativních tiskových médií nebo inkoustů, dostáváme se již zcela do sféry práce pokus-omyl. Pro ty z Vás, kteří mají ambice vlastními silami kontrolovat přesnost tiskových ICC profilů a vytvářet je pro konkrétní kombinace nastavení stroje a použitých materiálů je určen tento workshop. Během tohoto semináře si prakticky ukážeme principy vytváření ICC profilů RGB inkoustových tiskáren, kontrolu jejich přesnosti a uživatelské úpravy vyzvořených profilů. Demonstrace bude probíhat s využitím cenově dostupné kalibrační sady GretagMacbeth Eye-One photo.

Dopolední část
  • stručná teorie struktury a funkčnosti ICC profilů.
  • stručné připomenutí definice barvy, způsobů jejího měření a popisu.
  • princip vytváření tiskových ICC profilů.
  • seznámení se sadou GretagMacbeth Eye-one photo.
  • příprava k vytvoření ICC profilu - volba tiskového média a parametrů tisku, nastavení tis- kárny a ovladače tisku.
  • modelové vytvoření tiskového ICC profilu za zvolených podmínek.
Odpolední část
  • objektivní posouzení vytvořeného profilu pomocí aplikace ColorLab.
  • subjektivní posouzení vytvořeného profilu na základě výjezdu kontrolních snímků.
  • úprava vytvořeného ICC profilu na základě zjištěných nedostatků.
  • diskuse nad probranou tematikou.

Komu je kurz určen
Kurz je určen pro uživatele inkoustových tiskáren, kteří řeší otázku barevnosti tisku. Nabízíme vám praktickou ukázku kalibrace a generování ICC profilů a zejména možnost konzultace svých problémů se zkušeným praktikem, uznávaným odborníkem na správu barev Karlem Ponešem.Cíl semináře
Prakticky předvést kalibraci inkoustové tiskárny a generování profilu média. Poskytnout účastníkům prostor pro diskuzi o jejich problémech s barevností tisku a zejména poskytnout přesné a praktické informace o problematice CMS.

Aktuálně vyhlášené termíny a místa konání:

Termín: 12.9.2008
Místo konání: Institut digitální fotografie, s.r.o. Hálkova 2, 120 00 Praha 2 (blízko stanice I.P. Pavlova Metro C)
Lektoruje: Karel Poneš
Po ukončení bakalářského studia oboru Tvůrčí fotografie na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě se věnuje odborné praxi v oblasti digitálního obrazu a to jak grafik, pedagog, fotograf a další. Ve své praxi se specializuje na digitalizaci obrazu, správu barev v digitalizačním procesu a veškeré počítačové úpravy snímků. Nyní pracuje jako externí pedagog Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Jako lektor spolupracoval také s firmou Canon. Pracoval na kompletních projektech archivů pro Moravskou galerii v Brně a Masarykovu univerzitu, Botanický ústav AVČR nebo Národní muzeum. Stál u realizace a zprovoznění digitalizačního pracoviště Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci.

Čas:    12.9.2008 9:15 až 16:45

Cena bez 19% dph: 1690,- Kč

Počet účastníku: max 13

Registrujte se ZDE!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Poradna  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: