Canon a nové tiskárny SELPHY a PIXMA - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Canon a nové tiskárny SELPHY a PIXMA

4. září 2006, 00.00 | Canon uvedl kromě nových digitálních fotoaparátů také inkoustové tiskárny PIXMA iP6700, iP6310, iP1700 a především termosublimační tiskárnu SELPHY ES1, do které vkládá výrobce veliké naděje. Co tedy tyto novinky přinesou?

Canon se během léta má k světu a kromě několika novinek z oblasti kompaktních aparátů a především nové zrcadlovky EOS 400D uvádí také novou řadu inkoustových tiskáren řady PIXMA a především další tiskárnu SELPHY, pracující na principu termosublimační technologie. Právě posledně jmenovaná novinka vzbuzuje velké očekávání. Konkrétně se tedy jedná o Canon SELPHY ES1 a trojici inkoustových tiskáren PIXMA iP6700D, PIXMA iP6310D a PIXMA iP1700. Na co se tedy můžeme těšit a jaké vlastnosti nabídnou tiskárny Canon?

SELPHY ES1

Spolu s uvedením nových, kompaktních fotoaparátů, nabízí Canon i co nejefektivnější a především mobilní možnost výstupů - neboli tisknout fotografie kdykoli a kdekoli. K tomuto účelu uvádí novu - příruční barevnu tiskárnu, pracující na principu termosublimačního tisku. Jedná se o novinku řady Selphy jménem ES1, navazující na zhruba rok staré předchůdce CP510, CP710 a DS810. Novinka Selphy ES1 nabídne kvalitní tisk díky právě použité technologii, jež dokáže zobrazit až 16,8 milionů barevných odstínů. Tiskárna pracuje s fyzickým rozlišením 300 x 600 dpi a tiskne do formátu 10 x 15 cm, přičemž k výtisku jedné fotografie dojde již za 69 sekund.

Kapacita vstupního podavače čítá 50 listů, ovládání je jednoduché a intuitivní - typu "one-touch". Pro snazší orientaci slouží barevný, výklopný 2,5" displej a jako konektivitu použil výrobce USB 2.0. Kromě toho však můžete tisknout přímo z fotoaparátu pomocí bezdrátového rozhraní (IrDA, Bluetooth a Digital IXUS Wireless). Jako příjemný doplněk je zde několik možností úprav přímo v tiskárně (barevné filtry, odstranění jevu červených očí, ořez). Zařízení disponuje stejným obrazovým procesorem (DIGIC II), jaký používá Canon i ve svých digitálních fotoaparátech. V poslední řadě jdou zde samozřejmě kompaktní rozměry zařízení - 199 x 113 mm. Podle údajů výrobce náklady na tisk jedné fotografie 10 x 15 cm dosahují zhruba 0,30 euro.

PIXMA iP6700D

Canon PIXMA iP6700 je navržena pro kreativní fotografy a pokročilé nadšence. Zařízení využívá tiskových hlav lisovaných pomocí technologie FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), využívající husté pokrytí trysek tiskové hlavy. Samotný tisk probíhá pomocí šesti barev (CMYK) s přidáním světlých odstínů Purpurové a Azurové barvy (Magenta light a Cyan light) pro lepší prokreslení pleťových tónů. Nechybí ani podpora technologie ChromaLife100, zaručující díky optimálnímu složení inkoustů v kombinaci se správným typem média světlostálost výstupů (po dobu až 100 let). Zařízení tiskne do maximálního formátu A4 s rozlišením až 4 800 x 2 400 dpi. Vstupní podavač pojme až 35 stran. Pro snazší ovládání i práci s tiskárnou slouží barevný LCD displej o velikosti 3,5".

PIXMA iP6310D

Druhým v pořadí je inkoustové zařízení Canon PIXMA iP6310D. Jedná se o podobný - pouze mírně "očesaný" typ, předchozího modelu. Je zde menší displej (monochromatický a nenastavitelný), tiskárna disponuje menším rozlišením a také v případě rychlosti zde jsou malé změny. Zařízení opět využívá hlavy FINE a tisk probíhá pomocí 6-barevného systému CcLMmLYK, přičemž vystřelované kapičky inkoustu dosahují velikosti pouhé 2 pikolitry. Výstup tiskárny odpovídá velikosti A4, ale můžete pochopitelně tisknout také bezokrajové snímky formátu 10 x 15 cm a to v obou případech do rozlišení až 4 800 x 1 200 dpi. Tiskárna podporuje bezdrátový tisk pomocí PictBridge a také zde nechybí technologie ChromaLife100 (pro odolnost fotografií proti blednutí).

PIXMA iP1700

Poslední v řadě nese označení PIXMA iP1700 a jak již typové označení napovídá, jedná se o nejnižší model v této nové sérii. Tiskárna je určena především pro začátečníky v oblasti digitální fotografie, čemuž odpovídají i její parametry (ale také příznivá a konkurence schopná cena). Canon PIXMA iP1700 disponuje oproti dvěma předchozím modelům "pouze" 4-barevným tiskem - systémem CMYK. Zařízení tiskne do formátů 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 20,3 x 25,4 cm a 21,6 x 28 cm a to s okrajem i bezokrajově. Rozlišení v tomto případě dosahuje maximálních hodnot 4 800 x 1 200 dpi. Tiskárna podporuje bezdrátový tisk PictBridge a výrobce k ní dodává ve standardním balení software Easy-PhotoPrint.

Závěr

Všechna zařízení představují vhodnou alternativu k rychlému a relativně pohodlnému tisku fotografií v domácím prostředí. Zvlášť zajímavě vypadá především termosublimační tiskárna SELPHY ES1, která by měla nabídnout optimální výsledky - kvalita a rychlost tisku v kombinaci s malými rozměry a ekonomickými náklady tisku. Počkejme si tedy, jak dopadne tato zajímavá tiskárna v praxi. Cena pro Selphy ES1 zatím nebyla zveřejněna, ceny ostatních tří modelů jsou známy zatím jen pro americký trh: Canon PIXMA iP6700D: 199.99 USD, PIXMA iP6310D: 99.99 USD a PIXMA iP1700 49.99 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: