Letem světem krásných fotografií - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


testovaci

Letem světem krásných fotografií

3. května 2011, 00.00 | S příchodem třetího májového dne uvidíte několik atraktivních fotoreportáží. Jedna je například o životě kovbojů. Ale poohlédneme se i po fotografiích z průběhu Velikonoc. A "na své" si přijdou také milovníci moderní umělecké a koncertní fotografie.

Dnešní „inspirační okénko“ začneme pohledným exkurzem do života amerických kovbojů. Najdeme jej na stránkách agentury Reuters. Při pohledu na zdařilé fotografie možná mnozí z vás přijdou na to, že život současných kovbojů není tak vyhraněně romantický, jak nám jej v dětství líčily „brakové rodokapsy“. V uvedené kolekci není nouze o zajímavé snímky. Našimi favority jsou tyto dvě fotografie: 1 (krásně zmrazená akce, kdy kovboj seskočí ze sedla koně a vlastnoručně chytá malé tele); 2 (zajímavý záběr teleobjektivem na honáka vedoucího za sebou stádo skotu – zvířený prach je krásně osvětlen protisvětlem).


Foto via Reuters.com


Velikonoce už máme zdárně za sebou, a tak nemusí být marný nápad si je připomenout skrze hledáčky světových fotoreportérů. Například noviny The Sacramento Bee a Atlantic na svých stránkách sestavily věru pestrou škálu pohledných snímků. Mezi ty, které nás zvláště zaujaly, patří následující fotografie: 1 (mysticky působící světelná atmosféra);2 (efektní ukázka lightpaintingu při použití delšího času expozice); 3 (pěkný příklad světelného kontrastu).


Foto via Sacbee.comKdyž fotoeditoři vyhlášených novin Los Angeles Times sestaví kolekci 45 nejoblíbenějších fotografií, je to jasný signál, že zde budou k nalezení opravdu vytříbené „kousky“. Musíme souhlasně kývnout – uvedená edice fotografií naše očekávání bezezbytku naplnila. Vyslovenou lahůdkou je například fotografie jezera plného vodního ptactva, ve kterém se zrcadlí nádherné červánky.


Foto via Latimes.com


Na stejném webu nás zaujala také sbírka koncertních fotografií z alternativního festivalu hudby a umění Coachella Valley, který se před časem uskutečnil v Los Angeles. Tyto snímky rozhodně nezklamou každého, kdo se chce inspirovat kvalitními fotografiemi z koncertního prostředí.


Foto via Latimes.com


Před časem jsme vás odkazovali na galerie finalistů prestižní fotografické soutěže Sony World Photo. Nicméně teprve před několika dny byl oznámen absolutní vítěz (Cena L'Iris d'Or - Fotograf roku), kterým se stal argentinský fotograf Alejandro Chaskielberg. Porotce soutěže uchvátil svým cyklem „High Tide“, ve kterém portrétoval obyvatele ostrůvků ležících v deltě řeky Parana. Jeho fotografie jsou po vizuální stránce absolutně úchvatné, neboť velmi invenčně využívá separační efekt vyplývající z použití nízké hloubky ostrosti. Například jeho snímek „Hunter“ (Lovec; viz níže) je nesmírně poetickou podívanou. Další fotografie jmenovaného autora můžete najít na jeho webových stránkách.


Důkazem, že o úspěchu v moderní art fotografii rozhoduje především originální nápad, je pohled do portfolia vizuálního umělce (a též fotografa) Marca Da C. Lopese. Jeden z jeho nových projektů nese jméno „Vertebrata“ a jeho ústřední myšlenkou je instalace koster zvířat do různých interiérů. Všechny tyto fotografie rozhodně nezapřou určité tajemno, které můžete pocítit při prokliknutí níže umístěného odkazu.

Foto via Fubiz.net


V originalitě nijak nezaostávají ani fotografie nizozemského umělce Leviho van Veluwa, jenž na svém těle instaloval miniaturní krajiny. Vznikla tak pozoruhodná série snímků, kterou můžeme řadit do žánru intermediální „krajinářské“ fotografie.

Foto via Behance.net


A na závěr si prohlédneme brilantní ukázku ateliérové fotografie z dílny fotografa Iaina Crawforda. Ten tvůrčím způsobem pracuje s ultrakrátkými expozicemi, s nimiž zachycuje okamžik, kdy na modelku dopadají různě zbarvené kapaliny či práškové materiály. Zvlášť se nám líbí ty snímky, kde rozstříknutá kapalina jakoby „obléká“ tělo modelky. Přejeme vám inspirativní podívanou.

Foto via Behance.net


Zdroje:
Reuters.com
Sacbee.com
Latimes.com
Perthnow.com.au
Behance.net
Fubiz.net

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: