HighPoint nabízí USB 3.0 kartu pro Macy Pro - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



testovaci

HighPoint nabízí USB 3.0 kartu pro Macy Pro

25. srpna 2011, 00.00 | Nová rozšiřující PCI-E karta firmy HighPoint Technologies přináší rozhraní USB 3.0 na Macy Pro, vedle čtyř portů USB 3.0 navíc poskytuje podporu RAID polí. A dodává se též levnější dvouportová verze.

Po spuštění programu a volbě nového dokumentu aktivujeme nástroj Malířské techniky (šuplík nástroje Ruční režim). V Panelu vlastností vybereme v přednastavených tazích vprostřed se rozšiřující a tažením myši kreslíme. V panelu vlastností také nastavíme šířku tahu. Takto nakreslíme několik jednoduchých křivek.

Postupně nakreslíme i složitější sestavy.

Pokračujeme kresbou různých variant, které později poslouží při sestavování výsledné grafiky.

Dále nakreslíme za pomoci nástroje Elipsa a stisknuté klávesy Ctrl během tažení myši kruh. Ten nakopírujeme a přemístíme – také držíme během posunu Ctrl. Jeden kruh zmenšíme za rohové táhlo – během tohoto zmenšení přidržíme stisknutou klávesu Shift – díky tomu se neposouvá střed objektu. Kruhy barevně vyplníme a mezi ně aplikujeme nástroj Interaktivní přechod. Jeho nastavení poupravíme v Panelu vlastností.

Celý výsledek označíme, ještě jednou klepneme, aby se zobrazily místo táhel otáčecí dvojšipky a vprostřed střed otáčení. Střed otáčení přemístíme do nejmenšího kruhu, stiskneme Ctrl a otáčíme za rohovou dvojšipku – díky Ctrl bude otočení probíhat po 15°, ještě než pustíme levé tlačítko myši, pouze klepneme na pravé (vytvoříme tak duplikát). Poté stačí několikrát postup zopakovat kombinací kláves Ctrl+R.

Dalším krokem bude vytvoření obdélníku stejnojmenným nástrojem. Jeho rohy zaoblíme v panelu vlastností. Tento obdélník nakopírujeme a zmenšíme. Zmenšeninu umístíme na větší obdélník a oba pootočíme, avšak ne úplně stejně.

Podklady, které jsme si až doposud vytvořili začneme kombinovat. Na objekty vytvořené nástrojem Malířské techniky budeme používat nástroj Interaktivní výplň, proto je vhodné tyto objekty sloučit- vždy k sobě patřící objekty. Ikona Sloučit však v Panelu vlastností není aktivní – proto zvolíme jinou jedinou aktivní volbu Vytvořit ohraničení. Tím se vše vybrané orámuje a vznikne tak nový objekt. Původní označené objekty tedy po použití ohraničení odstraníme.

Jednu z variant výsledného nakombinování můžeme vidět na obrázku níže. Jediné, co bude třeba používat kromě kopírování, zmenšování a otáčení objektů, bude změna pořadí překrývání – nejsnadněji, pokud není volba v Panelu vlastností, po klepnutí pravým tlačítkem myši na objekt a v zobrazené nabídce volba Pořadí.

Můžeme vytvářet různé kombinace jak barevné, tak tvarové. Podklady jsou univerzální a kdykoliv upravitelné, pouze po použití volby Ohraničení již není možné takto vzniklý objekt snadno rozpojit na jednotlivé části.

Doufám, že se Vám článek líbil a na jeho základě si vytvoříte své originální rámečky. Např. fotografii bychom do bílého obdélníku umístili pomocí efektu PowerClip.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Go verze  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: