EPSON představil řadu novinek pro podzim 2007 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

EPSON představil řadu novinek pro podzim 2007

12. října 2007, 00.00 | Epson představil v průběhu září celou řadu zajímavých novinek pro podzim 2007. Konkrétně se jedná o nové tiskárny, multifunkční zařízení, skenery a také nový spotřební materiál - včetně alternací inkoustů pro novou generaci tiskáren. V dnešním článku se zaměříme výhradně na nová zařízení.

Epson představil v průběhu září celou řadu zajímavých novinek pro podzim 2007. Konkrétně se jedná o nové tiskárny, multifunkční zařízení, skenery, projektory a také nový spotřební materiál - včetně alternací inkoustů pro novou generaci inkoustových tiskáren, určených do kancelářského prostředí. Pravděpodobně nejmarkantnější změnou je stále sílící tlak na segment nízko-nákladového kancelářského tisku a právě zde můžeme pozorovat nejvíce invence (a to nejen v řadách tohoto výrobce) - viz například hned první model D120. O zásadních změnách v oblasti služeb a nových strategií jsme informovali již v tomto článku, dnes se zaměříme detailněji na samotná zařízení a jejich možnosti.


foto: Martin Hájek

Epson Stylus D120
Model, nabízející jeden z nejrychlejších tisků ve své třídě, který směřuje do sfér malých firem nebo domácností. Tato čtyřbarevná tiskárna nabízí kromě tisku textu (blížící se laserovým výstupům) také největší rychlost ve své třídě - až 37 černobílých a 20 barevných stran za minutu. Je tedy vhodným pomocníkem do domácnosti nebo menší firemní kanceláře. Optimalizované rozlišení tiskárny je 5 760 x 1 440 dpi a je vybavena samostatnými zásobníky inkoustu Epson. Výrobce použil v tiskárně Stylus D120 inovativní inkoustový systém dvojí černé barvy, který zvyšuje rychlost ale výtěžnost. Tiskárna podporuje velkokapacitní zásobníky s černým inkoustem. Počet trysek určených pro čerň se zdvojnásobil a v kombinaci se zvýšením rychlosti vstřikování inkoustu bylo dosaženo maximální rychlosti tisku pro černý text.


foto: Martin Hájek

Díky nové generaci inkoustu Epson DURABrite Ultra jsou dokumenty vytištěné tiskárnou Stylus D120 trvanlivé, odolné proti rozmazání, vodě a zvýrazňovačům. Nechybí ani možnost oboustranných tisků. Fotografii o rozměrech 10 x 15 cm vytiskne D120 během 42 sekund. Nové složení pryskyřičného vrstvy inkoustu DURABrite Ultra zajišťuje (při použití lesklého fotografického papíru Epson Premium) vyšší lesk fotografií. Součástí Stylusu D120 je software Epson PhotoEnhance (pro vylepšení fotografií jediným stisknutím tlačítka), dále rozezná obrázky s odstíny pleti, obrysy krajiny a horizontu a automaticky reprodukuje vylepšené nastavení barev. Stylus D120 se hodí pro malé firmy, pro něž představuje nízkonákladovou alternativou laserové tiskárny. Doporučená cena je 2.890,- Kč včetně DPH.

Epson Stylus Photo R285
Stylus Photo R285 s šestibarevným fotografickým inkoustem Claria přináší vysokou rychlost tisku a je volbou pro fotoamatéry, kteří hledají optimální výsledky s dobrým poměrem kvalita/cena. Fotografická tiskárna formátu A4 tiskne rychlostí až 37 stran za minutu (v nejrychlejším módu, v režimu textu). Koncept fotografie - stránka A4, bude hotova za 12 nebo 27 sekund (opět dle zvoleného režimu). Výhodou je možnost tisku přímo na nosiče CD nebo DVD (včetně vlastních úprav digitálních alb jako dárků nebo k uchování dat). Zařízení Stylus Photo R285 používá samostatné zásobníky inkoustu, každý za cenu 299,- Kč, přičemž stačí vyměnit pouze spotřebovanou barvu. Tisk probíhá pomocí tiskové hlavy Epson Micro Piezo, používající stejnou technologii jako profesionální fotografické tiskárny Epson. R285 používá pokročilou technologii s proměnlivou velikostí kapiček inkoustu, při pěti různých velikostech kapiček může tiskárna produkovat nejmenší kapičky o objemu 1,5 pl (pro oblasti, vyžadující jemné detaily) a větší kapičky - pro větší jednolité plochy. Pokročilá technologie VSDT pracuje v souladu s tiskovou hlavou Epson Micro Piezo při vytváření fotografií s jemnými přechody a tóny. Za pomoci technologie PhotoEnhance lze automaticky detekovat a "vylepšovat" obrázky obsahující například pleťové tóny nebo specifické odstíny (moře, obzor, nebe).


foto: Martin Hájek

Stylus Photo R285 bude k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 2700,- Kč včetně DPH od září 2007.

Epson Stylus Photo RX585
Multifunkční kombinované zařízení pro tisk, skenování a kopírování fotografií, dokumentů a potisk lícových ploch disků CD a DVD. RX585 používá fotografický inkoust Epson Claria na bázi barviv v šesti barvách a s vysokým rozlišením. Byl vyvinut nový mechanismus tiskové hlavy, dosahující vysokých rychlostí tisku a mikroprocesor REALOID - značně zvyšující výkon zpracování při samostatném použití zařízení. Stylus Photo RX585 používá samostatné zásobníky inkoustu pro úsporný tisk. Model Stylus Photo RX585 tiskne rychlostí 27 sekund (v lepší kvalitě), popřípadě 12 sekund (ekonomický mód). Dokumenty formátu A4 jsou produkovány rychlostí až 37 stran za minutu. RX585 opět využívá technologii s proměnlivou velikostí kapiček inkoustu - s pěti různými velikostmi kapiček (nejmenší o objemu 1,5 pl).


foto: Martin Hájek

Zařízení je vybaveno PhotoEnhance technologií - pro automatickou detekci snímků obsahujících tóny pleti, krajiny a obzory, a jejich následnou úpravu. Nechybí ani barevný display o velikosti 6,3 cm, určený pro náhledy (umožňuje zobrazování, ořezávání, korekci červených očí a výběr fotografií bez počítače). Stylus Photo RX585 rovněž umožňuje přímý tisk na disky CD nebo DVD. Kopírování je rovněž vylepšeno novou funkcí CD copy. Skener CIS má rozlišení 1 200 dpi a lze snadno odeslat vysoce kvalitní digitální obrázky přímo do paměťové karty, e-mailu, formátu PDF nebo do souboru v počítači. Software Epson Scan 3.1 poskytuje nejnovější funkce skenování, detekuje polohu obrázku a automaticky se otáčí. Technologie Epson Easy Photo Fix oživuje staré obrázky pomocí obnovy barev, korekce podsvícení a digitálního odstraňování prachu. Stylus Photo RX585 – doporučená maloobchodní cena 4 890,- Kč včetně DPH v prodeji od září 2007.


foto: Martin Hájek

Epson Stylus DX7400, DX8400 a DX9400
Nová řada multifunkcí Stylus DX7400, DX8400 a DX9400 Series spojuje všechny základní prvky pro domácnost a domácí kancelář. Nový design tiskové hlavy poskytuje rychlost tisku až 32 stran za minutu a v režimu konceptu dokáže vytisknout fotografii bez okrajů o rozměrech 10 x 15 cm během 26 sekund. Zdířky pro paměťové karty a rozhraní PictBridge umožňují tisk bez použití počítače. Řada Epson Stylus DX8400 Series je navíc vybavena prohlížečem s displejem LCD o úhlopříčce 6,3 cm pro prohlížení a tisk fotografií bez použití počítače. Modely jsou vybaveny čtyřmi samostatnými zásobníky inkoustu (v ceně 299,- Kč za každý zásobník). Stylus DX9400F nabízí navíc kromě tisku, skenování a kopírování i barevný fax o rychlosti 33,6 kB/s a automatický podavač umožňující rychlé vícestránkové skenování, kopírování a faxování. DX9400F podporuje také Wi-Fi rozhraní - pro všechny, kteří chtějí pohodlně tisknout a skenovat bezdrátově.


foto: Martin Hájek

Software Epson Creativity Suite je pomocníkem při správě, ukládání do souborů a tisku fotografií. Díky uživatelsky přátelskému rozhraní můžete obrázky prohlížet na mnoha zařízeních (například na digitálním fotoaparátu nebo skeneru). Funkce Epson Easy Photo Print umožňuje snadné odstranění efektu červených očí. Inkoust Epson DURABrite Ultra na bázi pigmentu jsou odolné vůči vodě, rozmazání a vyblednutí. Pryskyřičné a pigmentové částice byly také optimalizovány za účelem dosažení vyššího lesku fotografií při tisku na lesklá média a ostřejšího textu (blížící se výstupům na laserových zařízeních). Skener s rozlišením 1 200 dpi usnadňuje samostatné kopírování nebo skenování prostřednictvím počítače. Nástroj Epson Easy Photo Fix slouží k obnově barev, odstranění prachu a úpravě prosvětlení naskenovaných vybledlých nebo starých fotografií. Součástí zařízení je rovněž software ABBYY FineReader Optical Character Recognition (OCR).

Doporučená cena Epson Stylus DX7400 je 2.690,- Kč včetně DPH, DX8400 bude k dostání za 3.290,- Kč včetně DPH. Doporučená maloobchodní cena Stylusu DX9400F je 5.100,- Kč včetně DPH. Verze Stylus DX9400F v provedení s Wi-Fi (externím tiskovým serverem Ethernet a 802.11b/g pro bezdrátový tisk a skenování) bude stát 6.500,- Kč včetně DPH. Oba dva modely budou na českém trhu od listopadu 2007.


foto: Martin Hájek

Epson Perfection V200 Photo
Společnost Epson uvedl mimo jiné také skener s vynikající maticovou technologii skenování CCD (Charged-Coupled Devic), kvalitou snímání s vysokým rozlišením a štíhlým designem. Tím vším disponuje Perfection V200 Photo. Skener disponuje optickým rozlišením 4 800 dpi a technologií Epson Matrix CCD. Nová funkce automatické orientace fotografií srovná snímky, které nebyly uloženy na sklo skeneru, v přesném úhlu. Pro větší pohodlí bylo přidáno tlačítko pro převod vícenásobného skenování do formátu PDF, které slouží k automatickému ukládání dokumentů do formátu PDF. Tyto je poté možno snadno odeslat emailem nebo uložit do souboru.

Díky vestavěné jednotce je možno skenovat až šest rámečků 35mm filmového pásu nebo 4 rámečky 35mm diapozitivů současně. Epson Perfection V200 má roztažitelný kloub a umožňuje úplné otevření víka skeneru, takže je možno skenovat i dokumenty s tloušťkou až 25 mm. Perfection V200 Photo je vybaven čtyřmi tlačítky pro rychlé spuštění, která umožňují okamžitý přístup k zapnutí a vypnutí, skenování do formátu PDF, skenování do e-mailu a kopírování. Doba zahřívání skeneru je 3 sekundy. Skener je dodáván s řadou softwarových nástrojů, jako například Epson Scan 3.1, technologie Epson Easy Photo Fix, sada Epson Creativity Suite. K dalšímu softwaru patří ArcSoft PhotoImpression 6 a ABBYY FineReader Sprint 6 Plus.


foto: Martin Hájek

Epson Perfection V200 Photo je k dostání na českém trhu za doporučenou maloobchodní cenu 2 990,- Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: