Adobe uvedla Photoshop 12.0.3 pro Windows - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Adobe uvedla Photoshop 12.0.3 pro Windows

22. prosince 2010, 00.00 | Krátce po uvedení udržovacího updatu Photoshopu na verzi 12.0.2 přišla společnost Adobe s novým updatem 12.0.3, tentokrát výhradně pro platformu Windows. Jeho posláním je řešit problém se zobrazováním kontextové nápovědy k nástrojů Photoshopu vzniklý po instalaci verze 12.0.2 v prostředí Windows XP, a rovněž eliminovat bezpečnostní ohrožení, dovolující útočníkovi kontrolovat počítač s Photoshopem CS5 prostřednictvím škodlivého souboru na serveru. Podrobnosti spolu s odkazem na update přinášíme v tomto krátkém článku.

Jak jsme již na Grafice informovali, v nedávno uvedeném udržovacím updatu Photoshopu CS5 na verzi 12.0.2 se objevilo několik chyb, kvůli kterým Adobe přislíbila brzké uvedení dalšího updatu. Stalo se tak před několika dny, kdy Adobe uvedla Photoshop 12.0.3, update, jenž je k dispozici pouze pro platformu Windows, neboť opravuje výlučně problémy specifické pro danou platformu.

Konkrétně by se nyní neměly ve Windows XP ztrácet kontextové nápovědy (tooltips) k jednotlivým nástrojům programu. Dále pak daný update eliminuje riziko napadení počítače prostřednictvím souboru se škodlivým kódem, podstrčeným prostřednictvím WebDAV či SMB serveru. Update rovněž zahrnuje opravy předchozí podoby 12.0.2 (zvýšení výkonu při malbě, eliminace chyb při práci s textem a písmy aj.), o tom, zda opravuje problémy s chybějící knihovnou pro TWAIN a skenovací zařízení referované rovněž v případě Photoshopu 12.0.2 pro Windows jsme se v odpovídajícím popisu updatu nedočetli.

Update lze nejsnáze nainstalovat pomocí odpovídajícího příkazu Photoshopu (Help-Updates), možný je pak i jeho download ze serveru Adobe. Odpovídající soubor má objem 18.7 MB.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: