HP Photosmart 8750 a HP DesignJet 90 – novinky z fotografického tisku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

HP Photosmart 8750 a HP DesignJet 90 – novinky z fotografického tisku

HP-Photosmart-8750

7. března 2005, 00.00 | Společnost Hewlett-Packard představila nové dvě tiskárny. Tiskárna HP DesignJet 90 tiskne s rozlišením 2400 dpi od klasických malých formátů až do formátu 457 mm x 30,457 m. Druhá tiskárna s označením HP Photosmart 8750 je vybavena pro tisk 9 inkousty, což se ve výsledku projeví reálnějšími odstíny barev.

Na veletrhu PMA 2005 byly k vidění kromě nových produktů z oboru digitálních fotoaparátů i nové produkty pro tisk pořízených fotografií. Mezi tyto novinky patří i dvě nové tiskárny od společnosti Hewlett-Packard. První tiskárna má označení HP Photosmart 8750 a je určena především pro domácí a amatérský tisk, který umožňuje tisknout fotografie nejen klasického formátu, ale i formátů panoramatických. Druhá tiskárna je určena spíše pro profesionálnější užití a má označení HP DesignJet 90. Tato tiskárna využívá k tisku technologii termálního tisku s 6 barevnými zásobníky inkoustu s rozlišením 2400 dpi.HP DesignJet 90
Tato tiskárna vychází designově i konstrukčně z modelu HP DesignJet 130 a na první pohled zaujme přední stříbrošedou vlnou na přední stěně, která rozděluje vrchní i spodní část tiskárny. Přední stěna je vybavena automatickým podavačem tiskového média, na jehož levé straně je displej s ovládacími prvky a na straně pravé odklopné víko, pod kterým jsou uloženy tiskové hlavy a zásobníky inkoustu. Displej na levé straně znázorňuje množství v jednotlivých náplních. Tiskárna má maximální rozměry 890 x 860 x 220 mm o hmotnosti 33 kg a je uzpůsobena pro napájení z 220V sítě, tak i ze 100V sítě.
Jedná se o univerzální tiskárnu sloužící jak pro tisky běžných rozměrů, tak velkoformátových motivů. Tiskárna je pro tisk vybaven nejen automatickým a manuálním podavačem papíru, ale i odvíječem tiskového média z role. Konkrétně umožňuje tiskárna HP DesignJet tisknout pomocí automatického podavače na tisková média od pohlednicových rozměrů přes klasické rozměry formátů papíru až do formátu A2+. U modelu s automatickým odvíječem z role s řezačkou lze tisknout na tisková média o maximální šířce 457 mm (18") a maximální délky 30,457 m (100 stop).Pro tisk využívá tiskárna termální technologii tisku s využitím 6 dye-based barevných náplní s maximálním rozlišením 2400 dpi. Tisková kapička má maximální objem 4 pl. Barevné náplně obsahují inkousty C, M, Y, K + Lc a Lm (Cyan, Magenta, Yellow, Black, light cyan a light magenta). Tiskárna je opět vybavena systémem automatické kalibrace se zpětnou vazbou zajišťující konzistentnost barev mezi jednotlivými tiskovými úlohami. Tiskárna je téže vybavena systémem kalibrace gramáže a typu tiskového média.


HP Photosmart 8750
Jedná se barevnou tiskárnu s konstrukcí uzpůsobenou pro 9 typů inkoustových náplní určenou pro profesionální tisk fotografií s reálnějším barevným podáním tmavých a světlých odstínů. Vrchní stříbrošedá část se dá odklopit a pod ním s ukrývá tiskový systém společně s 9 inkoustovými zásobníky Vivera. Přední stěnu tiskárny rozděluje automatický podavač po jeho levé straně jsou umístěny čtecí sloty s tlačítkem pro zapnutí. Čtecí zařízení podporuje paměťové karty typu Compact flash I aII, Secure Digital, MultiMedia Card, Memory Stisk, paměťové karty typu xD-Picture i USB flash drivy. Ve vrchním víku je umístěn monochromatický dvouřádkový LCD displej s ovládacími prvky. Pro připojení je tiskárna vybavena síťovým konektorem Ethernet, konektorem USB s podporou protokolu PictBridge. Dá se však přikoupit i Bluetoothový klíč či bezdrátový síťový adaptér Wi-Fi 802.11b.Pro tisk využívá tiskárna termálního tisku s rozlišením 1200 x 1200 dpi s devíti náplněmi. Pro realističtější barvy je tiskárna vybavena kromě 6 běžných inkoustů i dalšími třemi. Jedná se o šedou náplň s označením HP 102 Grey Photo InkJet, o modrou náplň HP 101 Blue InkJet a již známou náplň HP 344 Tri-Color InkJet. Dále používá tiskárna klasické náplně Cm, M, Y, K + světlou cyan a světlou magentu. Díky rozšířením inkoustových náplní umožňuje tiskárna tisknout fotografie s reálnějšími barvami hlavně ve světlejších a tmavších tónech. Modrá barva dodává přirozenějšímu vzhledu ve středních tónech, jenž se odrazí hlavně u fotografií krajin a jiných fotografií, které obsahují větší plochy modré.
Tiskárna využívá pro tisk tiskový standard HP PCL3 GUI. Na tiskárně je možné tisknout od klasických malých formátů 10x 15 cm až po formát A3 a to v širokém rozmezí gramáží tiskových médií od kancelářských 60g/m2 až po 240 g/m2.
Tiskárna s označením HP Photosmart 8750gp obsahuje i kolorimetr GretagMeckbeth, který umožňuje vytvářet barevné profily a mít tak barevné podání plně pod kontrolou na zkalibrovaných monitorech či LCD panelech.Shrnutí
Společnost Hewlett-Packard novými tiskárnami umožňuje nejen široké veřejnosti, ale i grafickým studiím precizní tisk různých grafických námětů a fotografií. Tiskárna HP DesignJet 90 podporuje široké množství tiskových médií a gramáží, takže dovoluje tisknout od malých formátů až po nástěnné panoramatické tisky velkých rozměrů a to v rozlišení 2400 dpi. Na druhou stranu tiskárna Photosmart 8750 je převážně určena pro náročnější zpracovatele fotografických námětů a svou kvalitou uspokojí i profesionální studia. Nové rozšíření inkoustových sad umožňuje větší rozsah míchání barevných odstínů a tím realističtějšího podání barev na tiskových výstupech. A rozhodně se těšíme až tyto dva stroje přijdou do redakce k testování a budeme vám moci přinést podrobnější informace.


Bližší informace o novinkách představených na veletrhu PMA 2005 a prvních praktických zkušenostech s nimi najdete na http://pma.idif.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: