Epson uvádí Stylus Pro GS6000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Epson uvádí Stylus Pro GS6000

2. června 2008, 00.00 | Epson uvádí velkoformátovou tiskárnu Stylus Pro GS6000, pracující na základě 8-barevného inkoustového systému UltraChrome, který nabízí široký gamut, odolnost proti okolním vlivům a relativně široké spektrum použití. Tiskárna směřuje do oblasti high-end LFP (large format printing).

Epson uvedl na trh novinku z oblasti LFP (Large Format Printing) - zařízení Stylus Pro GS6000. Jedná se o 64” velkoformátovou tiskárnu, pracující na základě 8-barevného systému inkoustů UltraChrome, které nabízejí široký gamut, odolnost proti okolním vlivům a relativně široké spektrum použití (pro vnitřní i venkovní grafiku, fotografie ap.). Tiskárna Stylus Pro GS6000 také nabízí flexibilitu v případě potisku velké řady materiálů (s povrchovou úpravou i bez ní - například s vinylem). Zařízení směřuje do oblasti profesionálních tisků (do komerční sféry).

Specifikace
Epson Stylus Pro GS6000 tiskne na základě osmibarevné sady inkoustů typu eco solvent Epson UltraChrome GS (C,M,Y,K,LC,LM,+ O,G). Jednotlivé oddělené nádrže s obsahem 950ml/kazeta disponují širokou barevnou paletou, poskytující rozšířenou podporu běžně používaných bodových barev. Eco solventní inkousty UltraChrome GS jsou šetrné k životnímu prostředí (neobsahují těkavé organické látky), krom toho společnost Epson minimalizovala časovou náročnost každodenní údržby této tiskárny, což umožňuje, aby tiskárna mohla být téměř non-stop v provozu. Výrobce zde použil své osvědčené tiskové hlavy Epson Micro Piezo. 
Stylus Pro GS6000 tiskne s rozlišením až 1 440 x 1 440 dpi a produkuje kapičky o minimálním objemu 3,7 pl. K dispozici je (stejně jako u některých moderních “domácích modelů”) technologie s proměnlivou velikostí inkoustových kapek, kdy si tiskárna sama reguluje velikost vystřelovaných kapek pro konkrétní tiskové úlohy. Další použitou technologií (a novinkou) je MicroWeave (polotónová technologie), díky níž je dosahováno rychlosti tisku až 25m2 za hodinu.

Další vlastnosti
Rychleschnoucí výtisky jsou odolné proti poškrábání, vodě i UV záření po dobu až 1,5 roku bez laminace (v místech vystavených mechanickému zatížení a otěru nechybí možnost laminace). Zařízení je schopno tisknout na role s vysokou gramáží (hmotností až 30 kg), cívka s automatickým navíjením umožňuje všestrannou správu médií. Konektivitu zajišťuje standardní rozhraní Giga-Ethernet a USB 2.0. Tiskárna Stylus Pro GS6000 bude podporována většinou dodavatelů RIPovacích softwarů. Velký důraz byl kladen na snadné použití a ovládání s všestrannou správou papíru a rychlým připojením
. Benefitem je již zmíněná šetrnost k životnímu prostředí, díky ekologicky rozpustným inkoustům Epson GS, které neprodukují toxické výpary.

Závěrem
Epson Stylus Pro GS6000 představuje zařízení, určené pro špičkové výtisky grafiky nebo fotografií – pro vnitřní i venkovní použití. Charakteristickými znaky nového zařízení je (podle slov výrobce) kvalita, flexibilita, rychlost a spolehlivost. Své využití nalezne GS6000 například pro tisk grafiky na výstavy nebo prodejních, marketingových a fotografických materiálů. Tiskárna je také vhodná na reprodukci uměleckých děl. Nový model od Epsonu má premiéru (spolu s novými technologickými řešeními) v oblasti velkoformátového tisku na právě probíhajícím veletrhu Drupa 2008 (konající se ve dnech 29. 5. – 11.6.). Epson Stylus Pro GS6000 bude prodáván za maloobchodní cenu 24 995 Euro (bez DPH) – a to včetně cívky s automatickým navíjením, sady pro údržbu a sady pro první použití (s inkoustem).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: