Epson Stylus Photo RX520 : všestranná a nadupaná tiskárna - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Epson Stylus Photo RX520 : všestranná a nadupaná tiskárna

2. listopadu 2005, 00.00 | Epson přichází na trh s multifunkční inkoustovou tiskárnou Stylus Photo RX520, která je určena pro tržní segment „domácího tisku“. Kromě tisku fotografií a dokumentů můžete s novým Stylusem kopírovat nebo použít skener, který si poradí také s průhlednými předlohami.

Společnost Epson právě uvádí na trh novinku ze stále se rozrůstající řady inkoustových multifunkčních zařízeních, určených pro trh SOHO (domácí prostory a malé kanceláře). Jedná se o stroj, využívající 4barevného tisku (CMYK) a kloubící v sobě funkce tiskárny, kopírky a skeneru. Stylus Photo RX520 nabízí vysoké rozlišení, a skenovací funkce s možností odstraňování nečistot z fotografií a dokumentů jako jsou prach nebo škrábance. Zařízení je také vybaveno barevným displejem, který usnadňuje orientaci v menu i při průběhu tisku, kopírování nebo skenování.

Popis

Nový multifunkční stroj Epson Stylus Photo RX520 nabízí kromě tiskárny také funkce kopírovacího a skenovacího zařízení. RX520 pracuje na technologii DuraBrite 4barevného tisku (CMYK) - Epson Micro Piezo - tisková hlava s oddělenými jednotlivými inkoustovými náplněmi s variabilní velikostí vstřikovaných kapiček. Velikost jedné kapičky dosahuje přitom nejmenšího objemu až 2 pl. Samotná tisková hlava obsahuje 360 trysek (90 trysek na jednu barvu). Multifunkční tiskárnu vybavil výrobce barevným 1,5" displejem a dále také sloty pro paměťové karty. Můžete tisknout fotografie díky technologie PictBridge a USB Direct Print přímo z digitálního fotoaparátu nebo paměťové karty. Podporována jsou všechna běžně používaná média (CF I a II, xD karty, SM, SD, MC, MMC, MD, Memory Stick a Memory Stick Duo). Velikost skenovací plochy je 216 x 297 mm, zařízení má implementovaný adaptér pro sken průhledných předloh (diapozitivy a negativy) a umožňuje také možnost dodatečných úprav jako je: odstraňování prachu a škrábanců ze starších snímků.

Technická specifikace

Epson Stylus Photo RX520 umožňuje tisknout nebo kopírovat předlohy v rozlišení až 5 760 dpi, v případě skenování až 2 400 dpi. Multifunkční zařízení pracuje s dokumenty do formátu A4, samozřejmostí je zde tisk bezokrajových fotografií. Skener dokáže kromě oživení zašlých snímků také automaticky obnovovat vybledlé barvy - díky funkci PhotoEnhance, která optimalizuje skenovaný originál (barvy, jas, nečistoty). Rychlost tisku nového Epsonu RX520 je od 48 sekund (formát 10 x 15 cm), přes 75 sekund (formát 13 x 18 cm) a končí na hranici 149 sekund - pro A4 formát. Tisknete-li více stran, dosáhnete počtu 20 listů, respektive 19 listů během 60 sekund (monochromatický nebo barevný tisk). Přímo při tisku dokumentů a fotografií můžete provádět základní úpravy, díky softwarové aplikaci Epson Creativity Suite. Jako rozhraní zde použil výrobce: USB 2.0 (Hi-Speed) pro PC nebo Mac a dále USB 1.1 pro tisk prostřednictvím PictBridge (kompatibilní s USB DIRECT-PRINT). Rozměry a hmotnost Stylusu Photo RX520 jsou: 432 x 199 x 413 mm (Š x V x H) a 7,8 kg.

Přehled parametrů

 • Technologie tisku: Ink - DuraBrite
 • Formáty: A4, 10 x 15 cm (4 x 6''), 13 x 18 cm, 20 x 30 cm, 9 x 13 cm, A5, A6, B5, Legal, Letter, Half Letter, Executive Envelope: C6, No 10, DL, 220 x 132 mm.
 • Gramáž: od 64 do 90 g/m2 (Ultra Glossy Photo Paper = 300 g/m2)
 • Bezokrajový tisk
 • Skenovací plocha: 216 x 297 mm
 • Max. rozlišení (černá): 5 760 x 1 440 dpi
 • Max. rozlišení (barva): 5 760 x 1 440 dpi
 • Rychlost tisku (černá) (str./min): 20
 • Rychlost tisku (barva) (str./min): 19
 • Hardwarové rozlišení: 1 200 x 2 400 dpi
 • Barevná hloubka: 48 bitů
 • Formát: A4
 • Tisková hlava - Mikro Piezo, 4 barvy, oddělení inkoustové náplně, kapičky 2 pl.
 • Rozhraní - 2 x USB - (2.0 a 1.1)
 • Čtečka paměťových médií

Shrnutí

Ani Epson nezahálí a vedle svých největších rivalů - Canonu a HP, uvádí na trh (se zaměřením do segmentu SOHO) kompaktní domácí inkoustovou tiskárnu, která může nabídnout kvalitní tisk při optimální rychlosti. Epson Stylus RX520 ještě disponuje kopírovacími a skenovacími funkcemi, čtečkou paměťových karet a dvěma USB rozhraními. Výrobce spolu s tiskárnou dodává balíček spotřebních materiálů Epson Photo Pack. Novinka RX520 by již měla být v distribučních sítích za doporučenou koncovou cenu 6 090 Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: