Canon představuje nové inkjety do LFP segmentu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Canon představuje nové inkjety do LFP segmentu

1. října 2008, 00.00 | Společnost Canon představila prostřednictvím právě proběhnuvší Photokiny dvojici novinek z oblasti velkoformátového tisku – Canon iPF6000S a iPF6200. Jedná se o velkoformátové tiskárny pracující na základě 8barevných, resp. 12barevných oddělených inkoustů a umožňující tisk do formátu až A1.

Před necelými dvěma roky představil Canon v mnoha ohledech revoluční model velkoformátové inkjetové tiskárny – iPF5000. Jednalo se o jedno z prvních zařízení svého druhu, které nabídlo dvanáctibarevný pigmentový inkoustový tisk a to ve velice příznivé cenové hladině. “Pěti-tisícovka” umožňovala tisk do formátu A2 (na samotné listy nebo z role). Před necelým rokem uvedl tento výrobce dále dvojici modelů řady imagePROGRAF - 8000 a 9000, které však byly určeny hlavně pro korporátní a produkční prostředí (segment B2B). Prostřednictvím právě proběhnuvší Photokiny nyní Canon navazuje právě na úspěch iPF5000 (resp. iPF6100) a uvádí dvojici novinek z oblasti velkoformátového tisku, určených pro profesionální fotografy, resp. oblast signmakingu. Jedná se o Canon iPF6200 a iPF6000S. Tyto velkoformátové tiskárny pracují na základě 12barevných (resp. 8barevných) oddělených inkoustů a umožňují tisk do formátu A1. Dvanáctibarevný imagePROGRAF iPF6200 je vybaven interním systémem barevné kalibrace a je určen zejména pro tisk velkoformátových fotografií, osmibarevná tiskárna imagePROGRAF iPF6000S byla navržena pro oblasti signmakingu, tisk plakátů a obchodní grafiky. Obě novinky navíc disponují patentovanou technologií úspory inkoustu až 30%.

Technický popis
Canon imagePROGRAF iPF6200 je dvanáctibarevná inkoustová velkoformátová tiskárna, která dokáže stránku formátu A1 vytisknout za méně než 60 sekund (v nejrychlejším - “náhledovém” režimu). Nové Canony iPF tisknou s fyzickým rozlišením 2400 x 1200 dpi, výtisky jsou podle testů odolné vůči blednutí po dobu 100 let (v případě monochromatických tisků dokonce až 200 let). Canon imagePROGRAF iPF6200 disponuje třemi podavači médií – pro média v rolích a dvěmi manuálními podavači. Při tisku fotografií tak lze dosáhnout velmi vysoké produktivity. Zařízení je navíc vybaveno systémem interní denzitometrické kalibrace, výsledný tisk tak dosahuje barevně věrných výsledků i bez použití externích kalibračních zařízení. Systémem interní hardwarové kalibrace byl již v minulosti vybaven například také Hewlett-Packard - řady Designjet Z2100, Z3100, Z6100, nicméně tam šlo o zabudovaný spektrofotometr, zatímco u novinkových strojů Canon se jedná o denzitometrickou kalibraci tiskové hlavy (nezávislé na použitém médiu).

Canon imagePROGRAF iPF6000S má podobné vlastnosti jako předešlý model, s tím rozdílem, že však tiskne “jen” pomocí osmibarevné inkoustové modifikace. Maximální velikost potisknutelného média je zde opět formát A1 a tento model byl speciálně navržen k tiskům v oblasti reklamy a korporátní grafiky (billboardy, plakáty, obchodní grafika, signmaking). Oba modely disponují širokým softwarovým vybavením včetně aplikace Digital Photo Front Access a unikátního zásuvného modulu pro Adobe PhotoShop. Stroje iPF6000S/iPF6200 jsou rovněž vybaveny patentovanou technologií Canon, která uspoří až 30% inkoustu, čímž snižuje náklady tisku. Pro rychlé zpracování objemných tiskových úloh, vybavil výrobce oba modely 80GB pevným diskem.

Závěr
Canony iPF6000S a iPF6200 spadají do stejné produktové řady jako model imagePROGRAF iPF6100 (potažmo jeho předchůdce iPF5100), který získal počátkem roku 2008 ocenění nezávislé laboratoře Buyers Lab Inc. Novinky řady iPF díky svému vybavení a možnostem (šířka potisknutelného média, interní kalibrace) opět posilují svou produktovou řadu (LFP “foto” tiskáren) a zároveň představují výzvu pro konkurenci, kterou v daném segmentu v současnosti představují například HP se svou řadou DesighJet Z2100, Z3100 nebo Epson 7450 a 7880. Vzhledem k výstupům předešlých modelů Canon v dané kategorii, můžeme i u novinkových modelů počítat s širokým barevným gamutem, špičkovou kresebností a dobrou rychlostí tisku. Přemýšlíte-li o řešení pro kvalitní velkoformátový tisk, možná bude právě iPF6000S nebo iPF6200 tou správnou volbou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: