Canopus ohlásil kartu EDIUS NX for HDV - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Canopus ohlásil kartu EDIUS NX for HDV

13. prosince 2004, 00.00 | Společnost Canopus Corporation oznámila novou kartu EDIUS NX for HDV – první řešení pro HDV a DV video s analogovým HD složkovým výstupem. Díky střihovému programu EDIUS Pro 3, EDIUS NX for HDV nabízí nativní střih HDV, DV, nekomprimovaného SD, MPEG-2 a MPEG-1 formátů.

Canopus Corporation dnes oznámil novou kartu EDIUS NX for HDV - první řešení pro HDV a DV video s analogovým HD složkovým výstupem.
Poháněný střihovým softwarem EDIUS Pro 3, EDIUS NX for HDV nabízí nativní střih HDV, DV, nekomprimovaného SD, MPEG-2 a MPEG-1 formátů. EDIUS Pro 3 nabízí funkce jako je kompozice, chroma klíč, titulkování a export do různých formátů. EDIUS Pro 3 také disponuje funkcí pro přímé pálení časové osy na DVD.

Kromě plné podpory střihu nativních HDV klipů v jejich originálním MPEG-2 TS formátu, EDIUS NX for HDV umožňuje uživatelům střih ve vlastním Canopus HQ kodeku s variabilním datovým tokem pro zvýšenou kvalitu a rychlost realtime výkonu při vlastním střihu. EDIUS NX for HDV umožňuje také nabírání SD analogového materiálu v nekomprimovaném, bezztrátovém a DV formátu.

EDIUS NX for HDV 64 bitová PCI-X karta (kompatibilní s PCI) disponuje akceleračními funkcemi speciálně navrženými pro HDV a je ideální pro připojení nových HDV kamer od Sony a JVC.
Pro jednoduchý přechod od SD rozlišení k HD, EDIUS NX for HDV umožňuje stříhat SD materiál jako například DV, v HD rozlišení s výstupem na HD monitor použitím HD složkového výstupu. Konverze mezi NTSC a PAL formáty, 4:3 a 16:9, stejně jako konverze do HD nebo naopak zpět do SD probíhá v reálném čase bez nutnosti zdlouhavého výpočtu. EDIUS NX for HDV také disponuje známou ADVC funkčností pro obousměrný převod analog/DV.
Zatímco výkon ostatních systémů je hardwarově omezen, EDIUS NX for HDV je navržen s Canopus škálovatelnou technologií, která naplno využívá výkon procesoru.

K EDIUS NX for HDV je možno dokoupit Expansion Kit. Ten obsahuje breakout panel pro snadný přístup ke všem konektorům, dále je dodáván s Inscriber TitleMotion HD - nejvyšší verzi profesionálního titulkovače, který kromě běžné práce s titulky umí i práci v 3D prostoru a animaci. Součástí balení je také DVD autoringový software Ulead DVD Workshop Express a Sony Screenblast ACID 4.0 pro tvorbu zvukových smyček.

Mezi volitelná rozšíření pro EDIUS NX For HDV patří Canopus Codec Option Pack, který obsahuje DVCPRO 50 a DVCPRO HD softwarové kodeky vyvinuté ve spoluprácí s firmou Panasonic. Bezztrátové HD nabírání a print-to-tape funkce spolu s Panasonic AJ-HD1200A VTR nabízejí cenově velmi efektivní řešení. Dalším rozšířením je Canopus Video-out Plug-in díky němuž je možný SD/HD analogový složkový výstup z programů Alias Maya 6, Bauhaus Mirage 1.2, Discreet 3D Studio Max 7, Combustion a NewTek LightWave 3D 8.

EDIUS NX for HDV bude dostupný od 10. prosince 2004 za ceny od 34.900,- Kč.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: