EPSON Stylus CX3650 – malý všeuměl do domácí kanceláře - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

EPSON Stylus CX3650 – malý všeuměl do domácí kanceláře

Epson-CX3650

25. listopadu 2004, 00.00 | Společnost Epson rozšířila svůj sortiment multifunkčních zařízení o nový model CX3650, který je určen do domácích kanceláří. Kombinuje v sobě skener, kopírovací stroj a tiskárnu v jednom. Chcete ušetřit místo na pracovním stole i prostředky? Epson Stylus CX3650 je možná vaše volba.

Společnost Epson vyrábí jak kvalitní fotografické tiskárny, tak výborné skenery, ale jejich zaměření není jen v části profesionální techniky, ale též nabízí i levnější a dostupnější řešení pro každého.
Jedním takovým řešením je i multifunkční zařízení, jenž v sobě kombinuje tiskárnu, skener a kopírku v jednom. Nový model nese označení Epson Stylus CX3650 a je určen pro domácí účely, kdy by měl zastoupit všechny výše uvedené přístroje. Společnost Epson tak přináší další model z oblasti minikanceláři, která slibuje nízké náklady a kvalitní tisk své úrovně. Multifunkční zařízení využívá inkousty Epson DURABrite a svojí velikostí nezabere mnoho místa ve vaší domácí kanceláři.


Konstrukce a design
Zařízení Epson Stylus CX3650 je multifunkční zařízení, jenž v sobě kombinuje tiskárnu, skener a kopírku. Jednoduchý design s oblými hranami je vyveden ve světle šedé barvě pravidelných tvarů, které by měly přispět k jednoduchému umístění na stole ve vaší domácí kanceláři. Veškerá ovládací tlačítka včetně tlačítka pro vypnutí a zapnutí přístroje najdete na horní straně přístroje vedle horního krytu skenovací plochy. Epson Stylus CX3650 se může pochlubit kompaktní velikostí, o čemž svědčí její rozměry: hloubka 344 mm, šířka 430 mm, výška 170mm. Hmotnost přístroje je 6,6 kg.Technické parametry
Tisková část zařízení využívá inkoustový tisk do formátu A4 s maximálním rozlišením 5760 dpi při použití vhodných médií. Použitá technologie tisku je u tohoto multifunkčního zařízení inkoustový tisk využívající inkousty Epson DURABrite zajištující pestrobarevné tisky, jenž jsou nejen odolné proti rozmazání a vodě, ale také zajišťují dlouhou trvanlivost tisku. Tiskárna využívá klasické kombinace čtyř inkoustů CMYK - Cyan, Magenta, Yellow, Black. Maximální rychlost tisku je u černobílého i barevného tisku stejná - 15 stran za minutu a tisková část Epson Stylus CX3650 umožňuje využívat plně velikost tiskového média díky bezokrajového tisku.
Skenovací část využívá plochého snímání pomocí technologie CIS (Contact Image Sensor) s optickým rozlišením 600 x 1200 dpi využívající 48bitovou hloubku barev, jenž plně postačí pro domácí skenování a kopírování. Technologie CIS využívá tří řádek diod v barvách RGB, které osvětlují předlohu. Tyto diody jsou součástí čtecí hlavy, takže při osvětlení předlohy dochází zároveň i k jejímu snímání. Toto řešení je oproti technologii CCD konstrukčně jednodušší, ale ne tak přesné. Hlavní výhodou technologie CIS je její malá spotřeba, takže může být skenovací jednotka napájena i přes rozhraní USB, což se hlavně využívá u přenosných skenerů.
Kopírovací část není nijak závislá na činnosti počítače, ke kterému je multifunkční zařízení připojeno, takže lze Epson Stylus CX3650 využít i jako samostatnou kopírku. Při kopírování předloh se rychlost tisku zmenšuje jen nepatrně a to na 13 stran za minutu jak v monochromatické kvalitě, tak v barevné.
S multifunkčním zařízením je dodávána i aplikace Epson Web-To-Page, který umožňuje pod Microsoft Internet Explorerem snadný tisk webových stránek. Pro připojení k počítači využívá Epson Stylus CX3650 rozhraní USB.


Závěr
Multifunkční zařízení Epson Stylus CX3650 pokrývá mnoho požadavků své úrovně kladené pro domácí kanceláře. Kombinuje v sobě jednoduchou obsluhu s relativně kvalitním tiskem s maximálním rozlišením 5760 dpi se skenovací jednotkou umožňující jednoduché skenování v kvalitě 600 x 1200 dpi na straně druhé. Pro tisk využívá kvalitní a odolnou technologii inkoustu DURABrite, jenž je odolná i proti vodě a stáří. Epson Stylus CX3650 je již k dostání na našem trhu a doporučená koncová cena výrobcem je 4.790,- Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: