EmbaxPrint 2005 – mezinárodní veletrh obalového a tiskařského průmyslu za dveřmi - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

EmbaxPrint 2005 – mezinárodní veletrh obalového a tiskařského průmyslu za dveřmi

9. května 2005, 00.00 | Ve dnech 17. až 20. května 2005 se uskuteční na brněnském výstavišti další ročník veletrhu EmbaxPrint, který letos bude zas o něco větší než v roce 2003. Na tomto veletrhu budou k vidění nejen novinky z oblasti obalového a průmyslového zboží, ale bude možné shlédnout i kompletní postup práce s digitálními daty.

Zahájení veletrhu EmbaxPrint 2005 se blíží neúprosnou rychlostí a zbývá jen několik dní do jeho zahájení. Jedná se o veletrh, který přináší novinky z oboru obalového a průmyslového a umožňuje tak návštěvníkům zmapovat si na jednom místě celý technologický proces od výroby papírů a obalů, přes tiskovou přípravu až po možnosti tisku či vlastní balení. Mezinárodní veletrh obalového, papírenského a tiskařského průmyslu EmbaxPrint se uskuteční na brněnském výstavišti od 17. do 20. května 2005.


EmbaxPrint o 15 % větší
Vystavovatelé v pořadí už třiadvacátého ročníku obsadí řádově o 15 procent větší výstavní plochu než v roce 2003. Na celkové ploše téměř 30 000 čtverečních metrů se bude prezentovat na 600 firem z 27 zemí.
Vedle tradičních vystavovatelů z ČR, Slovenska, Polska, Německa a Itálie, se letos poprvé představí Španělsko, Portugalsko, Čína a Korea. "Veletrh EmbaxPrint je tím pravým místem pro koncentraci odborníků celého komplexu papír-tisk-obaly. O silné mezinárodní pozici veletrhu svědčí fakt, že třetina vystavovatelů přijede ze zahraničí. Díky silné účasti světových firem a zajímavému odbornému programu se stává magnetem pro návštěvníky nejen ze středo a východoevropského regionu," uvedl manažer veletrhu Petr Navrátil.
Organizátoři očekávají, že EmbaxPrint letos shlédne kolem 25 000 návštěvníků, především odborníků. " Věřím, že tento trend zůstane zachován i přesto, že nové projekty přilákají do areálu další klientelu např. z řad uživatelů digitální fotografie," dodal manažer.Objevte nové dimenze digitálního světa
Velký pokrok v posledních letech zaznamenává digitalizace - technologie zpracování obrazu a tisku. Právě tento obor je začleněn do nové expozice pěti technologických parků - Workflow obrazových dat. "Každý z nás občas potřebuje vyrobit prospekt, brožuru, tiskový výstup čehokoliv. Měli bychom znát možnosti, které současný trh nabízí. Třeba ve finále zjistíme, že jsme doposud pracovali neefektivně. Pro jednotlivce je to poučení, pro firmu možná budoucí řešení - jak se lépe, rychleji a levněji "propagovat", jak lépe balit, prodávat a prezentovat svoje zboží. Ať už se jedná o velkoformátový tisk, tisk fotografií, letáků, knih či vizitek. I dobře potištěný obal prodává zboží lépe," říká manažer.
V technologickém parku "Digitalizace obrazu" bude možné vidět práci s digitálními fotoaparáty, s osvětlovací technikou, pozadím pro produktovou a portrétní fotografii a v neposlední řadě i zpracování obrazu na počítačích. Součástí Workflow obrazových dat v pavilonu G1 je i velké prezentační centrum, kde budou probíhat denně odborné přednášky.Poznejte balení budoucnosti
Cílovou skupinou návštěvníků pro vystavovatele balících technologií jsou odborníci z potravinářské, farmaceutické či kosmetické branže a všichni, kteří potřebují balit a bezpečně připravovat svoje produkty.
Pro ně rozhodně bude zajímavá Testovací zóna průtažných fólií v pavilonu V, kde si mohou vyzkoušet a porovnat deklarované vlastnosti materiálů. Projekt připravila společnost Ekobal a Obalová asociace SYBA, která je současně odborným garantem veletrhu.
"Obaláři", kterým bude letos opět patřit prostorný pavilon V, připravují řadu novinek, například systém balení usnadňující manipulaci se zabalenými tiskovinami, systém balení pro ochranu produktů proti šoku nárazem, ekologické obalové materiály či propagační materiály z lepenek atd.Pavilón G1
Tento pavilón bude rozdělen do určitých sekcí, jenž každá bude ukazovat určitou fázi zpracování. První část má název "Digitalizace obrazu" a zde bude možné shlédnout široký sortiment jednookých zrcadlovek včetně zadních digitálních stěn, osvětlovací techniku, různá fotografická pozadí a v neposlední řadě zde bude možné shlédnout při práci i fotografy. Dále v této části bude k vidění i zpracování takto pořízeného digitálního obrazu v některém z grafických editorů. Bude zde možné shlédnout i netradiční prezentace.
V technologické části "Digitální tisk a nátisk" bude možno shlédnout inkoustové tiskárny pro tisk a nátisk digitálních dat, především PDF dokumentů, připravovaných pro tiskovou reprodukci. Součástí této části budou i praktické ukázky využívání tiskáren s postscriptovými ripy.
V části "Sociální software pro pre-press a Software pro DTP bude možno se seznámit s programy pro kontrolu PDF dokumentů a pro obalový design. Ukázky tiskových dokumentů s variabilními daty si bude možné prohlédnout v části "Speciální aplikace - variabilní tisk". Zde bude možno i konzultovat využití prezentovaných tiskových řešení pro automatizaci opakování tiskových úloh, personalizaci directů, časopisů, pozvánek a dalších tiskovin.
Část "Digitálního produkčního tisku" bude věnována inkoustovým tiskovým systémům jak pro malonákladový tisk, tak i pro velkonákladový. Bude zde možné shlédnout novinky společnosti Hewllet-Packard z oblasti inkoustového i laserového tisku. Společně se společností Macron zde bude Hewlett-Packard prezentovat i produkční tiskový stroj Indigo.
V prezenčním sále bude ke shlédnutí prezentace jednotlivých společností, které se budou zabývat nejaktuálnějšími tématy z oblasti technologií, tiskových řešení, kontroly PDF dat, programy pro pre-press i metodiky zvládnutí formátu PDF/X-3 a PDF/X-1a.Soutěže na veletrhu
K veletrhu neodmyslitelně patří soutěž o nejlepší exponát Zlatý EmbaxPrint, jejíž výsledky jsou vyhlášeny vždy první den. Pro vystavovatele, kteří prezentují po celou dobu veletrhu oceněné exponáty, se tak násobí efekt účasti na veletrhu.
K podpoře efektivní veletržní účasti slouží další ze soutěží - AURA, zacílená na plnění marketingových cílů vystavovatelů. Dobrou inspirací pro všechny může být i soutěž pod záštitou Design centra - Mladý obal - jejíž vítězné exponáty uvidí návštěvníci v pavilonu V. Mladí designéři jsou kreativní, nezatížení předsudky a velmi dobře si umí pohrát s netradičními materiály. I když některé experimentální obaly možná nejdou převést do praxe, řada z nich najde své využití ve výrobě.


Závěr
Je vidět, že veletrh EmbaxPrint 2005 přinese mnoho zajímavostí a zvláště pavilón G1, kde bude možné shlédnout opravdu celý proces pořízení obrazových dat přes jeho zpracování až po konečný tisk. Dříve byla polygrafie určena zejména pro odborníky a nyní je dostupná, díky rozvinutým technologiím a finanční dostupnosti, opravdu pro každého. Je vidět, že na tento světový trend reaguje i veletrh EmbaxPrint a příprava akcí, konaných v pavilónu G1, je tomu důkazem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: