Co nového v kuchyni Uniware? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Co nového v kuchyni Uniware?

10. prosince 2007, 00.00 | Česká společnost Uniware uspořádala na sklonku listopadu malou tiskovou konferenci v prostorách restaurace karlínského hotelu IBIS, kde shrnula své aktivity a úspěchy letošního roku a zároveň poodhalila nejnovější události.

Česká společnost Uniware uspořádala na sklonku listopadu malou tiskovou konferenci (přesněji velice komorní posezení) v prostorách restaurace karlínského hotelu IBIS, kde shrnula své aktivity a úspěchy letošního roku a zároveň poodhalila nejnovější události. Na setkání byli přítomni zástupci společnosti Antonín Kříž (ředitel) a Martin Bělík (obchodní ředitel) spolu s novou marketingovou manažerkou Uniware - Renatou Novotnou. V první části došlo k bilancování společnosti za uplynulý rok (kdy došlo k celé řadě zajímavých spoluprací) a v druhé části bylo poodhaleno také něco málo z chystaných plánů.

Společnost Uniware (která mimochodem právě slaví 15 let své existence) je dobře známá všem, kdo se pohybují v oblasti polygrafie a pre-pressu. Toto jméno proslulo nejprve coby dodavatel CTP zařízení, posléze jako poskytovatel kompletního sortimentu pro předtiskovou přípravu, měřicí přístroje pro polygrafii a CMS. V posledních pár letech se Uniware orientuje na segment solventního a eco-solventního velkoformátového tisku a ofsetový tisk. Kromě toho nechybí v portfoliu firmy kalibrace CRT a LCD monitorů, kamer, skenerů, tiskáren, tvorby ICC profilů, instalace systémů digitálního nátisku, nastavení workflow systémů, konzultace a poradenství. Spolu se značkou Uniware se dnes skloňují další názvy jako ECRM (osvitové jednotky), Heights (vyvolávací automaty), GretagMacbeth a Viptronic (denzitometry, spektrofotometry), Glunz & Jensen a Norscreen (vyvolávací automaty), Sakurai a Hamada (japonské tiskové stroje) nebo X-rite(CMS segment).

Sakurai
V létě 2006 došlo k uzavření strategického partnerství Uniwaru s japonskou společností Sakurai, zabývající se výrobou velkoformátových tiskových strojů, což byla přelomová událost v historii firmy. Tento japonský výrobce působí na trhu již od roku 1946, oslovuje zejména střední tržní segment, v základní ceně jeho strojů jsou dostupné funkce, jako automatické zakládání desek, čištění barevníků, sušení IR, UV apod. Uniware je výhradním distributorem strojů Sakurai pro ČR a SR, kde je nejvíce zastoupena nabídka strojů formátu A2/B2 (s produkcí kolem 15 000 stránek – včetně podpory potisku médií s vysokou gramáží). Od léta 2006 došlo u nás k instalaci celkem již osmi strojů tohoto japonského výrobce (4 ofsetové tiskárny a 4 sítotiskové stroje). Jmenovitě se jedná o tiskárny a modely:

  • Bílý slon - OL466 SIP (ofset s obracením), reportáž z akce ZDE)
  • Septima, s.r.o. - MS102 s příslušenstvím (sítotisk)
  • Devera Pavel - OL466 SD (ofset, dvojnásobné průměry válců)
  • MS Polygrafie - OL566 SD (ofset, dvojnásobné průměry válců)
  • CTP tisk - MS102 (sítotisk)
  • Ústecké tiskárny - OL466 SD (ofset, dvojnásobné průměry válců)
  • ARIA - MS102 s příslušenstvím (sítotisk)
  • FGP - MS80 A s příslušenstvím (sítotisk)
Oficiální web výrobce Sakurai.com.

Hamada
Klíčovou událostí roku 2007 byl ve společnosti Uniware kontrakt s dalším japonským výrobcem - společností Hamada. Jedná se opět o tisková řešení, ovšem zde hovoříme (na rozdíl od Sakuraie) o malých ofsetových tiskárnách (v tomto segmentu působí například také firma Royobi). Hamada vyrábí stroje od formátu A3/B3, které představují vhodnou alternativu doplňující právě portfolio Sakuraie. Hamada nabízí zařízení menších formátů, popřípadě stroje schopné potisknout alternativní typy médií (obálky, brožury apod.), zkrátka přesně ta zařízení, která v nabídce tiskáren Sakurai chybí. Jedním z vlajkových produktů je čtyřbarevný (CMYK) model Hamada B452A, který již našel na našem trhu své uplatnění. Zařízení nabízí produkci cca 10 000 stránek a možnost potisku na média s gramáží až 0,4 mm. K první instalaci toho tiskového stroje došlo v Jablonci nad Nisou - v tiskárně Milana Vrkoslava. Více informací o strojích Hamada se dozvíte například ZDE.

Ti druzí
Mezi další nové obchodní partnery, spolupracující od roku 2007 se společností Uniware, patří Baldwin (výroba vlhčicích, sušicích a práškovacích systémů k tiskovým strojům), DALiM Software (německo-francouzská společnost, zabývající se workflow systémy) nebo X-rite - jedna z nejvýznamnějších společností v oblasti správy barev (dodavatel měřicích systémů a CMS produktů).

Nové partnerství
Horkou novinkou v řadách Uniware je čerstvě uzavřené partnerství se společností Xanté o jejím výhradním zastupování na českém trhu. Tento výrobce se zabývá jak výrobou barevných digitálních tiskáren, tak například výrobou RIPovacích softwarů nebo CTP a CTF produktů. S účinností od 1. 12. 2007 je možné získat cokoli z produktového portfolia Xanté prostřednictvím Uniware. Konkrétně se jedná například o workflow RIP (OpenRIP Symphony, OpenRIP Flexo 6.0 Professional), dále metalické CTP (Impressia, Impressia GTO, VM2 plus, VM4 News), polyesterové CTP (SpeedSetter 300iL, 400iL, PlateMaker 5), CTF (SpeedSetter 300, 400, FilmMaker 4, ScreenWriter 4) a samozřejmě též digitální barevné tiskárny Ilumina - jež zvládnou potisk až do gramáže 427g/m2. K prvním instalacím strojů Xanté dojde již v prvním kvartálu roku 2008 (formát A3/B3). Sortiment výrobce je k dispozici na jejich webu zde.

Závěrem

Svět sítotisku, ofsetu a produkčního tisku není sice nafukovací a mnoho zákazníku je v tomto směru značně konzervativní, na druhou stranu je zde stále spousta nových možností, zajímavých technologií a především neustále se zvyšujících požadavků (ze stran zákazníků) na tisky nižších a středních nákladů, kde například právě ofset není většinou tou optimální volbou. Uniware se chopil šance a zaplnil tuto mezeru na trhu. Neusíná však na vavřínech a stále expanduje. Pro rok 2008 například Uniware plánuje rozšíření své působnosti (v segmentu sítotisku) také za hranice našeho státu (konkrétně do Rakouska).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: