Apple vydal novou aktualizaci svých profesionálních aplikací pro práci s videem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Apple vydal novou aktualizaci svých profesionálních aplikací pro práci s videem

video

21. září 2010, 00.00 | Minulou středu Apple uvolnil další z pravidelných aktualizací svých profesionálních aplikací. Jak plyne už z jejího označení Pro Applications Update 2010-02, je to letos již druhá taková aktualizace, ta první přišla v březnu. Její instalaci Apple doporučuje všem uživatelům Final Cut Studia, Final Cut Serveru a Logic Studia, vedle aktualizací společných komponent zmíněných programových balíků přináší nové verze programů Final Cut Pro 7, Motion 4, Color 1.5, Compressor 3.5 a Qmaster 3.5.

Minulou středu Apple uvolnil další z pravidelných aktualizací svých profesionálních aplikací. Jak plyne už z jejího označení Pro Applications Update 2010-02, je to letos již druhá taková aktualizace, ta první přišla v březnu.

Její instalaci Apple doporučuje všem uživatelům Final Cut Studia, Final Cut Serveru a Logic Studia, vedle aktualizací společných komponent zmíněných programových balíků přináší nové verze programů Final Cut Pro 7, Motion 4, Color 1.5, Compressor 3.5 a Qmaster 3.5.

Obecný popis Applu mluví o tom, že aktualizace doplňuje podporu pro formáty dalších kamer, zvyšuje celkovou stabilitu a řeší řadu jiných menších potíží.

Novinky jednotlivých aplikací

Co se týče nových verzí jednotlivých aplikací, jejich změny podrobně popisují příslušné podpůrné dokumenty, nejvíc jich obsahuje Final Cut Pro 7.0.3:

Přidává podporu pro formáty Sony XDCAM HD422 720p24/p25/p30 při zpracování v reálném času a formát Sony NXCAM SD je nyní kompatibilní se zásuvným modulem Log and Transfer (ten umožňuje převod formátů, které Final Cut Pro nepodporuje přímo).

Kombinace kláves Control-G už v časové ose uzavře správný úsek, data skrytých titulků se zachovají při exportu do AJA Io HD příkazem „Print to Tape/Video“, byly vyřešeny výkonnostní problémy importu AVCHD záznamů s LPCM zvukem a AVCHD náhledy v SD rozlišení mají správný stranový poměr 4:3.

Export do XML zachová znaky CR při práci s textem a utilitami třetích stran a lokalizované verze Final Cutu Pro rozpoznají HDV zařízení používající nastavení 1080i60/1080i50 FireWire Basic Easy Setup. Vyřešily se některé problémy s fragmentací paměti a modul Log and Transfer si již umí poradit se zpracováním více různých formátů nahraných na stejnou SD kartu.

Program Motion 4.0.3 řeší porušené zobrazování ovládacích prvků kamery na Macích s více než 8 procesorovými jádry a na strojích s grafickými kartami ATI Radeon HD 5xxx.

Color 1.5.3 je nyní kompatibilní s formáty XDCAM HD422 720p24/p25/p30 a Compressor 1.5.3 doplňuje kompresní nastavení optimalizovaná pro iPad a iPhone 4. Aktualizace zahrnuje také Qmaster 3.5.3, avšak pro něj Apple nevydal podrobnější popis změn.

Aktualizace Pro Applications Update 2010-02 se nabízí prostřednictvím mechanismu Software Update a samozřejmě se může též stáhnout ručně z webu Applu. Má velikost 321,1 MB a vyžaduje Mac OS 10.5.8 nebo vyšší a QuickTime 7.6.2 či vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: