HP uvádí letní novinky pro 3. kvartál 2008 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

HP uvádí letní novinky pro 3. kvartál 2008

19. srpna 2008, 00.00 | Společnost Hewlett-Packard představila v těchto horkých letních dnech hned několik žhavých novinek z oblasti domácích foto-tiskáren. Řeč je celkem o šesti nových produktech z řad HP Photosmart, HP Deskjet a HP Officejet. V následujícím článku si je ve stručnosti představíme.

Léto vrcholí a jak se již stalo zvykem, HP uvádí přesně uprostřed letních prázdnin několik nových tiskáren pro následující čtvrtletí roku 2008. Jedná se celkem o šest novinek – z toho dva modely řady Deskjet, jeden Officejet a tři Photosmarty. Mezi nově představovanými zařízeními nechybí jak klasické tiskárny, tak též univerzální typy se stále populárnějším multifunkčním zaměřením a na závěr též dvě mobilní, kompaktní foto-tiskárničky. Všechny novinky spadají do segmentu domácího tisku a malých kanceláří (SOHO).

HP Photosmart D5460
Barevná tiskárna pro každodenní použití, poskytujcí kvalitní fotografický tisk nebo naopak tisk dokumentů a grafiky – blížící se laserové kvalitě. Nový pěti-inkoustový tiskový systém umožňuje dosáhnout optimálních parametrů a získat tak jasné fotografie, syté barvy grafiky a ostré dokumenty. Uživatelům je v této produktové řadě k dispozici několik doplňkových funkcí - včetně 3,8cm barevného displeje, slotů na paměťové karty a možnosti přímého individuálního potisku CD a DVD disků. D5460 tiskne rychlostí až 33/31 stran za minutu (černobíle/barevně), fotografie formátu 10 x 15cm bude hotova za méně než 18 sekund. S tiskárnou jsou kompatibilní nové dělené originální tiskové kazety (HP 364) v pěti barevných provedeních (černá, fotografická černá, azurová, purpurová a žlutá). Díky dual drop-volume technologii mohou zákazníci tisknout vyšší objem detailů. Nové tiskové kazety HP 364 budou k dispozici ve dvou velikostech – v klasické nebo XL.

HP Photosmart A636
Představuje kompaktní fototiskárnu pro tisk, personalizaci a sdílení fotografií kdekoliv, a to i bez nutnosti použití PC. Tento model tiskne pomocí 3-barevného jednotného inkoustového systému CMY. Součástí vybavení je možnost přidávat titulky, rámečky a dalších 300 kreativních prvků - prostřednictvím 12 cm dotykové obrazovky. Díky ní lze dále také fotografie prohlížet, vybírat, editovat a tisknout. Funkce HP Design Gallery nabídne 30 nástrojů a efektů, včetně vytváření pozvánek nebo pohlednic pomocí podrobné nápovědy na obrazovce. Díky vestavěnému softwaru HP Quick Connect a slotům pro paměťové karty je tisk fotografií doma i kdekoliv na cestách otázkou několika minut. S modelem A636 jsou kompatibilní originální tiskové kazety HP 110 (tříbarevné).

HP Photosmart A532
Druhá novinka v řadě kompaktních fotografických tiskáren, nese kódové označení A532 a dokáže tisknout fotografie s dlouhou životností již za 27 sekund. Prohlížení a editaci fotografií přímo v tiskárně umožňuje velký barevný display s úhlopříčkou 6,1cm. Uživatelé mohou každou fotografii před tiskem ještě upravit - pomocí efektů HP Design Gallery (lze například přidat barevný nádech nebo konvertovat barevnou fotografii na monochromatickou). Jedinou volbou z nabídky lze rovněž odstranit efekt červených očí. Tiskárna funguje samostatně i bez připojení k počítači. Fotografie můžete tisknout přímo z digitálního fotoaparátu, mobilního telefonu nebo z paměťové karty (díky integrované čtečce karet nebo přes volitelné rozhraní Bluetooth). Pro tisk z počítače stačí tiskárnu k počítači připojit prostřednictvím HP Quick Connect - není třeba nic instalovat. Při použití inkoustů HP Vivera v kombinaci s papíry HP Advanced Photo Paper jsou fotografie odolné proti rozmazání a vyblednutí po celé generace. HP Photosmart A532 podporuje tisk formátů 9 x 13cm, 10 x 15 cm a 13 x 18 cm.

HP Deskjet D4360
Jde o všestrannou barevnou tiskárnu, která byla navržena pro uživatele, vyžadující výkon a spolehlivost. S její pomocí získáte jak běžné každodenní dokumenty, tak fotografie, odolávající vyblednutí, nebo možnost tisku webových stránek - pomocí technologie HP Smart Web Printing. A to vše rychlostí až 30 stran za minutu (monochromaticky) nebo 23 str./min (barevně). Deskjet D4360 nabízí rychlé, konzistentní a cenově dostupné výsledky u všech druhů tisku - od obvyklé korespondence až po náročnější projekty, v živých, jasných a odolných barvách. Úsporu elektrické energie garantuje zařazení tohoto zařízení do klasifikace Energy Star. S touto tiskárnou jsou kompatibilní originální inkoustové tiskové kazety HP 350 a HP 351 – obě dvě varianty jsou k dispozici v klasické velikosti i velikosti XL. K dokonalému fotografickému tisku je určena inkoustová tisková kazeta HP 348.

HP Deskjet F2280 All-in-One
Spolehlivé a úsporné multifunkční řešení pro tisk, skenování a kopírování nejrůznějších projektů od textových dokumentů, grafiky až po fotografie. Cenově dostupné kompaktní zařízení vzhledem k minimálním rozměrům šetří prostor a nabízí několik pohodlných funkcí, díky kterým je práce příjemnější a rychlejší. Rychlost tisku je zde až 20 stran za minutu (v černobílém), resp. 14 str./min. (v barevném módu). Při použití Originálních inkoustových kazet HP 21, 22 nebo 58 je výsledkem ostrý text – blížící se laserové kvalitě, a živé barvy grafiky, odolávající vyblednutí. Společnost HP zde opět nabízí dva typy inkoustových kazet - velkých XL kazet HP 21 (černá barva) a HP 22 (tříbarevná). Zákazníci tak mohou vytisknout více než 2,5x více stránek oproti použití klasické malé kazety HP 21 a HP 22.

S HP Deskjet F2280 je (tak jako s ostatními novými tiskárnami HP) k dispozici softwarový nástroj HP Smart Web Printing, umožňující tisk webových stránek v rozsahu, definovaným uživatelem. Informace a bezplatné stažení ZDE.

HP OfficeJet J4580 All-in-One
Poslední model nenabídne domácím uživatelům a malým firmám jen tisk, ale také faxování, skenování a kopírování - v jednom - cenově dostupném zařízení. Předností je lepší efektivita, profesionální barvy a náklady na stránku nižší o 15 procent ve srovnání s laserovými tiskárnami. Officejet J4580 dosahuje rychlosti tisku a kopírování až 28 str./min. černobíle nebo 22 str./min. v barvách. Ke zvýšené výkonnosti a rychlejšímu průběhu práce přispívá i automatický podavač dokumentů na 20 listů a možnost přímého skenování do e-mailu nebo počítačů v síti. Se zařízením jsou kompatibilní originální tiskové inkoustové kazety HP 901 (černá) a HP 901 (CMY - tříbarevná). Kazety jsou opět k dispozici ve dvou velikostech (standard a XL). Díky dual drop-volume technologii mohou zákazníci tisknout vyšší objem detailů, barevný inkoust je optimalizovaný jak pro tisk na obyčejný papír, tak i pro porézní fotografická média.

Závěrem
Sílící trend "domácího tisku" , jež prodělal v posledních dvou letech velký boom, se nyní trochu uklidňuje. Zatím to vypadá, že výrobci polevili od vzájemného soutěžení v kvantitě a zaměřují se nyní spíše na užitečné upgrady stávajících úspěšných modelů a také především na vývoj nových technologií (což by bylo jen dobře, nicméně také to může být zatím jen klid před „bouří“). Zelenou dnes má samostatnost jednotlivých modelů (schopnost libovolně tisknout i bez PC), cestu do oblasti foto-tiskáren si našel také trend neustálé “miniaturizace”, což dokazuje sílící poptávka po malých, mobilních zařízeních. Současné novinky HP řady Deskjet, Photosmart i Officejet kladou důraz na jednoduché ovládání, uživatelský komfort a přidané funkce, jako např.: CD vypalovačky, bluetooth, čtečky paměťových karet, možnost úprav snímků bez nutnosti použití počítače a podobně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: