Epson PictureMate – fotografie bez počítače pohodlněji - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Epson PictureMate – fotografie bez počítače pohodlněji

30. července 2004, 00.00 | Malá přenosná stolní inkoustová tiskárna vyrobí fotky přímo z fotoaparátu, paměťové karty nebo mobilního telefonu. Ve velikosti větší dámské kabelky se ukrývá barevný šesti-inkoustový fotorealistický tisk. To vše skrývá nový PictureMate.

Společnost Epson, která měla a stále má mnoho co říci k inkoustovému tisku, rozšířila svou produkci inkoustových barevných tiskáren o exotické, ale užitečné zařízení PictureMate. Jedná se o barevnou fototiskárnu, která produkuje fotografie 10 x 15 cm přímo z fotoaparátu, z řady běžných paměťových karet nebo bezdrátově z mobilního telefonu. Nejnovější přírůstek se honosí obchodním názvem PictureMate, což v doslovném překladu (podle firemních materiálů) znamená „obrazový kamarád“ (ovšem „mate“ znamená také „pářit se“) což odpovídá cílové skupině. Jsou to klienti, kteří rádi fotí a pracují s reálnými papírovými fotografiemi. Jim vychází vstříc PictureMate jednoduchou obsluhou, rozměrným displejem, vysokou výstupní kvalitou.

Designově povedené zařízení překvapí technologickou úrovní. Uvnitř se skrývá tiskové rozlišení na odpovídajících médiích prostřednictvím technologie Resolution Performance Management (RPM) až 5760 x 1440 dpi. Dokáže i bezokrajový tisk, volitelně také černobílý režim nebo populární sepie. Tiskne se pigmentovými inkousty v 6 barvách.

Připojení ke zdroji obrázků pokrývá prakticky všechny současné technologie. Pomocí PictBridge, USB-Direct-Print a PRINT Image Matching je tiskárna kompatibilní s většinou na trhu dostupných digitálních fotoaparátů, volitelně podporuje bezdrátové připojení přes rozhraní Bluetooth. Pokud se dá posoudit podle zveřejněných dokumentů, ovládá většinu běžných paměťových karet - Compact Flash cards, Smart Media, xD-Picture Card, Memory Stick Pro a Secure Digital. Tiskárna připojená na počítač pracuje s Windows i Mac.

Mimo tiskový engine tiskárna se nepodobá ničemu ze současné produkce Epsonu a není běžná ani v nabídce jiných výrobců. Delší dobu je na trhu například produkt Olympus P-10, který se svým zaměřením orientuje na stejnou cílovou skupinu (ale používá jinou tiskovou technologii – termosublimační tisk).

Tahákem má být nejen dlouhodobá životnost vytisknutých fotografií řádově 100 let, ale především přijatelná cena za jednotlivou fotografii, která má s ekonomickým balením náplní a papírů zůstat pod osmi korunami. Společnost Epson slibuje uvést PictureMate v srpnu tohoto roku s doporučenou cenou 7 190 Kč včetně DPH. Díky všemu výše uvedenému výrobce doufá, že se tiskárna rozšíří hlavně do domácností.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: