Canon PIXMA iP90 a LiDE 500F – štíhlý styl navržený pro fotografii - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Canon PIXMA iP90 a LiDE 500F – štíhlý styl navržený pro fotografii

1. února 2005, 00.00 | Společnost Canon přichází na trh opět s další sadou mobilních zařízení, umožňující plně hodnotnou práci na cestách, aniž byste byli vázáni pevným napájením. Jedná se o inkoustovou tiskárnu z řady Pixma pod označením iP90 a skener liDE 500F. Co nabízejí zajímavého?

Společnost Canon je hlavně známá fotografickými a zobrazovacími technologiemi, které využívá ve svých zařízeních. Kromě velmi dobré technologie nabízí u svých výrobků i elegantní design a spolehlivost.
Nyní představuje dva nové výrobky, které mají společný štíhlý design a mobilní užití. Jde o miniaturní tiskárnu z řady PIXMA s označením iP90 s rozlišením 4.800 x 1.200 dpi, využívající k tisku inkoustovou technologii Canon FINE se čtyřmi zásobníky inkoustu. Druhá novinka je z oblasti scannerů, která umí kromě klasických předloh snímat i transparentní předlohy a to s rozlišením 2.400 x 4.800 bodů. Jde o mobilní skener, který využívá k napájení napětí z USB 2.0 konektoru a jenž má tloušťku pouhých 35 mm.


Přenosná fotografická tiskárna PIXMA iP90
Jedná se o nízkou A4 inkoustovou tiskárnu, která je charakteristická oblým a elegantním designem bez zbytečných výstupků. Jednoduchý design je vyveden v šedostříbrné barvě s vrchní odklopnou částí, sloužící jako podavač tiskových médií. Nejedná se o velkou ani příliš těžkou tiskárnu, protože její rozměry jsou 310 x 174 x 51,3 mm při hmotnosti 1,8 kg.
Tiskárna využívá inkoustovou technologii Canon FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), která umožňuje tisknout s rozlišením 4.800 x 1.200 dpi. Tato technologie umožnila zmenšit tiskovou kapičku na 2 pl a tím zvýšit prokreslení detailů při tisku.
Maximální rychlost monochromatického tisku je 16 stran za minutu a u barevného, při použití textu a grafiky, je cca 12,7 stran za minutu. Při tisku fotografií nebo jiného tisku při zaplnění celé stránky se rychlost pohybuje okolo 1,2 stran za minutu. Lze tisknout na různá tisková média s gramáží od 64 g/m2 do 100 g/m2 a při použití speciálních médií společnosti Canon je možno tisknout na tisková média o gramáži až 273 g/m2.Každá společnost si vyvíjí nejen tiskové technologie, ale i média, která jsou pro tento typ tisku určená. Společnost Canon nabízí širokou nabídku v oblasti fotografických médií a to v různých velikostech a povrchových úpravách. Patří mezi ně oboustranný vysoce lesklý fotografický papír (PP-101D 5x7 a PP-101D A4), papír pro tvorbu alb včetně oboustranného fotografického papíru a přebalového listu do alba (PAK-101 5x7 a PAK-101 A4), lesklý fotografický papír velikosti platební karty (GP-401), mininálepky (PS-101) a fotografický papír Pro (PR-101) určený pro tisk nejkvalitnějších profesionálních fotografií s velmi dlouhou trvanlivostí.
PiXMA iP90 podporuje jak protokol pro přímý tisk z fotoaparátu PictBridge, tak i z videokamer Buble Jet Direct. K tiskárně jde přikoupit i rozšiřující komunikační rozhraní typu Bluetooth a IrDA pro bezdrátový tisk fotografií/dokumentů z kompatibilních mobilních telefonů, zařízení PDA a počítačů, ale také volitelná nabíjecí baterie/nabíječka a adaptér do automobilu s nabíječkou pro ty, kteří potřebují maximální mobilitu.Mobilní scanner LiDE 500F
Společnost Canon tentokrát vsadila na ladně provedený útlý design ve stříbrné barvě s vestavěným stojan, jenž umožňuje provoz skeneru i ve svislé poloze a tím šetří místo na vašem stole. Výklopné víko je vybaveno dvěma panty, které umožňují otevření víka o 180 stupňů a tím skenovat i objemnější předlohy. Při práci ve svislé poloze se víko otevírá jen částečně a umožňuje snadno zasunout skenovací předlohu do skeneru.
Skener LiDE 500F využívá skenovací jednotky s hardwarovým rozlišením 4.800 x 2.400 dpi, který umožňuje díky filmovému nástavci (FAU) skenovat i filmové předlohy a to jak negativní filmy, tak pozitivy. Při skenování filmových předloh disponuje několika korekčními systémy, zaručující dobrou kvalitu. Je to hlavně technologie infračerveného automatického retušováním, který umožňuje rozpoznat prach a škrábance na filmu a odstranit je. Pracuje na několikerém snímání předlohy a odečtení těchto !poškozených" partií. Dále disponuje třemi doplňkovými funkcemi - korekce blednutí, korekce zrnitosti a úprava expozice protisvětla. Korekce blednutí "dodává sytost" vybledlým barvám na starých fotografiích a funkce korekce zrnitosti odstraňuje zrnitost zřetelnou na snímcích naskenovaných z filmu s vysokou hodnotou citlivosti ASA. Úprava expozice protisvětla provádí korekci podexponovaných oblastí na snímcích se silným protisvětlem. Nastavuje hodnotu gamma pouze pro tmavé části snímku a zajišťuje, že nedojde k přesvětlení oblastí se správnou expozicí.Díky využití napájení z USB 2.0 portu umožňuje tiskárna plnou mobilnost a flexibilitu. Dále disponuje funkcemi Multi-Photo, který jediným průchodem naskenuje až 10 fotografií, automaticky je vyrovná a vytvoří z nich samostatné soubory s vlastním názvem. U čtyř tlačítek "EZ" lze provést individuální konfiguraci, aby vykonávala běžně používané funkce, např. skenování přímo do PDF, souboru nebo e-mailové přílohy. Originály formátu A3 lze skenovat pomocí funkce spojování obrazů, která spojí dva naskenované obrazy formátu A4 a vytvoří z nich jediný obrazový soubor.
Ke skeneru je dodáván software s širokou sadou nástrojů, umožňující plného využití všech možností a funkcí přenosného skeneru.


Shrnutí
Společnost Canon, tak nabízí mobilní řešení skenování a tisku na cestách, který obsahuje v sobě výše uvedené produkty Pixma iP90 a skener LiDE 500F. Společně tyto dva produkty vytvářejí další z mnoha sad mobilních systémů, určené převážně na cesty. LiDE 500F, umožňuje skenovat v rozlišení 4.800 x 2.400 dpi a to nejen neprůsvitné předlohy, ale díky filmovému nástavci i negativní filmy nebo diapozitivy. Po softwarové stránce obsahuje široké množství nástrojů včetně funkce OCR, který umožňuje převádět text do editovatelné podoby.
Naskenované filmy je možno velmi rychle vytisknout na mobilní tiskárně Pixma iP90 s rozlišením 4.800 x 1.200 dpi, který umožňuje tisknout na široké spektrum tiskových médií, takže umožňuje tisknout běžný text na kancelářské papíry, ale i kvalitní fotografie na vysokogramážový papír. K tiskárně je možné přikoupit i další komunikační rozhraní, takže není zásadní problém tisknout např. dokumenty z vašich PDA nebo tisknout fotografie z mobilních telefonů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: