INNOVATE 05 – výstava produktů společnosti Xerox - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

INNOVATE 05 – výstava produktů společnosti Xerox

18. března 2005, 00.00 | Výstava Innovate společnosti Xerox patří každoročně k jedním z největších prezentací výrobků a služeb této společnosti, která se letos konala v Národním památníku na žižkovském Vítkově.

Společnost Xerox, která na našem trhu prodává publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document managment, uspořádala ve dnech 9. a 10. března 2005 výstavu svých produktů a řešení pod názvem INNOVATE 05. Motto této akce znělo Born in Xerox a to nejenom proto, že se společnost Xerox v nedávné době přestěhovala do nových reprezentačních míst Paláce Flóra na Vinohradech. Tento název společnost Xerox zvolila i kvůli představení nových tiskových řešení v různých kategoriích. Výstava se konala v Národním památníku na žižkovském Vítkově a patřila k nejvýznamnější prezentaci této společnosti v letošním roce, která byla určena pro malé, střední i ty největší firmy včetně komerčních zpracovatelů a organizacím veřejné správy.Co bylo možno shlédnout?
Na výstavní ploše Národního památníku na Žižkově bylo možné shlédnout nejen klasické kancelářské černobílé a barevné tiskárny a multifunkční zařízení společně s velkoformátovými barevnými plotry, ale i velké tiskové stroje pro zajištění velkonákladového tisku. Kromě produktů zde byly představeny i poradenské služby společnosti Xerox. Bylo zde možné vyslechnout si i celou řadu odborných přednášek, například o výhodách digitálního tisku oproti ofsetovému, nebo o posledních novinkách z vývojových laboratoří Xerox.V praxi si každý návštěvník mohl vyzkoušet i tiskový nástroj SmartQ, který slouží k zabezpečení přístupu k tiskovému stroji a vytištěným dokumentům. Využití tohoto ziskového nástroje je hlavně u společností a institucí, kde jsou používány tiskové stroje nebo kopírovací zařízení. Jeho další využití je hlavně v oblasti účtování a rozúčtování nákladů spojených s tiskem na jednotlivé uživatele či střediska. Každý uživatel připojený do tohoto tiskového řešení je vybaven ID kartou, kterou se identifikuje u daného stroje, na kterém si nechal vytisknout svůj dokument. K tisku dochází až po této identifikaci, tudíž tištěné materiály nezůstávají v podavači tiskového stroje, ke kterému může kdokoliv přijít a dokumenty odnést. S tímto jsou spojené i úspory tisku, protože pokud daný uživatel nepřijde k tiskovému terminálu, neidentifikuje se svojí ID kartou, tak dané dokumenty nejsou vytištěny. Toto tiskové řešení umožňuje nastavit i přístupová práva každé skupiny k danému tiskovému stroji, čímž lze zabezpečit jeho efektivnější vytížení. Toto tiskové řešení obsahuje rozsáhlé nástroje, které umožňují sledovat pokrytí a stav toneru, automatické směrování úloh apod.Nuvera 100/120 CP Ke shlédnutí zde byla i horká novinka v oblasti černobílého produkčního tisku s označením Nuvera 100/120 CP, jejíž využití je nasměrováno do oblasti CRD (centrální reprografie), určená pro velké společnosti a komerční rychlotiskárny, obecně řečeno do středně nákladové produkce s maximálním počtem 700.000 vytisknutých stran za měsíc. Jedná se o produkční černobílou tiskárnu, poskytující dostatečnou tiskovou kvalitu v osmibitové hloubce s rozlišením 1200 x 1200 dpi. Součástí tohoto tiskového stroje je i plošný skener, který pracuje pro potřeby kopírování a digitalizaci obrazu. Umožňuje tisknout na tisková média do maximální velikosti 310 x 470 mm a do gramáže 216 g/m2. Tyto dva produkty, jak již název napovídá, se liší hlavně rychlostí tisku. Nový tiskový stroj s označením Nuvera s označením 120 umožňuje tisknout dokumenty rychlostí až 120 stránek za minutu oproti stroji s označením Nuvera 100, který umožňuje tisknout dokumenty rychlostí 100 stran za minutu.
Skenovací část je vybavena dvěma skenovacími hlavami pro rychlé oboustranné kopírování. Dále se může pochlubit i vcelku nízkými provozními náklady, které se pohybují okolo 0,165,- Kč za tisk jedné strany A4 při smluvním závazku Level 3. Tento tiskový stroj má rozměry 157 x 324 x 74 cm a hmotnost 765 kg.
Nasazení Nuvery 100/120 CP je plánováno hlavně do oblasti transakčního tisku, kde se využívá levný černobílý tisk pro velké objemy většinou variabilních dokumentů, nebo do oblasti tisku publikací.Shrnutí
Výstava Innovate 05 společnosti Xerox umožnila si prohlédnout a vyzkoušet široký rozsah výrobků této společnosti a to nejen budoucím zákazníkům, resellerům, partnerům a novinářům, ale hlavně široké veřejnosti. Tato výstava přilákala mnoho návštěvníků a deset z nich mělo to štěstí odejít s výhrou v podobě osobní tiskárny Xerox Phaser 3116 a mnozí si odnášeli hodnotné ceny v podobě slev na produkty této společnosti. Za oba dny navštívilo výstavu INNOVATE 05 na Vítkově více než tisíc návštěvníků, což je téměř dvojnásobný počet než na loňském Innovate 04 konaném ve Veletržním Paláci v Praze.


Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: