Epson PictureMate 100 - mobilní fototiskárna na baterky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Epson PictureMate 100 - mobilní fototiskárna na baterky

20. září 2005, 00.00 | Společnost Epson uveřejnila zprávu o uvedení dalšího modelu z řady malých mobilních fototiskáren. Epson PictureMate 100 je malá inkoustová fototiskárna se čtečkou karet a barevným displejem, která má umět vytisknout fotografii 10x15cm za minutu a půl a to s náklady 9,- Kč.

Společnost Epson uveřejnila zprávu o uvedení dalšího modelu z řady malých mobilních fototiskáren. Epson PictureMate 100 je malá inkoustová fototiskárna se čtečkou karet a barevným displejem, která má umět vytisknout fotografii 10 x 15cm za minutu a půl a to s náklady 9,- Kč.

Co je nového?
Oproti původní Epson PictureMate, jejíž podrobnější popis jsme přinesli již dříve, přináší model PictureMate 100 několik výhod. U staršího modelu jsme byli odkázáni pouze na černobílý stavový displej, kde lze vybírat pouze pořadí na kartě. Nyní máme k dispozici barevný displej, který zobrazí i náhledy snímků.
Další výhodou, která naplňuje slovo "mobilní", je možnost napájení z Li-Ion akumulátoru. Díky tomu můžeme tisknout fotografie opravdu téměř kdekoliv.
Příjemným vylepšením je zkrácení doby tisku na cca 91 sekund (hodnota uváděná v tiskové zprávě).

Technická specifikace
Tisk fotografií probíhá pomocí piezoelektrického inkoustového tisku. Jako náplň se používá cartridge se šesti barvami pigmentového inkoustu: black, cyan, magenta, yellow, blue a red. Fotografie o maximální velikosti 10 x 15 cm se vytisknout za cca 91 s.
Tisknout můžeme jak z počítače, pomocí USB, tak i bez přítomnosti počítače pomocí technologie PictBridge. Pomocí volitelného USB adaptéru pro Bluetooth také můžeme bezdrátově tisknout snímky z mobilních telefonů. Tiskárna má zabudovanou čtečku paměťových karet, která podporuje: SD (Secure Digital), MMC (MultiMedia Card), MS (Memory Stick), CF (Compact Flash) typu I i II, SM (Smart Media) a xD.
Využít můžeme i několik možností úprav snímků před tiskem, které nám dovolují aplikovat černobílý a sepia filtr, nebo nám může pomoci automatická optimalizace snímků (Epson PhotoEnhance).
Mobilitu tiskárny potvrzují její rozměry 256 x 305 x 167 mm a hmotnost cca 2,7 kg. Napájení lze zajistit pomocí adaptéru ze sítě, nebo Li-Ion akumulátoru, který ale musíme přikoupit.

Shrnutí
Díky výhodnému balení PicturePack, který obsahuje 135 listů fotopapíru Epson a odpovídající množství inkoustu, vyjde vytištění jednoho snímku na cca 9 korun. K dispozici bude od října 2005 za maloobchodní doporučenou cenu 4 490,- Kč včetně DPH. Doporučená maloobchodní cena tiskárny PictureMate 100 verze Mobile Phone Edition (s Bluetooth adaptérem) je 5 490,- Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: