Acer TravelMate Timeline 8573 a 8473 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


testovaci

Acer TravelMate Timeline 8573 a 8473

acer_travel_mate_tm8473_8573_100px

12. července 2011, 00.00 | Notebooky Timeline řady 8x73 nové generace nabízejí vysoký výkon, snadnou ovladatelnost a výdrž baterie více než osm hodin, ale také výborné zabezpečení, což je jeden z nejdůležitějších požadavků profesionálních uživatelů.

Cenné informace a mnohdy nenahraditelná data jsou v noteboocích více v ohrožení než ve stolních počítačích – ať už únikem dat, nebo krádeží. Uživatelé proto potřebují dokonalejší zabezpečení a integrovaná řešení správy dat. Proto Acer laptopy TravelMate Timeline vybavil sadou důležitých nástrojů Acer ProShield pro zabezpečení a správu se základními funkcemi v jednotném, snadno ovladatelném uživatelském rozhraní.

Acer ProShield chrání notebook proti nežádoucímu přístupu od úrovně BIOS po úroveň aplikací. Je vybavena autentizací před zavedením operačního systému (PBA) s ochranou heslem BIOS/pevného disku, alternativním přihlášením k Windows vestavěným snímačem otisků prstů a heslem TPM pro ochranu dat. Kritické soubory mohou být chráněny šifrováním a uloženy na vlastním “Osobním bezpečném disku” (PSD). Utilita File Shredder trvale odstraní nežádoucí soubory nebo složky z počítače bez možnosti obnovení. Sada také obsahuje automatické řešení pro aktivní vzdálenou a průběžnou správu IT zařízení.

Acer BioProtection Fingerprint, vybavené řešením autentizace zavádění operačního systému, zabraňuje neoprávněnému přístupu k systému, zajišťuje ochranu dat pomocí vyspělé biometrické technologie a spolu s řešením Trusted Platform Module (TPM) zaručuje neporušenost klientské platformy. TPM také chrání pevný disk, hlásí události důležité pro bezpečnost a dokáže zjistit i změnu konfigurace. Acer Backup Manager umožňuje snadno zálohovat data a soubory a tím chránit důležité údaje pro případ nehody nebo selhání systému. A je-li to potřeba, Acer eRecovery Management obnoví systém.

Technologie Acer DASP – Disk Anti-Shock Protection chrání pevný disk proti běžným rizikům, která ohrožují počítač na cestách, a zaručuje fyzickou neporušenost dat. Pro účinnější tlumení nárazů je pevný disk uložen v systému pružně. Výsledkem je podstatné snížení rizika selhání pevného disku a vyšší hodnota střední doby bezporuchového provozu.Nové notebooky TravelMate Timeline jsou vybaveny inovativní technologií Acer DustDefender, která zabraňuje usazování prachu uvnitř počítače. Inteligentní mechanismus zajišťuje otáčení ventilátoru a v opačném směru odstraňuje prach z počítače. Notebooky mají i další ochranné prvky: odolná konstrukce šasi s rámem ze slitiny hořčíku a hliníku rovnoměrně přenáší všechny vnější síly a odolává extrémním tlakům, závěs z kovové slitiny se zesílenou cívkou má velmi vysokou pevnost a funkce Autolock zajišťuje spolehlivé zavření víka a chrání displej.

Notebooky také nabízejí vysoký výkon. Jsou vybaveny procesory Intel Core druhé generace, které pracují s aplikacemi až o 60 % rychleji ve srovnání s procesory předcházející generace. Navíc inteligentně přizpůsobují výkon prováděné úloze a přispívají tedy k rychlejší odezvě multitaskingu a současně i k efektivnímu využití energie. Grafika Intel HD Graphics 3000 zajišťuje ostřejší obraz a věrnější barvy. Grafický procesor s technologií NVIDIA Optimus zvyšuje grafický výkon bez zkrácení výdrže baterie. Podpora zobrazení na více displejích posouvá produktivitu na vyšší úroveň a usnadňuje práci s více aplikacemi najednou.

Kromě vysokého výkonu představuje další důležité hledisko životnost baterie. Notebooky řady TravelMate Timeline 8x73 mohou dosáhnout až osmihodinové výdrže a navíc jsou vybaveny baterií Acer PowerSmart s dlouhou životností, která je až trojnásobná ve srovnání s běžnými bateriemi (1 000, respektive 300 nabíjecích cyklů) a uchovává si 80% kapacitu po 1 000 cyklech.

Nové notebooky řady TravelMate 8x73 Timeline, nabízené ve dvou formátech 35,5 cm (14 palců) a 40 cm (15,6 palce), jsou vybaveny displeji Acer ComfyView s podsvícením LED, poměrem stran 16:9, vysokým rozlišením 1 366 × 768 px a vysokým jasem, které se vyznačují ostrým obrazem a zlepšenou čitelností. Přes nízkou hmotnost mohou být vybaveny až 750GB pevným diskem, který má dostatečně velkou kapacitu pro ukládání stále větších digitálních archívů a umožňuje také rychleji zavádět operační systém i aplikace. Mohou být dodány s diskem 128 GB Solid State Drive, který lze využít jako systémový disk k podstatnému zvýšení rychlosti operačního systému.

Mechanika DVD-Super Multi double-layer a vestavěná víceformátová čtečka paměťových karet s podporou nejrozšířenějších formátů zjednodušují sdílení dat a rozšiřují možnosti pro jejich ukládání. Tyto notebooky jsou osazeny až 8GB pamětí DDR3, která výrazně zvětší šířku pásma datových přenosů, a tedy podporuje rychlejší multitasking a přispívá k nižší spotřebě. Díky technologii Intel Wireless Display mohou notebooky sdílet prezentace nebo videa na displejích a televizorech s vysokým rozlišením prostřednictvím snadno nastavitelného bezdrátového spojení.

Klávesnice Acer FineTouch s výrazně velkým zdvihem kláves zajišťuje pohodlnější psaní, ke kterému navíc u modelu 8573 přispívá numerický blok kláves. Tvar kláves zabraňuje překlepům a usazování prachu. Mezerník a kurzorové klávesy mají vypouklý tvar, který usnadňuje jejich rozpoznání hmatem. Větší dotykové zařízení zaručuje vyšší přesnost a vícedotyková technologie umožňuje jednoduše provádět více funkcí. Zapuštěná plocha pro přetáčení usnadňuje navigaci. Funkční klávesy zvyšují produktivitu, protože zprostředkují okamžitý přístup k často používaným funkcím, jako např. zálohování, spuštění aplikací, vypnutí reproduktoru a zapnutí či vypnutí bezdrátového spojení.

Notebooky jsou také vybaveny systémem Acer InstantView, který poskytuje okamžitý přístup k důležitým datům a umožňuje tedy uživatelům efektivně a proaktivně plnit pracovní úkoly. Acer InstantView je linuxový operační systém, který zaručuje rychlé zavedení. Za pouhých 8 sekund tak může mít uživatel přístup k aplikacím Kalendář, Dokument, E-mail a Kontakty a může tedy okamžitě získat potřebné informace a tím zvýšit svou produktivitu.Modely TravelMate Timeline 8x73 mohou být rovněž používány s dokovací stanicí Acer ProDock, která je vybavena velkým množstvím vstupů a výstupy, jako jsou např. porty USB 3.0/2.0, Display Port, DVI, HDMI, VGA, a její ergonomický design zaručuje bezpečné a jednoduché vedení kabelů. Port USB 3.0 přenáší data mezi počítačem a externím zařízením až 10× rychleji než rozhraní předcházejícího standardu. Power-Off USB Charging umožňuje nabíjet smartphone nebo jiná USB zařízení bez nutnosti zapínat laptop.

Gigabit Ethernet pro ultrarychlé pevné připojení, Wi-Fi s podporou Acer SignalUp s bezdrátovou technologií Nplify, Bluetooth 3.0 a integrovaný modul 3G nabízejí široké možnosti připojení. Řešení Acer Video Conference s webovou kamerou Acer Crystal Eye s rozlišením 1,3 Mpx a vestavěný mikrofon umožňují uspořádat videokonference v nejvyšší kvalitě.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: