Epson Aculaser 2600 Series – flexibilní systém laserového tisku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Epson Aculaser 2600 Series – flexibilní systém laserového tisku

Epson-AcuLaser2600N

12. května 2005, 00.00 | Společnost Epson uvedla na trh novou laserovou tiskárnu z řady AcuLaser, jenž je určena pro střední a větší pracovní kolektivy s maximální měsíční zátěží 170 000 stran. Jednoduchý systém výměnných tonerů umožňuje z této tiskárny vytvořit monochromatickou tiskárnu se čtyřmi monochromatickými tonery. Rychlost tisku nabízí v monochromatické kvalitě 30 stran za minutu a barevné 7,5 stran za minutu.

Společnost Epson je známá hlavně svými produkty z oblasti digitálního zpracování obrazu a přináší svým uživatelům velmi dobrou kvalitu jak v oblasti skenerů, tak v oblasti tisku. Není tomu tak dlouho, kdy tato společnost představila tiskárnu s označením C1100(https://www.grafika.cz/art/tiskarny/epson-aculaser-c1100-p.html), která nabízí efektivní monochromatický tisk s možností využití tisku barevného. Tato tiskárna je určena hlavně pro domácí kanceláře a malé pracovní skupiny s možností potisku na tisková média od 64 do 210 g/m2 s maximálním měsíčním objemem 45 000 stran.
Nová barevná tiskárna řady AcuLaser s označením 2600 Series nabízí téže výhody efektivního monochromatického tisku s možností použití barevného tisku, ale tato tiskárna je spíše určena pro střední až větší pracovní skupiny se zatížením téměř 170 000 stran za měsíc. Nabízí rychlý monochromatický tisk o kapacitě 30 stran za minutu a výtiskem první stránky již za 9,3 s.


Konstrukce a design
Konstrukce a design odpovídá řadě laserových tiskáren AcuLaser. Jde o poměrně robustní tiskárnu, která se vyznačuje širokou využitelností. V horní části přístroje se nachází velký podsvícený LCD displej s jednoduchým a přehledným ovládáním přes menu, dále je vybaven indikací stavu toneru, ukazatelem zásoby papíru a užitečným pomocným menu s vyobrazeními. Tyto nové modely ušetří uživateli hodně námahy i výdajů. To, že nejde o malou domácí laserovou tiskárnu, nasvědčují rozměry 431 x 518 x 425 mm bez duplexní jednotky a 431 x 518 x 538 mm s duplexní jednotkou. Hmotnost se pohybuje okolo 40 kg dle příslušenství. Po pravé straně v horní části najdeme místo pro rozšíření tiskárny o duplexní jednotku. Přední straně dominuje odklopný kryt s logem tiskárny, který ukrývá přístup k tonerům. Horní plocha zachytává vyjíždějící papír a po jejím oklopení se lze dostat k fotoválci. Pro podávání tiskových médií můžeme využít budˇ víceúčelového zásobníku, nebo spodního zásobníku tiskových médií, který je možné o 1 rozšířit.Technické parametry
Epson AcuLaser 2600 je laserová tiskárna, umožňující tisknout na maximální velikost formátu A4. Tiskárna využívá pro tisk víceprůchodového systému s oddělenými kazetami toneru a fotoválci, což umožňuje stáhnout náklady na minimum. Standardní rychlost tisku se pohybuje při monochromatickém výstupu formátu A4 30 stran za minutu a při barevné předloze 7,5 strany za minutu. První stránku dle výrobce ve stupních šedi vytiskne za 9,3 s a v barvě za 15,3 s. Tiskárna je vybavena rotačním válcem, na kterém jsou umístěny čtyři tiskové kazety s tonerem. Díky flexibilnímu použití těchto tiskových kazet je možné využít tiskárnu jako monochromatickou, jestliže použijeme pouze monochromatické tonery, nebo barevnou, použijeme-li monochromatický toner a tři barevné (CMY). Výrobce udává výdrž u monochromatického toneru až na 5 000 stran a u barevného toneru 2 000 stran při 5% pokrytí. Jednotka fotoválce má mnohem větší životnost a to 4 0000 stran při monochromatickém tisku a 10 000 stran při barevném tisku.
Tiskárna umožňuje tisknout na široké spektrum tiskových médií od velikosti 98 x 148 mm až po velikost 216 x 297 mm (A4). Jak již bylo řečeno, základní verze tiskárny obsahuje víceúčelový zásobník, který dokáže pojmout až 150 listů tiskových médií a spodní automatický podavač pro 500 listů. Kapacitu tiskových médií je možné rozšířit o další spodní automatický podavač tiskových médií s kapacitou 500 listů. Tiskové zařízení umožňuje bezproblémově tisknout na tisková média o gramáži 64 g/m2 až po 163 g/m2.
Tiskárnu je možné připojit k počítači pomocí paralelního rozhraní IEEE 1284, nebo přes komunikační rozhraní USB. Základní verzi tiskárny lze téže rozšířit i o komunikační síťové rozhraní Ethernet 10/100Base-Tx. Spotřeba energie při tisku je cca 900 W (538 W monochromatický tisk, 332 W barevný tisk). V klidovém stavu je to 13 W. Při tisku by hladina hluku neměla přesáhnout úroveň 56 dB.


Shrnutí
Společnost Epson se zaměřuje na široký okruh spotřebitelů, o čemž svědčí nejen tiskové přístroje určené pro fotografii, založené na technologii inkoustového tisku, ale i nová řada laserových tiskáren, která je hlavně určena pro kancelářské použití. Laserová barevná tiskárna AcuLaser 2600N nabízí nejen kvalitní tisk o měsíční zátěži 170 000 stran, ale i flexibilní tiskové řešení v podobě jednoduchosti v přechodu z monochromatického tisku k barevnému a naopak díky výměnným tonerovým zásobníkům.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: