Canon uvádí nové tiskárny segmentu LFP - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Canon uvádí nové tiskárny segmentu LFP

29. dubna 2009, 00.00 | Společnost Canon posiluje svou pozici na poli LFP (large format printing) a představuje čtveřici nových velkoformátových tiskových zařízeních řady imagePROGRAF! Konkrétně se jedná o čtyři stroje iPF 650, iPF655, iPF750 a iPF 755, spadající do technických segmentů CAD a GIS. A co nám tyto novinky nabídnou?

Společnost Canon posiluje svou pozici na poli LFP (large format printing) a představuje čtveřici nových velkoformátových tiskových zařízeních řady imagePROGRAF! Konkrétně se jedná o čtyři stroje iPF 650, iPF655, iPF750 a iPF 755. Jak už samotné typové označení napovídá (fotografické VF tiskárny jsou označeny čtyř-místným číslem, zatímco modely tohoto zaměření, číslem troj-číslým), jde o produkty, spadající do segmentu CAD a GIS, tedy ryze technického tisku. Canon iPF 650 a iPF655 tiskne na šířku média 24” (A1), druhá dvojice - Canon imagePROGRAF iPF750 a iPF755, tiskne na šířku pásma až 36“ (formát A0). Canon těmito produkty reaguje na zvyšování svého tržního podílu v daném segmentu (CAD – formát A1 a A0) za poslední dva roky. V současnosti zahrnuje portfolio výrobce celkem 7 modelů. Tiskárny s šířkou 24“ reprezentují zařízení Canon imagePROGRAF iPF605, iPF650 a iPF655, 36“ tiskárny zastupují modely imagePROGRAF iPF750 a iPF755 a 44“ produktovou řadu představují produkční tiskárny Canon imagePROGRAF iPF810 a iPF820, které byly uvedeny na konci loňského roku.

Parametry
Canony imagePROGRAF iPF650 a iPF655 se vyznačují vysokou rychlostí tisku (ve své třídě jednou z nejvyšších), neboť dokáží vytisknout stranu formátu A1 již za 30 sekund. Druhé dva modely – s větším formátem (A0), provedou výtisk v maximální dostupné šíři (tj. 36”) již za 48 sekund. Samotný tisk probíhá pomocí reaktivních dye-base inkoustů, jsou zde celkem 4 oddělené nádrže (CMYK) plus matný černý inkoust (dvě samostatné kazety) - na bázi pigmentu. Významná změna nastala použitím nového Magenta inkoustu, jejímž výsledkem je širší barevný gamut. Všechny nové modely vynikají vysokou přesností a kvalitou tisku se silou čáry od 0,02 mm a přesností tisku +/- 0,1 %. Ovládání je intuitivní a umožňuje například snadnou správu médií, nastavování funkcí, či detekci zbývající doby tisku pro každý výstup. Součástí nového designu je jednoduchý koš na výtisky umožňující automatické stohování více než 20 stránek o velikosti A1 nebo A0, bez zásahu obsluhy. Tiskárny jsou kompatibilní s jazykem HP-GL/2 včetně nastavení barevných palet a snadno se integrují do stávajících systémů a softwarů používaných v CAD prostředí, což zajišťuje hladký přechod od starších zařízení k tiskárnám nové generace.

Vybavení
Nové Canon imagePROGRAF disponují technologií Canon Hot Swap, která umožňuje výměnu inkoustových kazet za provozu, což zkracuje čas tisku a pozitivně ovlivňuje též redukci nákladů. Další praktickou vlastností je nezávislé odřezávání potištěného materiálu nebo gigabitové síťové připojení umožňující rychlou výměnu dat. Výrobce implementoval softwarový nástroj Canon eMaintenance (používaný i u jiných profesionálních produktů Canon), který sleduje provoz tiskárny, její výkon, životnost jednotlivých dílů a nutnost případné objednávky spotřebního materiálu. Součástí standardního vybavení iPF655 a iPF755 je vestavěným 80 GB pevným diskem a ekonomickým módem, který šetří náklady spojené s tiskem. Inovací je nástroj pro přesnou kontrolu provozních nákladů – tzv. “Accounting tool”, s jehož pomocí můžete u zařízení vybavených pevným diskem, sledovat detailně náklady posledních 10 000 úloh (pro tiskárny bez HDD posledních 500 výtisků). Samozřejmostí je možnost přesného výpočtu ceny v libovolné měně s možností nastavení přesné ceny spotřebního materiálu.

Závěrem
Všechy čtyři novinky posilují velkoformátový tisk v technické sféře, příčemž zajímavé jsou zejména nově použitým inkoustovým systémem nebo také bohaté výbavě – jak hardwarové (např. 80GB hardisk), tak softwarové (možnost kontroly nákladů) v základní konfiguraci. Velkoformátové tiskárny Canon imagePROGRAF iPF750 a imagePROGRAF iPF755 budou na evropském trhu k dispozici od 1. května 2009. Modely imagePROGRAF iPF650 a imagePROGRAF iPF655 budou v Evropě k dostání o měsíc později - od 1. června 2009.
Více informací k uvedeným produktům naleznete na www.canon-europe.com.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: