Democentrum HP aneb Ukázaná platí ! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Democentrum HP aneb Ukázaná platí !

29. července 2005, 00.00 | Hewlett-Packard otevírá nové Democentrum, které vzniklo ve spolupráci společností HP a DNS. Navazuje na 7 let trvající historii democentra velkoformátového tisku, které po celou dobu svojí existence přinášelo velkou obchodní výhodu partnerům HP a pomáhalo předvádět tiskárny nejen jako samostatná zařízení, ale především jako součást komplexního řešení pro zákazníky.

Hewlett Packard uvádí od 1. srpna do provozu nové Democentrum, které vzniklo ve spolupráci společností HP a DNS. Tato nová služba navazuje na democentrum velkoformátového tisku, které existuje již od roku 1998. Za tu dobu proběhlo přes 530 prezentací tiskáren typu HP Designjet. Hlavním důvodem vzniku takovéhoto „předváděcího centra“ je možnost v praxi ukázat zákazníkům i obchodním partnerům práci s tiskárnami střední (mid-range) a nejvyšší (high-end) třídy. Výsledným efektem bude lepší orientace zákazníků a obchodních partnerů v produktech a možnostech HP a následný přesný výběr, odpovídající naprosto konkrétním požadavkům spotřebitele.

DNS a Hewlett Packard

Společnost HP, která je předním výrobcem a dodavatelem kompletního řešení pro tiskařský průmysl, není třeba nijak zvlášť představovat. DNS je distributorem kompletního serverového a storage portfolia společnosti HP. V její nabídce najdete výpočetní systémy HP 9000, HP Integrity, HP AlphaServer a HP ProLiant, zařízení pro ukládání a zálohování dat HP StorageWorks, management software rodiny OpenView – jednoduše vše pro IT infrastrukturu podnikové sféry. Více informací o vzájemné spolupráci obou provozovatelů, tedy DNS a HP naleznete zde.

DNS patří do skupiny společností eD system Czech a řadí se mezi nejvýznamnější Value Added Distributory (distributor s přidanou hodnotou) působící na českém trhu. DNS nabízí svým obchodním partnerům špičkové technologie a služby - a to jak ve fázi předprodejní, implementační, tak i po prodejní. Jedná se o služby spojené s architekturou a realizací technologické infrastruktury. Všechny produkty a služby jsou koncovým uživatelům realizovány nepřímým způsobem prodeje prostřednictvím autorizované sítě partnerů. Distribucí s přidanou hodnotou se rozumí mimo jiné investice do silného technického zázemí, zahrnující technické konzultace, kompetenční centrum MSC@HP, školicí centrum.

Democentrum HP

Demo centrum HP bude vybaveno řadou tiskáren a multifunkčních zařízení, umožňující libovolný (kancelářský, malonákladový a velkoformátový) tisk. Naleznete zde: Laserové tiskárny (barevné i chromatické); Multifunkční zařízení; VF tiskárny; Serverová a datová řešení pro zprávu dokumentů. Nedílnou součástí centra musí být samozřejmě též softwarové aplikace, bez nichž by se samotný tisk neobešel. Mezi takové aplikace patří:

 • Tiskové RIPy EFI, ONYX Rastergraphics
 • Aplikace pro technický a grafický segment (Adobe, Autodesk, Corel, Bentley)
 • Aplikace pro zprávu dokumentů, tiskáren, zabezpečený tisk
 • OS Windows a Macintosh

Vše je vzájemně propojené, aby bylo možné věrně simulovat práci jednotlivých zařízení i celku jako takového od A až do Z. Rozsah prezentací tedy může představovat ukázkový výtisk, ale také demonstraci komplexního systému pro inteligentní tisk nebo správu dokumentů (prezentace tisku z aplikací nebo RIPů nevyjímaje).

Část A: Komerční tisk

Samotné „předváděcí centrum“ se rozděluje na dvě základní části. První část – Commercial Printing, je zaměřena na problematiku kancelářského a malonákladového tisku a na správu dokumentů. Zde se předvádí: technologie laserového tisku, digitalizace a správa dokumentů, dále správa barev, tisk personalizovaných dat, vzdálená správa tiskáren, zabezpečení tisku, kontrola nákladů a podobně. Část Komerčního tisku je vybavena zařízeními:

 • Monochromatická HP Laserjet 4345xs mfp
 • Monochromatická HP Laserjet 9050mfp
 • Berevná HP Color Laserjet 5500hdn
 • Berevná HP Color Laserjet 9500mfp
 • Berevná HP Color Laserjet 9500hdn

Část B: Tisk XXL formátů

Ta druhá část - Large Format Printing, jak už sám název napovídá, má na starosti vytváření těch maxi formátů a tedy si bere pod svá křídla velkoobjemový a velkoformátový tisk. Tato část je určena pro spotřebitele, které zajímá: VF inkoustový tisk, správa barev, tisk z SW RIPů a aplikací pro CAD / GIS / AEC a pochopitelně též druhy médií pro VF tiskárny. Část Velkoformátového tisku disponuje vybavením:

 • HP Designjet 30 / 90 / 130; 70 / 110plus
 • HP Designjet 1050cm (včetně multiroll feederu)
 • HP Designjet 4000ps
 • HP Designjet 5500ps
 • HP Designjet 815mfp
 • VF tiskové materiály HP

Praxe a další možnosti

V reálné podobě bude fungovat Democentrum HP následovně: Spotřebitel navštíví centrum s určitou vizí. Odborný personál vyhodnotí situaci i veškeré alternativy a názorně předvede potenciálnímu odběrateli vše – počínaje stolním zařízením, komplexním systémem konče (tedy od jednoduchého nastavení tiskárny až po tiskové workflow celého souboru dokumentů – od nastavení v PC až po velkoformátový tisk koncového produktu).

Prostory democentra budou nabízet kromě předvádění produktů, služeb a řešení, také různé semináře, školení zákazníků, prezentaci nových výrobků atd. K dispozici budou 2 školící místnosti (s celkovou kapacitou 60 míst), vybavené PC; prezentační místnost; serverová místnost (s možností využití technologií Microsoft Solution Centra). Nechybí samozřejmě zázemí, stravování, logistika a podobně.

Závěrem

Hlavním cílem Democentra HP je seznámit zájemce s nejnovějšími tiskovými technologiemi a nabídnout optimální řešení pro každého. K tomu by měla dopomoci především práce s produkty a technologiemi v reálném prostředí a aplikacích a také know-how v oblasti tisku. Slavnostní otevření a představení HP Democentra pro novinářskou obec proběhlo dne 28. 7. 2005 od 10:00 hodin v 9. patře budovy Beta, BBC Centrum, Vyskočilova ulice 1481/4, Praha 4 (naproti budově Eurotelu). Na tom samém místě bude democentrum, počínaje 1. srpnem v provozu. Součástí komplexu democentra je také prostorná terasa s výhledem na Prahu. Rezervace lze objednávat počínaje prvním srpnovým dnem na adrese http://www.democentrumhp.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: