Xerox DocuPrint P1210 - rychlý tisk - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Stolní tiskárny

Xerox DocuPrint P1210 - rychlý tisk

4. října 2000, 00.00 | Nová tiskárna společnosti Xerox přináší rychlost 12 stran za minutu pro běžné kancelářské uživatele. Proč netisknout rychleji, když to nestojí o moc víc?

Společnost Xerox je známá především svými technologiemi na poli digitálního tisku. Jedním z posledních produktů, který uvedla na trh, zatím pouze americký, je černobílá laserová tiskárna DocuPrint P1210. Jak už název napovídá jedná se o další produkt řady DocuPrint a podle zástupců firmy Xerox by mezi největší výhody této tiskárny měla patřit vysoká produktivita.

center

Design a vlastnosti
Při pohledu na DocuPrint P1210 po designové stránce nic nepřekvapí, a to ani mile, ale ani nemile. Tvar této tiskárny je klasická "kostka" (360 x 407 x 249 mm) se standardní bílou barvou. Konečně posuďte sami a podívejte se na připojenou fotografii. To co činí tiskárnu zajímavou, je její rychlost - 12 stránek za minutu, přičemž první stránka je vytištěna za 14 sekund. Stejné rychlosti z řady produktů DocuPrint (kromě síťových tiskáren) dosahuje už jen DocuPrint 1202. Rozlišení, kterým tato tiskárna disponuje je 600 x 600dpi fyzické, respektive vylepšené 1.200 x 1.200dpi. Při tomto rozlišení dosahuje P1210 až 144 stupňů šedi. V souvislosti s rozlišením je nutné zmínit i použitý toner. V zařízení lze provozovat dva druhy jemných (Microfine) tonerů, které se od sebe liší obsahem barvícího prášku (resp. výdržností). První druh - Standard, umožňuje potisknout až 3000 stran (při 5% pokrytí strany). Naproti tomu kazeta High Yield dovoluje potisknout maximálně 6000 stran, opět při 5% pokrytí strany. V tiskárně lze potiskovat papír (formát A4 a menší), fólie, obálky, samolepky a karty, v rozsahu gramáží mezi 60 až 163 g/m2. Zásobník na tento potiskovatelný materiál má obsah až 250 listů + přídavný na 100 archů. Mimo tyto dva, je možné zakoupit přídavný zásobník na dalších 500 kusů archů. Komplexně tedy může tiskárna disponovat až 900 archy.

Uvnitř tiskárny jsou standardně umístěny 4 MB paměti, rozšiřitelné až na 64 MB (EDO). V paměti tiskárny je nainstalování 45 fontů. Jako komunikační jazyky tiskárna disponuje HP PCL5e, PCL6, Epson standard, plus lze přikoupit PostScript III. Připojení tiskárny samotné je pak realizováno přes duální rozhraní, tedy paralelní port a USB. DocuPrint P1210 neumí pracovat jako síťová tiskárna, nicméně lze dokoupit Xerox CentreDirect External Print Server, a pak ji lze jako síťovou použít. Zbývá už je doplnit seznam tiskárnou akceptovatelných systémů, jsou to Windows 95, 98, 2000, 4.0 NT, Red Hat Linux 6.0 a Mac OS 8.6.

Hodnocení
Z výše uvedeného popisu je jasné, že tiskárna je určena malým, popřípadě středně velkým firmám nebo pracovním skupinám. O tom svědčí především doporučované měsíční zatížení (20 000 str./měsíc), rychlost a velikost zásobníku. Zatím je tiskárna k dispozici pouze na americkém trhu za 499 dolarů. V České republice bude k dispozici od brněnského Invexu, přičemž podle předběžných informací by cena měla být cca 18 900 Kč (bez DPH). Bližší informace, lze získat na adrese www.xerox.com.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: