EPSON uvádí trojici multifunkčních tiskáren řady DX - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

EPSON uvádí trojici multifunkčních tiskáren řady DX

15. září 2006, 00.00 | Mezi horké novinky Epsonu v oblasti multifunkčních modelů patří tiskárny řady DX4000, DX5000 a DX6000. Jedná se o stroje určené do domácích podmínek, nabízejících kromě tisku také funkce kopírování a skenování a to vše za velmi agresivní cenu.

Společnost Epson představila začátkem září novinky pro poslední kvartál roku 2006. Že se je na co těšit jsme si již nastínili v tomto článku. Nyní se vrátíme trochu blíže k jednotlivým produktům a podíváme se konkrétně na nové multifunkční tiskárny řady Stylus - s typovým označením DX4000, DX5000 a DX6000. Jedná se o tiskárny, určené pro segment SOHO (domácí tisk, případně pro malé kanceláře a nízkým provozem), nabízející kromě samotného tisku dále také kopírovací a skenovací služby. Nejpodstatnější změnou oproti předchozím modelům je použití nových náplní, využívajících technologie HAV3. Jde o zajímavě řešený systém inkoustových kazet, kde každá náplň má ve svých útrobách mikročip (piezo IES neboli Ink End Sensor), jež kontroluje a řídí spotřebování obsaženého inkoustu. Výrobce garantuje 99,9% spotřebu inkoustu. Nové kazety obsahují též speciální vrstvu, která je šetrná vůči tiskové hlavě, zabraňuje jejímu znečištění a poškození. Na druhou stranu nevýhodu představuje nekompatibilita se staršími tiskárnami Epson (lze je tedy použít pouze v nových modelech, které přicházejí na trh). Dále výrobce v případě novinek mile překvapil velice agresivní koncovou cenou. Ta bude velkou výzvou pro konkurenci a zároveň tak znatelně novinky snižují cenovou hranici v daném segmentu, což ocení samozřejmě především koncoví zákazníci.

Nová řada Stylus DX

Všechny tři modely využívají k tisku pigmentových inkoustů Epson DURABrite Ultra v kombinaci s technologií tiskové hlavy EpsonMicro Piezo. Rozlišení tisku je zde 5 760 x 1 440 dpi. Díky použitým inkoustům dosahují výtisky vysoké stálosti a odolnosti proti oděru. Jako tiskový systém zde použil výrobce čtyři oddělené inkoustové náplně - typ CMYK (Azurová, Purpurová, Žlutá a Černá). Všechny modely jsou vybaveny technologií Epson PhotoEnhance, která automaticky upravuje tisknuté fotografie (barva, jas). Ve standardní nabídce nechybí software Epson Creativity Suite, který je pomocníkem při správě a tisku fotografií. Všechny tři modely se liší designově a také rychlostí tisku, která dosahuje ve standardním módu objemu až 27 stran za minutu a rychlost tisku barevné fotografie za 28 sekund.

Epson Stylus DX6000 nabízí přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu díky rozhraní PictBridge a slotům pro paměťové karty. Zařízení je vybaveno dvoupalcovým barevným LCD displejem. Model Epson Stylus DX5000 nabízí stejné parametry jako model 6000, ale postrádá LCD display. Nejdostupnějším z modelů je základní řada Stylus DX4000, která tiskne rychlostí 23 stran za minutu a je vybavena skenerem s rozlišením až 600 dpi. Představuje ideální dostupné řešení tisku v domácnostech, kde záleží na kvalitě, pružnosti i nákladech.

Epson Stylus DX4000:

 • Tisk až 23 černobílých a 12 barevných stran za minutu
 • Skener s rozlišením 600 dpi

Epson Stylus DX5000:

 • Tisk až 27 stran za minutu
 • Tisk fotografií 10 x 15 za 28 sekund
 • Rozhraní PictBridge a sloty pro paměťové karty
 • Skener s rozlišením 1 200 dpi

Epson Stylus DX6000:

 • Tisk až 27 stran za minutu
 • Tisk fotografií 10 x 15 za 28 sekund
 • 2,0" LCD display
 • Rozhraní PictBridge a sloty pro paměťové karty
 • Skener s rozlišením 1 200 dpi

Skenner

Pro kvalitní digitalizaci vašich klasických fotografií a dokumentů je vám k dispozici skener s rozlišením 1 200 dpi. Skenner disponuje užitečnou a praktickou funkcí Easy Photo Fix, díky níž dosáhnete obnovy vybledlých, starých a poškozených fotografií. Součástí zařízení je také software ABBYY FineReader a Optical Character Recognition (OCR), což umožňuje snadnou konverzi naskenovaných dokumentů do textových souborů.

Závěrem

Nová řada multifunkčních zařízeních Epson Stylus DX sice nepřináší nic převratného, na druhou stranu však výrobce zde kladl důraz především na ekonomickou stránku, která hraje jednu z nejpodstatnějších rolí při výběru. Velkou výhodu představují náplně HAV3, které umožňují plnou spotřebu inkoustu a stejně tak stojí za povšimnutí koncová cena. Tiskárna, kopírovací zařízení a skener v jednou za necelé 3 tisíce (v základní výbavě - model DX4000) to už je velké lákadlo. Podobnou cenovou politiku nabízí v současné době zatím jen společnost Lexmark, u níž se ceny multifunkčních strojů pohybují zhruba ve stejné cenové hladině. Novinky Epsonu řady Stylus DX budou na pultech prodejen ještě během září 2006 a to za ceny: Epson Stylus DX4000 - 2 990 Kč, Epson Stylus DX5000 - 3 890 Kč a Epson Stylus DX6000 - 4 490 Kč. Všechny ceny jsou včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: