Enfocus PitStop Pro a PitStop Server 09: preflight PDF v novém - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Enfocus PitStop Pro a PitStop Server 09: preflight PDF v novém

15. července 2009, 00.00 | Společnost Enfocus před několika dny oznámila, že od září začne distribuovat novou podobu svých klíčových nástrojů pro preflight PDF dokumentů PitStop Professional a Sever. Co vše nabídnou PitStop Pro a Server 09? A jak mohou vlastníci předchozích verzí ušetřit při upgradu na tyto novinky?

Plugin Adobe Acrobatu PitStop Professional je na mnoha pracovištích předtiskové přípravy v podstatě nepostradatelným prostředkem pro preflight a úpravy PDF dokumentů. Svou silnou pozici si přitom udržuje jednak díky svým nástrojům, a dále vazbě na další produkty svého výrobce, společnosti Enfocus (Instant PDF, PitStop Extreme, Switch, PDF Standardizer), zajištěné zejména prostřednictvím Certified PDF, technologie, jenž umožňuje spolu s PDF dokumenty nést informace o jejich preflightu a úpravách.

Na začátku července oznámil Enfocus, že od září zahájí dodávky nové podoby PitStopu Professional, která nese název PitStop Pro 09. Spolu s ní pak na trh přijde i PitStop Server 09, tedy nová podoba samostatné aplikace, dovolující engine PitStopu Professional využít k hromadnému, automatizovanému zpracování PDF na bázi horkých složek. Demoverze daných produktů sice zatím nejsou k dispozici, Enfocus nicméně na svých stránkách zveřejnil alespoň základní informace o tom, co nové podoby přinesou. Přiblížení těchto informací, spolu s upozorněním na zajímavou promo akci, dovolující upgrade na dané novinky za zajímavé ceny, přinášíme v tomto článku.

PitStop Pro 09

Zásadní novinkou PitStopu Pro 09 je vylepšení uživatelského rozhraní. Ti, kdo byli dosud v některých situacích iritováni množstvím ovládacích prvků, které PitStop přidává do prostředí Acrobatu, mohou nyní využít možnost snadného skrytí a opětovného zobrazení těchto prvků. Možné je také ukládání uživatelských konfigurací pracovní plochy. Dané ovládací prvky by pak měly být lépe organizovány a více provázány.

pistop09-1af.jpg

Významných rozšíření se dočkal rovněž engine pro Global Changes, tedy globální úpravy/změny. Nově lze s jeho pomocí zajistit třeba i specializované opravy PDF dokumentů vytvořených v Microsoft Office, či jiných kancelářských aplikacích, dále je podporováno vkládání razítek a stránek obálky, přečíslování stránek a konverze barev. Úpravy v rozsáhlých dokumentech by u tohoto enginu měly být rychlejší.

pitstop09-2f.jpg

Nový PitStop také nabízí nástroje, dovolující rychle vizualizovat existující stránkové boxy a bezpečnostní zóny. Snadno lze nastavit požadované stránkové boxy, tiskové značky i další prvky layoutu, sady nastavení těchto prvků je možno ukládat v podobě přednastavení.

pitstop09-3f.jpg

Protože přednastavení různých typů má PitStop nyní skutečně hodně, je další novinkou Preset Manager, umožňující všechna tato přednastavení spravovat jednotným způsobem. Konkrétně lze tedy s jeho pomocí kontrolovat preflightové profily, seznamy akcí (Action Lists) a konfigurace Global Changes, pracovních ploch, či layoutů. Pro favorizovaná přednastavení lze využít záložky, seznam přednastavení lze rychle filtrovat pomocí vyhledávacího políčka.

pitstop09-4f.jpg

PitStop 09 je plně kompatibilní s Certified PDF 2, novou podobou v úvodu již zmíněné technologie Enfocusu. Informace Certified PDF 2 jsou kódovány s pomocí standardu Adobe XMP a mohou být spojeny se standardním, či zabezpečeným, digitálním podpisem. Na rozdíl od původní podoby technologie je Certified PDF 2 veřejným standardem, kompatibilním se specifikací Proof of Preflight organizace Ghent PDF Workgroup.

pitstop09-5f.jpg

PitStop Server 09

Nová podoba PitStop Serveru slibuje především značné zvýšení výkonu. Toho je dosaženo především plným využitím výhod víceprocesorových a vícejádrových systémů. Urychlení pak přináší i nový prediktivní Action Lists engine, jenž optimalizuje provádění seznamů akcí a preflightových profilů.

K novým vlastnostem podoby Server dále patří reálné zpracování na pozadí u Mac podoby. Snazší integraci s rozsáhlými systémy lze zajistit prostřednictvím nového rozhraní příkazové řádky (command-line interface – CLI). Toto rozhraní je k dispozici pro všechny uživatele PitStop Serveru 09 a zahrnuje jak mód snadného užití, poskytující integraci se standardními nastaveními, tak pokročilý mód, slibující plnou flexibilitu zpracování s využitím řízení na bázi XML. Možné je rovněž bezproblémové provázání PitStop Serveru 09 s řešením Enfocus Switch pro komplexní automatizaci pre-pressového zpracování.

Promo

Vlastníci dosavadních licencí PitStopu Professional a Server mohou do září využít speciální promoakci. Vlastníci podoby 08 takto mohou předobjednat upgrade na podobu 09 za zvýhodněnou cenu, ze starších verzí lze nyní přejít za zvýhodněnou cenu na podobu 08 s tím, že uživatel tímto zdarma získá i licenci verze 09. V případě přechodu z podoby Server 08 získá zákazník navíc plnou licenci automatizačního řešení LightSwitch (automatizace zejména internetových přenosů a manipulací se soubory), nebo slevu pro nákup FullSwitch (plná automatizace, včetně zapojení nejrůznějších pre-pressových aplikací), či PowerSwitch (možnosti FullSwitch rozšířeny o podporu metadat a skriptování). Nákup je v ČR možný například v eShopu společnosti Amos Software, či na serveru DTPobchod.cz společnosti Quentin.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: