Anti-Aliasing Tuner 11.08: rendering a vyhlazování písem ve Firefoxu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


testovaci

Anti-Aliasing Tuner 11.08: rendering a vyhlazování písem ve Firefoxu

11. října 2011, 00.00 | Nevyhovuje vám standardní metoda vyhlazování písem běžného textového obsahu webových stránek v Mozilla Firefoxu? Snadná pomoc - změňte si vlastnosti vyhlazování fontů v zajímavém doplňku Anti-Aliasing Tuner.

Šikovný doplněk Anti-Aliasing Tuner pro Mozillu Firefox umožňuje nastavit a kombinovat různé metody vyhlazování fontů pro prohlížečem zobrazovaný textový obsah webových stránek, navíc s volitelným odlišením pro nadpisy a běžný text.

Doplněk pracuje v různých verzích Firefoxu pro Windows od Firefoxu 4 výš včetně verzí 6 a 7 (s většími či menšími úspěchy – některé vlastnosti vykreslování písem nelze nastavit, respektive doplněk je ignoruje), kde umí nastavit parametry Direct2D/DirectWrite renderingu písem.

Metody renderingu a vyhlazování fontů lze zvolit nezávisle pro pevně dané velikosti písem, typicky do 16 obrazových bodů pro malé velikosti a od 17 pixelů pro větší fonty (nadpisy apod.). Vybírat můžete mezi defaultní metodou vykreslování/vyhlazování písem příslušných verzí Firefoxu, nebo si zapnout a odladit antialiasing s pomocí technologie ClearType.

K dispozici je i několik dalších metod vyhlazování fontů, pro které lze dále nastavit rovněž několik typů renderingu písem. Anti-Aliasing Tuner dále nabízí možnost nastavení kontrastu a úrovní ClearType vyhlazování, upravit můžete i gamma hodnoty opět nezávisle pro malé i větší velikosti znaků.

Na obrázcích jsou vidět drobné rozdíly ve vykreslování znaků v různých velikostech fontů a jejich vyhlazování, volitelných kombinací je samozřejmě ještě mnohem více. Vykreslování písem pochopitelně ovlivňuje i dostupná hardwarová akcelerace a ukázkové obrázky se nemusí shodovat s texty zobrazovanými Firefoxem na vaší hardwarové konfiguraci – je třeba si vše individuálně vyzkoušet a rozhodnout se, co vašim očím lépe vyhovuje.


Anti-Aliasing Tuner 11.08.18.01 - volby rozšíření Mozilla Firefoxu

Default: GDI Classic
Default: Natural Symmetric
   
ClearType: GDI Classic
ClearType: Natural Symmetric
   
Default: Natural
ClearType: Default

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: