Canon představil 8 nových zařízení řady PIXMA s technologií FINE - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Canon představil 8 nových zařízení řady PIXMA s technologií FINE

27. července 2004, 00.00 | Společnost Canon uvedla na trh 4 nové modely inkoustových tiskáren a 4 nové modely multifunkčních zařízení pod obchodním názvem PIXMA. Všechny výrobky spojuje futuristický design a nová unikátní technologie FINE, proces výroby tiskových hlav včetně trysek s kapičkami o velikosti pouhé 2 pl.

Nové tiskárny i multifunkční zařízení se vyznačují stylovým futuristickým designem a všech 8 novým modelů je osazeno unikátní technologií FINE s extrémně malou kapičkou inkoustu o velikosti 2 pl. Shodné je i tiskové rozlišení 4800 x 1200 dpi a maximální formát A4. Použitá technologie je schopna podle Canonu s pouhými čtyřmi inkousty nahradit kvalitou vícebarevné tisky. Zároveň s tím přináší vyšší rychlost tisku ve všech režimech.


Canon PIXMA iP 3000

Inkoustová tiskárna Canon iP 4000 představuje nejvyšší uvedený model. Disponuje pěti oddělenými inkousty, rychlostí černobílého tisku až 25 str./min, barevného tisku až 17 str./min. Rychlost fotografického tisku A4 až 0,86 str./min, bezokrajová fotografie 10 × 15 cm je k dispozici již za 36 sekund. Široký rozsah potisknutelných médií je rozšířen o možnost tisku na CD nebo DVD. Připojit tiskárnu k počítači lze nejen přes paralel, ale i USB, další možnosti nabízí PictBridge a Bubble Jet Direct, kompatibilitu zajišťuje Exif 2.2 a DPOF. Obě podporované platformy Windows i Mac mají vlastní ovladače a řadu pomocných programů. Model iP 3000 nabízí čtyři samostatné inkousty (Canon Singl Ink), které tisknou rychlostí 22 str./min monochromaticky a 15 str./min v barvě. Připojení nabízí pouze přes USB.


Canon PIXMA iP 2000

Dvojice tiskáren iP 2000 a iP 1500 jsou osazeny oddělenými tiskovými kazetami černou a barevnou. Připojení pomocí USB, PictBridge a Bubble Jet Direct. iP2000 tiskne rychlostí 20 str./min černobíle a /14 str./min v barvě a iP1500 vytiskne 18 str./min čb a 13 str./min barevně. Obě tiskárny stihnou bezokrajovou fotografii 10 x 15 za méně než jednu minutu. Podpora operačních systémů je shodná s vyššími modely.


Canon PIXMA iP 1500

Multifunkční zařízení Canon PIXMA MP750 a MP780 v sobě spojují tiskárnu, skener, kopírku, dále jsou vybaveny přímým tiskem z fotoaparátu a automatickým podavačem dokumentů. Vyšší model MP 780 disponuje navíc faxem s rychlostí modemu 33,6 kbps, pamětí na 250 stran a 8 volbami na jeden dotek. Jinak jsou oba přístroje vybaveny shodně. Tiskový stroj je stejný jako u modelu iP 4000, tedy pětibarevný tisk oddělenými inkousty s rychlostí černobílého tisku až 25 str./min, barevného tisku až 17 str./min včetně možnosti potisku CD/DVD disků. Plochý barevný skener je vybaven CCD prvkem s optickým rozlišením 2400 × 4800 dpi a funkce mi jako Twain, OCR či skenování sad fotografií. Kopírka pracuje v černobílé v rozlišení 600 x 600 dpi a barevně 1200 x 1200 až do 99 vícenásobných kopíí. Její zoom zvládá rozsah 25 – 400 % a umí například bezokrajové nebo zrcadlové kopírování. Svoje připojení realizuje přes USB 2.0, ovšem pouze pod Windows.


Canon PIXMA MP 750 a MP 780

Další dvojice multifunkčních zařízení v sobě integruje tiskárnu s rychlostí 18 str./min černobíle a 13 str./min barevně, barevnou kopírku s parametry jako u vyšších modelů. K tomu plochý barevný skener s kontaktním obrazovým čidlem a optickým rozlišením 1200 x 2400. Použité rozhraní USB 2.0 je pouze u modelu MP 130 doplněno o přímý tisk z karty (Včetně karet Compact Flash cards/ Smart Media/ Memory Stick/ Secure Digital/ MultiMedia Card/ Micro Drive.). Oba modely disponují funkcí PC fax.


Canon PIXMA MP 110 a MP 130

Krátce k technologii FINE
Společnost Canon vyvinula technologii FINE (Full-Photolithography Inkjet Nozzle Engineering), která se týká trysek a systému ohřevu tiskových hlav. Výroba je realizována fotolitografickým procesem podobně jako integrované obvody.Výsledkem jsou velmi jemné trysky. To je jedna z cest, jak vytvářet kvalitnější tisky. Jemnější tryska znamená jemnější kapičku inkoustu a tím i jemnější detail při tisku. Technologie FINE dokáže vytvořit a řídit přesné umístění kapičky o velikosti pouhé 2 pl. Díky litografickému procesu výroby je možné dosáhnout vysoké hustoty a počtu trysek. Zařízení s obchodním názvem PIXMA jsou osazeny právě takovými tiskovými hlavami s technologií FINE.

Produkce společnosti Canon se zaměřuje nejen na trh foto-videa, ale i kancelářské techniky. V oblasti tiskáren produkuje velkoformátové, laserové i inkoustové tiskárny i multifunkční zařízení včetně spotřebního materiálu. Její pozice na poli inkoustových tiskáren je velmi silná. Jenže z tradice se v ostré konkurenci uspět nedá a tak Canon inovuje. Pod obchodním názvem PIXMA se objevují na trhu nové modely tiskáren, jejichž společným jmenovatelem je revoluční technologie výroby tiskových hlav FINE. Podobnou fotolitografickou cestou, jako se vyrábí procesory, produkuje inkoustové tiskárny s extrémně malou kapičkou 2 pl. Mikroskopiské rozměry znamenají i přesnější a rychlejší tisk. Na bázi vybraných modelů připravil Canon i řadu multifunkčních zařízení. Když se to vše zabalí do futuristického designu, stává se takové zboží velmi atraktivním. Canon tím potvrzuje svou stálou a významnou pozici na trhu inkoustových tiskáren.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: