Canon uvádí nové produkty iR2016 a 2020 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Canon uvádí nové produkty iR2016 a 2020

24. října 2005, 00.00 | Společnost Canon přináší nová černobílá zařízení, tisknoucí do formátu A3, která jsou určená pro pracovní prostředí malých firem a domácích kanceláří (SOHO). Kromě tisku a kopírování budete moci rozšířit jejich pole působnosti také o faxové služby.

Společnost Canon obnovuje svůj sortiment zařízení pro kancelářské použití a přináší na trh nová digitální černobílá multifunkční zařízení základní úrovně, tisknoucí do formátu A3, která jsou určená pro pracovní prostředí malých firem a domácích kanceláří (SOHO). Stejně tak ale mohou najít uplatnění i u malých a středních firem (tržní segment SME). Jedná se o produkty Canon iR2016 a iR2020, které představují přímé nástupce modelů iR1610 a iR2010. Kromě tisku a kopírování budete moci rozšířit jejich pole působnosti také o faxové služby.

Popis

Jedná se o klasické kancelářské stroje, které mohou tisknout ve formátech A6 až do formátu A3. Lze je použít buďto jako stolní tiskárnu – kopírovací zařízení, nebo s přídavným (mobilním) podstavcem je můžete nainstalovat kamkoli do místnosti. Obě zařízení disponují dvěma zásobníky papíru (jeden pro formáty A4, druhý pro formáty A3) s možností rozšíření ještě o dva další zásobníky (na formáty A4 / A5) a přídavný podstavec. Barevné provedení zařízení je bílo-šedé.

Parametry

Canony iR2016 a 2020 pracují na principu laserového tisku s elektrostatickým přenosem. Výstupní kvalita nabídne rozlišení až 1 200 x 600 dpi. Rychlost při tisku se pohybuje okolo 20 stran za minutu a rychlost při kopírování je 16 stran za minutu s tím, že výstup první kopie při tisku dosahuje necelých 8 sekund. Zoomování je možné provádět v rozmezí od 50 do 200 % (po 1 % krocích). Kromě toho lze funkční použitelnost obou strojů - tedy iR2016 a iR2020, rozšířit také o možnosti faxování a nebo oboustranného tisku. Mezi další příslušenství patří volitelný výstupní zásobník, který umožňuje oddělovat tiskové výstupy od kopií či interní finišer pro třídění a šití. Práce se stroji Canon iR2016 a 2020 usnadňuje funkce automatického rozpoznání velikosti dokumentů při kopírování s pomocí ADF (automatického podavače originálů). Vzdálené uživatelské rozhraní (RUI) monitoruje průběžně funkčnost a práci zařízení a kdykoli lze pomocí toho vyvolat potřebná data na počítači. Finální vzhled dokumentů zajišťuje volitelný finišer, který třídí a sešívá dokumenty.

Další funkce

Digitální stroje Canon iR2016 / 2020 lze rozšířit o funkce síťového tisku. Komunikace s počítačem tak může probíhat jak prostřednictvím rozhraní USB, tak i síťového Ethernet (10/100 Base TX), které ale není ve standardní dodávce. Oba stroje jsou kompatibilní s rozsáhlou řadou softwarových řešení Canon pro správu dokumentů, zúčtovatelnost a distribuci dokumentů. Patří sem například software Canon iW Document Manager (iWDM), iW Publishing Manager (iWPM) nebo servisní řešení Canon e-Maintenance, které automaticky hlídá stav zařízení, a v případě potíží odešle zprávu elektronické pošty servisnímu středisku, kdykoliv dojde k nějaké závadě. Tím je dobře zajištěno optimální a rychlé řešení vzniklých potíží. Výrobce navíc nabízí bohaté volitelného příslušenství. Různé typy médií, finisher, čtečky karet, podstavcem s volitelnými zásobníky (2 a 2), přídavné desky tiskárny apod. Nechybí ani možnost rozšíření pamětí, instalace pevného disku či postscriptového modulu. Nová zařízení jsou vyrobena z bezolovnatých materiálů, takže vyhovují nejnovějším normám a zákonům v oblasti recyklace odpadu a ochrany životního prostředí.

Závěrem

Canon iR2016 a iR2020 představují černobílá zařízení základní úrovně, která jsou svým zaměřením směrovány pro tržní segment SME a SOHO. Tisknou do formátu A3 a nabízejí standardní rychlost. Nicméně jejich hlavní výhodou je bohatá nabídka příslušenství v podstatě shodná s vyššími modely. Oba stroje můžete navíc rozšířit o možnosti faxování a oboustranného tisku. Novinky od Canonu, nesoucí typové označení iR2016 a iR2020 se na evropském trhu objeví v průběhu listopadu 2005. Koncová prodejní cena zatím nebyla výrobcem zveřejněna.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: