Novinka: Tektronix Phaser 750 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Stolní tiskárny

Novinka: Tektronix Phaser 750

3. května 2000, 00.00 | Společnost Xerox představila 1.května novou barevnou laserovou tiskárnu s rozlišením 1.200 dpi a cenou, která by se možná mohla vejít do 100.000Kč. Zde jsou první informace.

1. květen jen pro někoho lásky čas, pro jiné svátek práce a pro některé společnosti datum jako každé jiné. Společnost Xerox si vybrala toto poetické datum pro uvedení 5. generace barevných laserových tiskáren Tektronix Phaser. Pod označením Phaser 750 se i na našem trhu poměrně brzy objeví vylepšené tiskárny. Na světových trzích jsou tiskárny již nyní k mání.

O tom, že se připravuje nový produkt se tak trochu šuškalo již déle než měsíc, ale distributoři byli tentokrát neoblomní, a první oficiální informace přinesla až tisková zpráva. Phaser 750 navazuje na model 740 a v podstatě s ním má hodně společného. Jde o laserovou plnobarevnou tiskárnu pro formát A4 nabízející rozumné síťové rozhraní a známé technologie společnosti Tektronix.

Phaser 750

Technické parametry
První nejmarkantnější novinkou je zvýšení fyzického rozlišení tiskového mechanismu. Nově tiskárna nabízí 1200x600 nebo dokonce 1200x1200 dpi jak v černobílém, tak i v barevném tisku. Volba záleží na uživateli a na množství osazené paměti. Při prakticky dvojnásobném rozlišení zůstala zachována rychlost tisku. Až 16 černobílých stran za minutu nebo až 4-5 barevných dle zvolené kvality. To vše díky novému rychlejšímu procesoru PowerPC na 200Mhz a větší základní operační paměti. Novinkou je i bohatší možnost připojení ( 10/100 ethernet, USB, paralel či volitelně SCSI ) a dvojnásobné doporučené zatížení.
Další parametry jsou prakticky totožné s modelem 740. Například originální Adobe PostScript 3, podpora pro PC, Mac i UNIX, atd.

Phaser 750

Zatím máme k dispozici pouze tiskovou zprávu, obrázek tiskárny a dva ukázkové výjezdy přímo z Británie. Na hodnocení kvality tisku je tedy zatím ještě příliš brzy, přesto si neodpustím komentář. Výjezdy jsou hodně lesklé od zapékání a hmatový vjem se skoro přibližuje tuhému vosku. Na laserový tisk je vrstva barviva hodně vysoká, ale může jít pouze o vlastnost ukázkových výtisků.

Na tiskárně bude asi nejzajímavější poměr výkon/cena. Ve srovnání s modelem 740 je patrný posun jak kvalitativní, tak i rychlostní. Podobné technické parametry nabízí i jiní výrobci, ale Phasery patří tradičně mezi poměrně levné. Navíc spojení 15leté tradice značky Tektronix a Xeroxu by mohlo zákazníky oslovovat. Pro zahraniční trh je cena stanovena na 2869 USD za základní model, což dává tušit, že cena by se měla být podobná jako u modelu 740. U nás to zatím vypadá u základního modelu na cenu kolem 100.000Kč. Recenzi staršího modelu si můžete přečíst zde, na zapůjčení nové tiskárny zatím čekáme, protože fyzicky zatím tyto tiskárny v ČR nejsou.

Relevantní články :
Tektronix Phaser 850
Digitální show v Praze
Digitální Interkamera 2000
Tektronix Phaser 850
Tektronix Phaser 740
Borůvkové tiskárny na míru.
Další barevná laserovka pod 40.000 Kč
Jak tisknout digitální fotografii?
Tektronix Phaser 840 Designer Edition
Quentin nabízí barevné tiskárny Tektronix

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: