Jak na Color Management: od A až do Z (kurzy) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Jak na Color Management: od A až do Z (kurzy)

21. července 2008, 00.00 | Mohutný rozvoj digitálních technologií a na ně navazujících počítačových úprav a tiskových procesů s sebou přinesl také otázku udržení barvové shody obrazového materiálu v různorodém digitálním workflow. Připravili jsme pro Vás dva nové kurzy, jež vám dají odpovědi na vše, co jste chtěli o této problematice vědět.

Rozvoj digitálních technologií a na ně navazujících počítačových úprav a tiskových procesů s sebou přinesl také otázku udržení barvové shody obrazového materiálu v různorodém digitálním workflow. Jak to již většinou bývá, rozsáhlejší možnosti počítačových manipulací a vyšší dosažitelná přesnost reprodukce barev kladou zároveň značné nároky na znalosti uživatele a na jeho orientaci v dané problematice. Jelikož se jedná o obor, kde jen teoretické znalosti zdaleka nestačí, ale je nezbytně nutné si vše také "osahat", připravili jsme pro vás dva kurzy, které se komplexně zabývají tímto oborem a určitě vám pomohou k lepší orientaci v oblasti CMS neboli správy barev.

KURZ 1: Kalibrace a profilování inkoustového tisku
Tisknete grafiku či digitální fotografie na vyšší než čistě amatérské úrovni? Pokud ano, jistě vám nejsou cizí problémy s přesností, věrností a stálostí barevného podání při používání různých médií v inkoustovém tisku. Nabízíme vám možnost zúčastnit se intenzivního a ryze praktického workshopu pod vedením zkušeného profesionála na správu barev Karla Poneše. V praxi uvidíte, jakým způsobem se kalibruje velkoformátová inkoustová tiskárna a vytváří barevný profil média.

Přesnost reprodukce barev v celém digitálním workflow je samozřejmě závislá na přesnosti ICC profilů, které při práci využíváme. Tovární profily dodávané spolu se zařízeními velmi často nedosahují uspokojivé přesnosti, protože nepopisují chování „našeho“ stroje ve specifických podmínkách konkrétního zapojení a nastavení. Pokud se rozhodneme využít při tisku alternativních tiskových médií nebo inkoustů, dostáváme se již zcela do sféry práce pokus-omyl. Pro ty z Vás, kteří mají ambice vlastními silami kontrolovat přesnost tiskových ICC profilů a vytvářet je pro konkrétní kombinace nastavení stroje a použitých materiálů je určen tento workshop. Během tohoto semináře si prakticky ukážeme principy vytváření ICC profilů RGB inkoustových tiskáren, kontrolu jejich přesnosti a uživatelské úpravy vytvořených profilů. Demonstrace bude probíhat s využitím cenově dostupné kalibrační sady GretagMacbeth Eye-One photo.
Více informací o kurzu naleznete ZDE!Objednávkový formulář naleznete na tomto odkazu!
KURZ 2: ICC profily a správa barev v praxi
Základem úspěšné úpravy fotografií a koneckonců jakékoli seriózní práce s počítačovou grafikou je kontrola nad tím, jakým způsobem jsou zaznamenávány, zpracovávány a následně zobrazovány barvy. Problematika správy barev je komplikovanou oblastí, která vyžaduje znalosti z mnoha oborů a její plné nasazení je zejména u profesionálních pracovišť velmi nákladným procesem. Přesto je toho hodně, co může běžný uživatel udělat pro to, aby získal lepší kontrolu nad barvami s minimálními náklady.

Výklad bude zaměřen na postup práce s obrazovým souborem od okamžiku pořízení snímku (digitální fotoaparát, scaner), přes obecné úpravy snímku v počítači až po přípravu k tisku nebo osvitu na minilabu. Důraz bude samozřejmě kladen na kontrolu a udržení barvové stálosti v průběhu úprav. Po stručném shrnutí látky probírané v předchozím kurzu (viz. výše), prakticky i teoreticky probereme možnosti nastavení a kalibrace digitálních fotoaparátů a scanerů. Poté pořízené zdrojové snímky modelově upravíme v příslušných aplikacích tak, abychom jejich barevnost v maximální možné míře kontrolovali. Učastníci si v koordinaci s lektorem vlastnoručně upravené snímky připraví pro tisk na inkjetové tiskárně Canon iPF5000 a posléze je vytisknou.
Více informací o kurzu naleznete ZDE!Objednávkový formulář naleznete na tomto odkazu!
Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Poradna  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: