HP představilo novinky pro podzim 2007 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

HP představilo novinky pro podzim 2007

26. září 2007, 00.00 | Společnost HP uspořádala v polovině září ve svém democentru tiskovou konferenci, na níž bylo představeno několik novinek pro nadcházející období. Současný trend "domácího tisku" stále sílí a je to samozřejmě znát v nápadném příklonu do tohoto segmentu u jednotlivých výrobců. HP není výjimkou.

Hewlett-Packard představil své novinky pro čtvrtý kvartál roku 2007. V prostorách democentra HP bylo k vidění několik nových tiskáren a multifunkčních zařízení směřujících do segmentu domácího tisku a malých kanceláří (SOHO). Současný trend domácího tisku fotografií je na vzestupu a to se pochopitelně odráží i v nabídce jednotlivých výrobců. Stejně tak se do popředí derou stále více a více multifunkční zařízení a jejich obliba u zákazníků roste. Představeny tedy byly jak (právě zmíněné) stále populárnější multifunkce (Photosmarty C6280, C8180, C7280), tak samozřejmě též i inkjetové tiskárny (Officejet K7100 a Photosmart 7460). Trochu z řady vybočuje pouze Officejet K7100, která směřuje spíše do oblasti menších kanceláří. Novinky HP kladou důraz na jednoduché ovládání, uživatelský komfort a nabízejí také další funkce, jako například CD vypalovačku, bluetooth, čtečky paměťových karet, možnost úprav snímků bez nutnosti použití počítače a podobně.

HP Photosmart C6280 All-in-One
Toto multifunkční zařízení přináší efektivní tisk, kromě něj umožňuje skenování a kopírování. Zařízení používá k tisku HP Vivera inkousty. Zařízení je možné sdílet ve stávající domácí síti Ethernet. Zajímavou funkci představuje přímé tlačítko pro odstranění jevu červených očí. Součástí výbavy je i softwarové řešení HP Web Printing umožňující tisk bez okrajů přímo z internetu (Internet Explorer 6.0 a vyšší verze). HP Photosmart C6280 tiskne fotografie v šestibarevném režimu (HP Vivera inkousty a fotopapíry HP Advanced Photo Paper). Tisk a rychlost kopírování formátu A4 je až 34 str./min. černobíle a 33 str./min. barevně.

Snímky formátu 10 x 15cm jsou hotovy za cca 10 sekund. Možný je také duplexní tisk. Součástí vybavení je 6,1cm LCD display. Maximální velikost potisknutelného média je 215 x 610mm. Skener pracuje s rozlišením 4800 dpi a hloubkou 48 bitů. Funkce HP SureSupply upozorňuje na nízký stav hladiny inkoustu v inkoustové náplni. Zařízení umožní mimo jiné také snadnou úpravu, tisk a sdílení fotografií se softwarem HP Photosmart Essential. Rozměry a hmotnost tiskárny: 446 x 443 x 189mm (Š x V x H) a 12 kg. Očekávaná dostupnost – říjen 2007.

HP Photosmart C7280 All-in-One
Univerzální multifunkční zařízení HP Photosmart C7280 nabízí tisk fotografií, funkce kopírování, skenování a faxování. Uživatelé získávají vysokou produktivitu s automatickým podavačem dokumentů, fotopřihrádkou, možností oboustranného tisku a vestavěným bezdrátovým připojením nebo Ethernetem. Zařízení tiskne pomocí šestibarevného inkoustového systému (při použití inkoustů HP Vivera), faxuje barevné i černobílé dokumenty – s PC nebo bez něj, s pomocí automatického podavače nafaxuje, naskenuje a okopíruje až 50 stran a mezitím můžete například souběžně tisknout. Rychlost tisku a kopírování dosahuje až 34 str./min. černobíle nebo 33 str./min. barevně, fotografie formátu 10 x 15cm budou hotovy za 10 sekund. Můžete sdílet a tisknout z připojených notebooků a PC pomocí vestavěného bezdrátového připojení nebo Ethernetu.

Součástí vybavení může být volitelně také Bluetooth rozhraní. Pro lepší orientaci a práci s tiskárnou nechybí ani 6,1cm LCD display a software HP Photosmart Express. Samozřejmostí je zde přímý tisk fotografií pomocí PictBridge standardu. Využít lze i možnosti tisku webových stránek bez ořezu – pomocí technologie HP Smart Web Printing, nebo upozornění HP SureSupply na nízký stav inkoustové náplně. Rozlišení tiskárny je 4800 x 1200 dpi, skener pracuje s rozlišením 4800 dpi při 48bitové hloubce. Fax disponuje pamětí na 90 stran a automatickým podavačem papíru na 50 listů. Rozměry a hmotnost zařízení je 450 x 443 x 241mm (Š x H x V) a 11 kg. Očekávaná dostupnost na našem trhu je v průběhu září 2007.

HP Photosmart C8180 All-in-One
Multifunkční zařízení HP Photosmart C8180 přináší rychlý a jednoduchý způsob, jak doma tisknout fotografie. Pro zjednodušení archivace snímků usnadňuje navigaci dotykový 3,5palcový displej a integrovaná jednotka CD/DVD umožňující také potisk médií. Kromě toho nabízí toto zařízení i funkci kopírky, skeneru a faxu, jakož i bezdrátové a ethernetové připojení. Nechybí podpora Bluetooth, technologie HP Smart Web Printing pro tisk webových stránek bez okrajů. Tisk probíhá pomocí šesti barev. CD/DVD vypalovačka disponuje podporou technologie LightScribe. Zabudovaný skener pracuje s rozlišením až 9600 dpi, při 96bitové hloubce a umožňuje skenovat jak klasické fotografie, tak i negativy.

Vestavěný Transparent Materials Adapter – skenuje až čtyři 35mm diapozitivy nebo šest negativních rámečků. Upravování, ukládání a tisk probíhá pomocí dotykového displeje. Součástí vybavení tiskárny je i čtečka paměťových karet. Nechybí ani funkce odstranění jevu červených očí. S použitím fotopapírů HP Advanced Photo Paper a inkousty HP Vivera tiskne zařízení snímky odolné proti rozmazání. Rychlost tisku a kopírování je až 34 str./min. černobíle a 33 str./min. barevně (fotografie 10 x 15cm za 10 sekund). Ovládání obsahuje přímé volby pro možnost zvětšení a zmenšení, změnu kvality a velikosti. Rozměry a hmotnost zařízení: 447 x 386 x 215mm (Š x H x V) a 11,4 kg. Očekávaná dostupnost na našem trhu je v průběhu října 2007.

HP Photosmart D7460
Foto tiskárna HP Photosmart D7460 nabízí uživateli tisk o rychlosti až 34 str./min. černě, 33 str./min. barevně a fotografie formátu 10 x 15cm je hotova za cca 10 vteřin. Zařízení disponuje vestavěným Ethernetem i bezdrátovým připojením a volitelným Bluetooth rozhraním. S technologiemi HP Smart Web Printing, HP Auto Sense a volitelně i s režimem oboustranného tisku spoří D7460 náklady na náplň a papír. Pro snazší ovládání a práci s tiskárnou slouží 8,9cm dotykový LCD display, umožňující úpravy, ukládání, tisk a sdílení.

Kombinací inkoustů HP Vivera a fotopapírů HP Premium Plus lze tisknout snímky odolné proti vyblednutí po celé generace. Nechybí ani sloty pro přímý tisk z paměťových karet nebo přímo z fotoaparátu – pomocí rozhraní PictBridge. Software HP Photosmart Essential umožní snadno upravovat, tisknout a sdílet fotografie. Aplikace HP Auto Sense předchází obvyklým chybám při tisku fotografií. Rozlišení tiskárny je až 4800x1200 dpi, tisk probíhá pomocí 6 barev, rozměry a hmotnost jsou: 460 x 390 x 170mm (Š x H x V) a 8 kg. Očekávaná dostupnost na našem trhu je v průběhu října 2007.

HP OfficeJet K7100 - řada barevných tiskáren
Posledním, dnes představovaným modelem, je HP OfficeJet K7100 a jako jediná trochu vybočuje z řady ostatních představovaných novinek. Jedná se o model určený do menších kanceláří nebo všude tam, kde je žádoucí tisknout univerzální dokumenty. K7100 je navržena pro ty, kdo požadují plnohodnotný a různorodý tisk, snadné ovládání a rychlost. Tiskárna pracuje s maximálním formátem A3, nabízí tisk bez okrajů a flexibilní ovládání – to vše za příznivou cenu. S rychleschnoucími inkousty HP Vivera, volně stahovatelnými šablonami na www.hp.com/go/color a širokým výběrem HP papírů může uživatel vytvářet a okamžitě distribuovat velkou škálu poutavých materiálů ve formátech A4 nebo A3.

Tiskárna je skladná a nabízí cenově dostupné řešení s mnoha vlastnostmi, které podporují firemní produktivitu a efektivitu. Lze tisknout na papíry různých velikostí a typů v gramáži až 280 g/m2. Rychlost tisku dosahuje až 25 str./min. monochromaticky nebo 20 str./min. barevně. Tisk probíhá pomocí inkoustů HP Vivera s volitelným 6barvovým tiskem. Výrobce nabízí také širokou škálu příslušenství, včetně médií pro tisk letáků a prospektů – HP Brochure and Flyer Paper. Očekávaná dostupnost na našem trhu je v průběhu září 2007.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: