Červnová anketa ukázala, kdy jsme začali fotografovat - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


testovaci

Červnová anketa ukázala, kdy jsme začali fotografovat

anketa6_11_100px

11. července 2011, 00.00 | Červnová anketa na našem serveru Fotografování.cz nám položila jednoduchou otázku: Kdy jsem začal/začala s fotografováním? Jaké přinesla výsledky?

Především děkujeme všem, kteří se této ankety zúčastnili. A bylo vás celkem 950! To není malé číslo a věřte, že máme z vašeho zájmu velkou radost. Anketu bylo třeba koncipovat co nejjednodušeji, a tak omezený počet možností má opět volněji vyložitelné alternativy. V jednom z pracovních návrhů jsme dokonce zvažovali, že jednotlivá „časová období“ vymezíme určitými „čísly“, ale nakonec jsme tak neučinili, a – soudě i podle vašeho ohlasu – bylo to tak správně.

Anketa, která klade otázku Kdy jsem začal/začala s fotografováním?, může leccos naznačit tomu, kdo ji pokládá, ale věříme, že má „skryté kouzlo“ i pro toho, kdo na ni odpovídá. Doufáme – a dokonce věříme, že vaše vzpomínání bylo příjemné. A možná, že někomu bylo i podnětem k poněkud hlubšímu ohlédnutí za léty, která věnoval své fotografické tvorbě. Také jsme si říkali, že někteří z vás možná zauvažují nad vývojem fotografické techniky a fotografie jako takové, jak jej mohli během let, kdy se fotografování věnují, sledovat.

A protože naše otázka byla položena v rámci internetového serveru, který přináší pravidelné informace o novinkách z velmi široké oblasti „fotografování“, recenze vybrané techniky, prakticky zaměřené a inspirativní články, ale také aktuální informace o pořádaných fotografických kurzech, o výstavách, nových publikacích, ale také soutěže, kterých se můžete zúčastňovat, a také možnost prezentovat svoji tvorbu v internetových galeriích..., umožňuje nám, abychom se trochu lépe poznali. Ano, jistě, trošičku lépe a z určitého hlediska, ale i to má smysl. A jsme rádi, že jste svým hlasováním ukázali, že si tyto aspekty uvědomujete.Samotné výsledky ankety nejsou nikterak překvapivé. Jsme přesvědčeni o tom, že i vy jste, stejně jako my, předpokládali obdobné rozložení hlasů, jaké jsme nakonec zaznamenali. Tedy: z celkem 950 respondentů ankety začalo s fotografováním v dětství 37 %, tedy nejvíce ze všech alternativ, a v mládí 27 %. Celkem tedy 64 % ze všech, kteří v anketě hlasovali, se začalo fotografováním zabývat velmi záhy, a i když anketa nikterak neřeší, jak dlouho tak už činí, lze předpokládat, že u mnohých se jedná o „celoživotní nasměrování“. Nezanedbatelných 16 % respondentů fotografovat „právě začíná“ a my věříme, že také oni na serveru Fotografovani.cz najdou důležité informace, rady a tipy, inspiraci, možnosti, jak se zdokonalovat, ale také různé „impulsy“, které budou „živit“ jejich tvůrčí invenci a nadšení.

Zajímavou informací je, že fotografovat po rozšíření digitální fotografie začalo „jen“ 13 % respondentů. Zde jsme možná očekávali přece jen poněkud vyšší číslo, nicméně – spolu s informací o tom, že naprostá většina účastníků ankety začala fotografovat v dětství a mládí, to může být velmi důležitý „kamínek do mozaiky“ našeho poznání. A pokud vezmeme v úvahu výsledky předešlých anket, je zřejmé, že pro většinu čtenářů našeho serveru je fotografování v životě velmi, velmi důležité – ať už z jakýchkoli důvodů. Tudíž není překvapující, že odpověď „fotografii se věnuji jen příležitostně“ skončila s 5% podílem na posledním místě. A to ještě lze uvažovat i o tom, že některé z těchto respondentů fotografie nakonec zaujme tak silně, že se jí budou věnovat jako svému hlavnímu hobby, nebo dokonce ještě víc.

Ale – dosti řečí! Pojďme fotografovat!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Go verze  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: