HP news 2009: "Dotkněte se" zajímavých podzimních novinek - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

HP news 2009: "Dotkněte se" zajímavých podzimních novinek

30. září 2009, 00.00 | HP představuje novinky pro nadcházející období z řady Photosmart a Deskjet. Vedle designu klade výrobce důraz především na jednoduchost ovládání a bohatou funkční výbavu. Novinky HP zároveň uvádějí technologii „TouchSmart“, kterou zajisté ocení (nejen) uživatelé Apple produktů.

Společnost HP uspořádala v půlce září tiskovou konferenci, na níž představila novinky pro nadcházející období. Konkrétně se jedná o novou řadu tiskáren HP Photosmart a HP Deskjet. Mezi hlavní lákadlo představených modelů patří především zbrusu nový koncept ovládání (tzv. „TouchSmart“ technologie), díky němuž můžete novinkové tiskárny ovládat pomocí dotykového displeje. Inspirace stále populárnějšími Apple produkty je zde více než zřejmá a HP tímto vychází vstříct uživatelům iPodů a iPhonů nejen po stránce uživatelského rozhraní ale také co se kompatibility týče. Výrobce spolu s novou „TouchSmart“ technologií vybavil své tiskárny též aplikací HP iPrint Photo, která je první svého druhu a je k dispozici ke stažení zdarma na Apple App Store. Nyní se pojďme s novinkami Hewlett-Packard seznámit blíže.

HP Photosmart
Nejnověji přibyly do nabídky HP zařízení: Photosmart C4683, Photosmart C4783, Photosmart, Photosmart with Wireless, Photosmart Plus a Photosmart Premium. To, že u čtyř zařízení chybí jakékoli kódové (číselné) označení, není překlep! Jedná se o novou marketingovou politiku výrobce, který chce tímto krokem usnadnit uživatelům život a zbytečně je nepřehlcovat (mnohdy) nic neříkající směsicí čísel. Nové tiskárny se tedy nyní označují jednoduše: Photosmart a Photosmart s Wi-Fi (základní řada), Photosmart Plus (střední třída) a Photosmart Premium (vyšší řada). TouchSmart technologie umožňuje pohodlněji nejen tisknout (obrázky, fotografie, pracovní dokumenty) ale též prohlížet a editovat snímky, odstranit červené oči, provádět barevné korekce atd. Děti potěší také možnost tvorby zábavných materiálů přímo na tiskárně – pomocí několika odkazů na obrazovce TouchSmart, jako např. tlačítko QuickForm.

Mezi zajímavé funkce novinek patří:
HP Photo Print Gadget software, který umožňuje uživatelům snadněji zpracovávat, archivovat a třídit fotografie. Dále nabízí inteligentní úpravy a ořezy obrázků podle velikosti papíru.
Aplikace HP Smart Web Printing umí zpracovávat webové stránky pro tisk (vytisknout více webových stránek na jednu stránku papíru).
A jak jsme již zmínili v úvodu, fandové iPhonů a iPodů mohou bezdrátově tisknout fotografie pomocí aplikace HP iPrint Photo, která je první svého druhu a je k dispozici ke stažení zdarma na Apple App Store.

HP Photosmart a HP Photosmart with Wireless jsou vybaveny barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 3,7 cm, Photosmart with Wireless (jak již samotný název napovídá) navíc disponuje ještě vestavěným rozhraním pro bezdrátovou síť. Oba modely využívají inkousty řady HP 364 (čtyři samostatné cartridge) s technologií dual-drop, která umožní vystřelovat kapičky o různých velikostech.

HP Photosmart Plus představuje multifunkční zařízení s kompletním řešením pro tisk, skenování a kopírování. Bezdrátové rozhraní (Wi-Fi) má již ve standardní výbavě a umožňuje tak bezdrátový tisk fotografií, webových stránek i nejrůznějších dokumentů. Obrazovka TouchSmart má zde úhlopříčku 6,1 cm. Tiskárna používá inkoustové kazety řady HP 364 (CMYK systém – 4 oddělené nádržky). Tisky mají krátkou dobu zasychání a zvýšenou odolnost proti vodě a rozpíjení. Nové inkousty jsou rovněž optimalizovány pro tisk na porézní fotografická média.

HP Photosmart Premium - multifunkce Premium nabízí snadnou obsluhu a jednoduchost společně s výhodami obrazovky TouchSmart o úhlopříčce 8,9 cm. Tiskárna je vybavena Wi-Fi i Bluetooth rozhraním a dále též ethernetovým rozhraním pro síťové připojení k notebookům, PC, mobilním zařízením apod. Náročnější uživatelé ocení též vestavěný duplexní modul - pro oboustranný tisk. Použité inkousty jsou také řady HP 364, zde však je použit systém pěti barev v samostatných kazetách (včetně černé fotografické kazety HP 364 Photo Black ve standardní nebo XL velikosti).

HP Photosmart C4683 a C4783
Jedná se o multifunkční tisková zařízení, umožňující kromě tisku dále také skenování a kopírování. Fotografie, webové stránky i nejrůznější dokumenty si můžete snadno zobrazit na barevném displeji s technologií „TouchSmart“. Tiskárna HP Photosmart C4783 je vybavena Wi-Fi rozhraním. Barevný „TouchSmart“ display má úhlopříčku 3,7 cm a je mimo jiné vybaven dotykovými tlačítky pro různé tiskové operace. Obě zařízení tisknou pomocí integrovaných tiskových hlav (IPH). Photosmart C4683 a C4783 jsou kompatibilní s inkoustovými kazetami HP 300/300XL v konfiguraci jedna černá kazeta a jedna trojbarevná kazeta (azurová, purpurová, žlutá).

HP Deskjet F2480 a HP Deskjet F4580
Deskjet F2480 je svými vlastnostmi vhodný pro domácí uživatele, kteří požadují kromě tisku také příležitostné kopírování a skenování. Jednoduché ovládání pomocí čtyř tlačítek umožňuje snadný tisk a kopírování, zatímco indikátor nedostatku inkoustu a vylepšený přístup k tiskové kazetě umožňují její snadnou výměnu. HP Deskjet F4580 je vhodný pro zákazníky, kteří navíc upřednostňují mobilitu a fexibilitu, což v tomto případě umožňuje bezdrátové připojení (pomocí zabudovaného Wi-Fi adaptéru). Rychlost tisku dosahuje přitom až 28 stran/minutu (monochromaticky) nebo 22 stran/minutu (v barvách). Navíc lze využít možnosti rozšíření o tiskové kazety s vysokou výtěžností (XL) pro maximální produktivitu. Pro oba modely jsou k dispozici náplně HP 300 či vysokokapacitní HP 300XL (černá a barevná obsahující tři barvy). Vysokokapacitní náplně HP 300XL umožňují (dle vyjádření výrobce) vytisknout až 2,5x více stránek oproti konvenčním kazetám. Spolu s veškerým spotřebním materiálem HP se nejnovější tiskárny řady Deskjet All-in-One vyznačují novým jednoduchým černým designem obalů s kontrastním obrázkem a snadno rozpoznatelnými ikonami, což by mělo zákazníkům v maloobchodních prodejnách pomoci snadněji identifikovat správné produkty.

Závěr

Jelikož trh s tiskárnami je v poslední době již relativně nasycen a svou (negativní) roli sehrává též stagnující ekonomická situace, výrobci se snaží – spolu se svými nově představovanými produkty, přinášet také nějakou přidanou hodnotu. HP jde (jako spousta dalších firem) cestou inovací v segmentu uživatelského komfortu, ekonomicky výhodných spotřebitelských balíčků, kladení většího důrazu na design (přeci jen, lidé nakupují hlavně očima) a také bohaté funkční výbavy (duplexní tisk, Wi-Fi, Bluetooth). Všechny modely z řady Photosmart i Deskjet budou na trhu dostupné v průběhu září a října 2009 (ceny řady Photosmart pro český trh výrobce ještě nezveřejnil, k dispozici jsou zatím jen evropské ceny).

 • HP Deskjet F2480 - 1699 Kč
 • HP Deskjet F4580 - 2280 Kč
 • HP 300 Black Ink Cartridge - 370 Kč
 • HP 300 Tri-Colour Ink Cartridge - 450 Kč
 • HP 300XL Black Ink Cartridge - 755 Kč
 • HP 300XL Tri-Colour Ink Cartridge - 880 Kč
 • HP Photosmart C4680 – 79 eur
 • HP Photosmart C4780 – 99 eur
 • HP Photosmart – 99 eur
 • HP Photosmart with Wireless – 129 eur
 • HP Photosmart Plus – 149 eur
 • HP Photosmart Premium – 199 eur

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: