CyberLink PowerDVD 11: přehrávač multimédií s podporou 3D videa a propojením na sociální sítě - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


testovaci

CyberLink PowerDVD 11: přehrávač multimédií s podporou 3D videa a propojením na sociální sítě

dv digitalní video

29. dubna 2011, 00.00 | PowerDVD patří mezi nejprogresivněji vyvíjené softwarové multimediální přehrávače s GPU akcelerací videa a celou řadou funkcí pro automatické vylepšování kvality obrazu i zvuku. Aktuální jedenáctá verze PowerDVD přináší například plnou podporu 3D obrazu pro různé zobrazovací technologie včetně převodu stávajícího 2D videa a fotografií na 3D obraz, dále integraci s YouTube a sociálními sítěmi, propojení s DLNA/UPnP mediálními servery a mimo jiné i možnost ovládání přehrávače přes iPhone/iPad či různá mobilní zařízení s Androidem.

CyberLink PowerDVD je jedním z nejznámějších softwarových přehrávačů videa a multimediálních souborů, které jsou v programu propojeny s databází s anotacemi filmových, či seriálových titulů, dokumentárních pořadů a dalších typů audiovizuálních nahrávek. Hlavní funkcí PowerDVD je přehrávat obsah CD, DVD a Blu-ray disků a také video souborů, uložených na prakticky libovolném datovém médiu či DLNA nebo UPnP kompatibilním mediálním serveru.

PowerDVD 11 je opět k dispozici pouze ve verzi pro Windows, a to ve třech edicích Standard, Deluxe a Ultra s cenou 50 USD, 70 USD či 100 USD za nejvyšší edici Ultra. Rozdíly mezi jednotlivými edicemi jsou podobné jako u předchozí verze přehrávače – konkrétně tedy například podpora Blu-ray disků (HD video a vícekanálový zvuk), AVCHD videa, nové propojení přehrávače na sociální sítě a nově i technologiemi 3D obrazu.
CyberLink PowerDVD 11 - online databáze filmových aj. titulů s jejich popisem a hodnocením


CyberLink PowerDVD 11 - s pomocí záložek se můžete přesně navigovat na vybrané úseky videa

Softwarová technologie TrueTheater se v přehrávači stará o vylepšování kvality obrazu, konkrétně třeba živosti barev, lepší jas či kontrast, stabilizaci a ostrost obrazu, redukci šumu, případně o upscaling SD videa do HD rozlišení včetně přepočtů YouTube videa.

PowerDVD 11 můžete ovládat nejen klasickou myší či klávesnicí, ale také různými druhy dálkových ovladačů, na které si v rámci služeb PowerDVD Remote namapujete jednotlivé funkce přehrávače. Novinkou je pak možnost ovládání přehrávače ze smartphonů či tabletů s OS Android a také z Apple iPhone, iPadu a iPod Touch – příslušné ovládací aplikace jsou ke stažení v App Store a Android Marketu.
CyberLink PowerDVD 11 - výběr z video souborů je v přehrávači doplněný propojením PowerDVD s obsahem serveru YouTube
CyberLink PowerDVD 11 - detaily nastavení technologie TrueTheater pro vylepšování kvality obrazu a zvuku


CyberLink PowerDVD 11 - přehrávač lze ovládat i s pomocí různých dálkových ovladačů a několika mobilních zařízení

Sociální sítě a podpora DLNA/UPnP mediálních serverů

Je zbytečné vyjmenovávat všechny formáty souborů, které zvládne PowerDVD 11 přehrát, je jich opravdu hodně včetně různých kontejnerů jako jsou MKV, AVI či MP4. Šikovné je propojení přehrávače s mediálními servery typu DLNA/UPnP a také s obsahem video serveru YouTube. Mimo přehrávání videa a zvukových nahrávek umí PowerDVD 11 prohlížet také obrázky a fotografie například formou slideshow, a to opět včetně možnosti načítat fotografie z DLNA serveru či z Facebook nebo Flickeru.

PowerDVD 11 umí pracovat s knihovnou multimediálních souborů ve Windows 7, ke které máte v rozhraní přehrávače přímý přístup formou odpovídajících složek pro video, zvuk a obrázky.

Video a statické fotografie můžete prostřednictvím PowerDVD 11 na servery YouTube, Facebook a Flickr také nahrávat, což platí i pro DLNA/UPnP servery a streaming videa. Nahrávání navíc funguje i pro 3D video (generované příslušnými funkcemi přehrávače) odesílané na službu YouTube 3D.


CyberLink PowerDVD 11 - přehled dostupných DLNA zdrojů/serverů a sekce pro přehrávání zvukových nahrávek


CyberLink PowerDVD 11 - ovládací mód Cinema se hodí například pro HTPC, umí ale přehrávat pouze VideoCD/DVD/Blu-ray atd. tituly

3D obraz

CyberLink PowerDVD 11 je zřejmě prvním softwarovým přehrávačem multimediálních souborů, který v sobě integruje komplexní podporu 3D obrazu včetně patrně všech stávajících nejpoužívanějších technologií pro jeho zobrazení. Nejstarší klasikou je možnost generování stereoskopických anaglyfů pro barevné brýle, PowerDVD ovšem podporuje i mnohem pokročilejší a modernější technologie 3D obrazu, využívající například elektronicky ovládané polarizační brýle či souběžně zobrazované paralelní snímky.

Výstup z přehrávače pro 2D a 3D obraz lze směřovat na porty HDMI, DVI a rozhraní DisplayPort včetně podpory HDCP a HDMI 1.4 (pro 3D obraz). GPU akcelerace prostřednictvím vhodného grafického adaptéru funguje v PowerDVD 11 u přehrávání HD videa s novějšími grafickými kartami Intel, ATI Radeon a NVIDIA GeForce, stejné grafické adaptery lze využívat v rámci akcelerace technologie TrueTheater 3D pro zobrazování 3D obrazu.


CyberLink PowerDVD 11 - prohlížení obrázků a volby pro nastavení formátu a vlastností 3D obrazu

Závěr

PowerDVD rozhodně není nijak levnou záležitostí (v ceně se určitě odráží i již zavedená "značka" přehrávače) a ve své kategorii určitě patří mezi to nejlepší, co vůbec můžete v současnosti získat pro přehrávání filmových titulů z datových médií a mediálních serverů. Lze samozřejmě současně oponovat tím, že existuje celá řada zdarma dostupných přehrávačů multimédií, prakticky žádný z nich ale nenabízí tak jednoduchou konfiguraci a současně přehlednou paletu funkcí pro vylepšování kvality obrazu či zvuku, které jsou obsažené v PowerDVD 11. Doslova chuťovkou je pak komplexní podpora 3D obrazu, který umí PowerDVD generovat i ze všech stávajících nahrávek a statických fotografií.

Zkušební verzi PowerDVD si můžete stáhnout zdarma z webových stránek společnosti CyberLink.
CyberLink PowerDVD 11 - předvolby a nastavení vlastností přehrávače

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: