onOne Perfect Photo Suite 6.0: retuše, maskování, zvětšování a efektové úpravy fotografií - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


testovaci

onOne Perfect Photo Suite 6.0: retuše, maskování, zvětšování a efektové úpravy fotografií

31. října 2011, 00.00 | Společnost onOne Software uvedla na trh novou verzi sady profesionálních zásuvných modulů pro Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture. Celkem sedm pluginů je určeno pro retuše a zpracování portrétových fotografií, míchání vrstev, tvorbu mnoha fotografických efektů včetně simulace hloubky ostrosti a obsahuje také nástroje na zvětšování a maskování grafických předloh.

Společnost onOne Software stále intenzivně vylepšuje své softwarové produkty, které jsou většinou určeny pro práci s grafikou a především pro zpracování a efektové úpravy digitálních fotografií. Vlajkovým balíkem profesionálním pluginů z dílny onOne Software je v současné době sada sedmi zásuvných modulů Perfect Photo Suite, které současně fungují i jako navzájem propojená sada editorů pro různé efekty, maskování, zvětšování a stylizace digitálních snímků.

Nová verze Perfect Photo Suite s pořadovým číslem 6.0 je přitom poměrně zásadním updatem, neboť přináší zbrusu nový plugin/aplikaci Perfect Portrait, navigační lištu pro přepínání mezi jednotlivými pluginy, výrazně přepracované grafické rozhraní většiny pluginů s novými funkcemi pro Perfect Effects i Perfect Mask a pochopitelně i nové vlastnosti jednotlivých efektových filtrů i maskovacího modulu.

Perfect Photo Suite 6 se momentálně prodává za 300 USD ve verzích pro Windows a Mac OS X. Jednotlivé pluginy pracují samostatně jako klasické aplikace, nebo pak individuálně v prostředí Adobe Photoshopu, Photoshop Elements, Photoshop Lightroom a Apple Aperture u verze pro Macintosh.

Vzájemné propojení aplikací

Obrovskou výhodou Perfect Photo Suite 6 je jednak funkčnost všech pluginů jako samostatných aplikací a současně vzájemné propojení pluginů do jednoho logického celku, v rámci kterého si pracovní moduly mohou sdílet otevřený grafický dokument. K přepínání mezi pluginy slouží nová lišta na vrchu hlavních oken jednotlivých modulů balíku, ve které najdeme zkrácené názvy pluginů (v závorce vždy uvádím celý název daného modulu): Layers (Perfect Layers), Mask (Perfect Mask), Portrait (Perfect Portrait), Effects (Perfect Effects), Blur (FocalPoint), Frame (PhotoFrame) a Resize (Perfect Resize).

Perfect Portrait 1

První verze zcela nové pluginu/aplikace má fotografům a grafikům usnadnit úpravy portrétových fotografií. Obliba podobně koncipovaných grafických doplňků či editorů stále vzrůstá a konkurence je zde poměrně velká, proto se Perfect Portrait snaží nabídnout především automatizaci „chytrých“ retušovacích akcí v přehledném grafickém rozhraní.

Podobně jako AKVIS MakeUp 2.0 si Perfect Portrait umí sám analyzovat tvary a strukturální prvky obličeje na (dostatečně kvalitním) portrétovém snímku. Plugin nabízí například změnu odstínů pleti, umí vyhlazovat a retušovat vrásky, pigmentové + pleťové vady a vylepšovat barevnost a zářivost oční, rtů, bělit zuby a provádět i další obrazové korekce portrétů.


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - plugin Perfect Portrait na úpravy portrétových snímků


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - vyhlazování pleti a ladění pleťových odstínů v pluginu Perfect Portrait


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - náhledy hotových předvoleb pro rychlé úpravy portrétových snímků
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - retuše očí a úst/rtů s bělením zubů

Perfect Layers 2

Trochu zvláštní pracovní nástroj na míchání a tvorbu koláží z fotografií či jejich částí umístěných ve vrstvách částečně nahrazuje Photoshop či jiné grafické editoru s nativní podporou vrstev. Perfect Layers je tedy plugin/editor určený především pro Apple Aperture a Adobe Photoshop Lightroom, které postrádají editační schopnosti Adobe Photoshopu či Photoshop Elements.

Mezi hlavní úkoly Perfect Layers patří kombinování a prolínání expozic digitálních snímků, ze kterých lze vytvořit různé fotografické kompozice. V kombinaci s Perfect Mask (podrobněji viz dále) můžete plugin Perfect Layers používat vlastně i jako částečnou náhradu Photoshopu a s pomocí dalších modulů v balíku Perfect Photo Suite i jako nástroj na vrstvení různých efektových kreací.

Novinkou v Perfect Layers 2 jsou nástroje pro interaktivní ořez vrstev, nastavení režimu jejich prolnutí, dále maskovací nástroj Masking Bug a retušovací štětec pro odstraňování nežádoucích obrazových artefaktů například v podobě prachových částic. Dalším užitečným vylepšením Perfect Layers 2 je vestavěný prohlížeč složek s generováním náhledů snímků, které se pak zobrazují ve spodní části hlavního okna modulu.


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - plugin Perfect Layers s lištou pro spuštění/přepínání dalších pluginů


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - vyplňování vrstev barvou v pluginu Perfect Layers

Perfect Effects 3

Nástupce poměrně známého efektového pluginu PhotoTools nabízí přes 300 fotografických a různých stylizačních i speciálních efektů. Jednou z novinek v Perfect Effects 3 jsou (mimo funkčnosti jako samostatná aplikace) volby prolnutí obrazových vrstev se zvolenými efekty, jejichž prostřednictvím můžete vytvářet řadu nových variací stávajících efektů.

Perfect Effects 3 má na rozdíl od svého předchůdce PhotoTools zcela jiné grafické rozhraní s živými náhledy jednotlivých filtrů, jejichž seznam lze nechat zobrazit přes celou plochu okna pluginu. Nemusíte tedy filtr vždy aplikovat, abyste viděli výsledek na náhledu upravovaného snímku. Velkou výhodou je i podpora Adobe Lightroom a Apple Aperture, kde lze využívat všech funkcí Perfect Effects.

Přibylo více posuvníků a nastavovacích prvků pro úpravu všech důležitých vlastností efektů – nyní můžete manipulovat nejen s intenzitou daného filtru, ale například i s barvami, jejich tónováním a texturami. Rozšířený je také počet efektových filtrů, novinkou je skupina filtrů Vintage pro stylizaci dobových fotografií.


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - Perfect Effects s náhledy jednotlivých filtrů a vrstvami efektů


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - dalších několik variant efektů v pluginu Perfect Effects s nastavením jejich vlastností a maskovací funkcí Masking Bug


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - volby režimů prolnutí v Perfect Effects
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - nabídka několika sekcí vlastností efektů v Perfect Effects
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - náhledy jednotlivých filtrů v pluginu Perfect Effects si můžete nechat zobrazit na celou plochu hlavního okna
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - předvolby pluginu Perfect Effects pro Photoshop a Lightroom

Perfect Mask 5

Výrazně přepracovaný je v sadě Perfect Photo Suite 6 plugin Mask Pro 4 s nástupcem v podobě modulu Perfect Mask 5. Jedná se o víceméně klasický profesionální maskovací nástroj pro vyřezávání objektů z pozadí a nahrazování pozadí objektů.

Perfect Mask ve své páté stěžejní verzi se dále zaměřuje na ještě větší automatizaci maskovacích akcí s inteligentním rozpoznáváním objektů a odstraňováním jejich okolního pozadí.

Nové pracovní nástroje Keep a Erase slouží k určení plochy objektu a pozadí a jsou vybaveny poměrně slušnou dávkou inteligence zajišťující rozpoznávání segmentů objektů například včetně drobných vlasových částí, přičemž jemnost průvodního segmentování předlohy lze rovněž interaktivně nastavit.
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - kompletně přepracovaný maskovací plugin s novým názvem Perfect Mask

Perfect Resize 7

Plugin Perfect Resize již známe z předchozí sady Perfect Photo Suite 5.x, kde se objevil jako nástupce legendárního zásuvného modulu Genuine Fractals, určeného pro zvětšování obrázků a fotografií s metodou fraktálových přepočtů obrazových dat.

Perfect Resize 7 nyní konečně funguje bez nutnosti propojení s Adobe Photoshopem a fotografie tedy můžete zvětšovat přímo v rámci modulu, nebo jako v externím editoru Adobe Lightroom či Apple Aperture. Vylepšená je u pluginu/aplikace funkce Gallery Wrap pro přehyby zvětšenin kolem okrajů, stejnou funkci podporuje i levnější edice Photo Essentials 4 pro Photoshop Elements. Shodný je i nový Tiling pro zvětšeniny, který slouží k pořizování plakátů rozdělených na více částí.

Dokonalejší je v Perfect Resize 7 hromadné zpracování fotografií, které můžete zpracovat ve složkách a vytvořit dvě nové verze výsledného grafického souboru.


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - známý plugin na fraktálové zvětšování obrázků a fotografií


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - nabídka přednastavených velikostí


onOne Perfect Photo Suite 6.0 - nové předvolby velikostí a parametrů zvětšenin
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - dialogová okna pro hromadné zvětšování snímků v pluginu Perfect Resize

FocalPoint 2

Modul FocalPoint se v toolbaru Perfect Photo Suite 6 označuje stručně jako „Blur“, což je v podstatě pravda, neboť plugin slouží k tvorbě efektů s různými druhy rozostření včetně simulace hloubky ostrosti a vinětace optických prvků fotoaparátů.

V pluginu FocalPoint 2 můžete nově pracovat s vícenásobnými maskovacími plochami Focus Bug, ručně kreslit se štětcem Focus Brush a vytvářet tak komplexnější efekty hloubky ostrosti či různých typů rozostření. Další novinkou je opět propojení pluginu jako samostatného efektového editoru s ostatními pluginy v balíku Perfect Photo Suite 6.
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - plugin FocalPoint na tvorbu efektů simulujících hloubku ostrosti a jiné efekty s rozostřením

PhotoFrame 4

Starým známým klasikem na přidávání ozdobných orámování a okrajů k fotografiím je plugin PhotoFrame, který umí do snímků také přidávat textury, pozadí a různé grafické prvky z velmi rozsáhlé knihovny šablon. PhotoFrame zůstal ve svém původním grafickém rozhraní, nezměnil se ani počet standardně dodávaných mnoha set masek, šablon a doplňkových grafických efektů.
onOne Perfect Photo Suite 6.0 - plugin PhotoFrame pro přidávání ozdobných orámování k fotografiím

Závěr

Stojí Perfect Photo Suite za upgrade na šestou stěžejní verzi balíku pluginů? 150 USD za upgrade je polovina ceny celé sady, která je navíc v zaváděcí slevě 300 USD oproti původním 500 USD, což je momentálně celkem výhodná nabídka. Součástí bezplatné podpory Perfect Photo Suite 6 i dalších produktů onOne Software jsou názorná video kurzy demonstrující různé funkce pluginů a jejich možností – k dispozici máte zhruba sto video sekvencí v celkové délce několika hodin.

Cena samozřejmě není všechno, důležitější jsou užitné vlastnosti jednotlivých aplikací/pluginů v Perfect Photo Suite 6, jejichž kombinace (právě vzhledem k ceně balíku) poměrně výrazně přesahuje schopnosti většiny konkurenčních zásuvných modulů – snad pouze s výjimkou sady pluginů Nik Complete Collection.

30 denní zkušební verzi balíku Perfect Photo Suite 6 (instalační archiv má přes 2 GB dat) si můžete stáhnout zdarma z webových stránek produktu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Problém PhotoFrame

Autor: Tomáš Muž

Založeno: 16.05.2012, 18:18
Odpovědí: 0

Nemůže mi někdo poradit? Stahnul jsem zkušební verzi a PhotoFrame mi po použití tlačítka Aplikovat hlásí že je problém s pamětí. Že nelze ukládat, a program se ukončí. Paměť je plná. Mám ale 4Gb operační a poloprázdný disk. Nevíte někdo v čem je problém?
Nechci zakoupit plnou verzi, než bude vše fungovat.
Děkuji.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: