Nová tiskárna Ricoh Aficio AP2100 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Nová tiskárna Ricoh Aficio AP2100

24. listopadu 2000, 00.00 | Společnost Impromat uvádí na náš trh následovníka výkonné tiskárny AP2000 pro formát A3 pod označením Aficio™ AP2100.

Společnost Impromat uvádí na náš trh následovníka výkonné tiskárny AP2000 pro formát A3 pod označením Aficio™ AP2100. Oproti svému předchůdci zachovává konkurenční výhody a přidává k tomu několik atraktivních vlastností.

Především byla zvýšena rychlost tisku na 21 stran velikosti A4 za minutu při vysokém rozlišení 600 dpi, což řadí tento produkt do kategorie výkonných tiskáren. První stránka je hotova do 10 sekund a celý dokument obvyklého rozsahu je tedy k dispozici zpravidla do jedné minuty. Rychlost je z velké části dána výkonným RISC procesorem, který disponuje dvojnásobnou šířkou toku dat než kterékoliv PC. Vylepšena je práce s komplexními grafickými objekty, se kterými si nový produkt poradí svižněji než jeho předchůdce.

Důležitým faktorem pro uživatele je náklad na vytištěnou stranu. Do částky je vždy nutno započítat toner s válcem. U nového modelu činí součet 57 haléřů při obvyklém 5% pokrytí. V této ceně je již započítána i údržba stroje. Pro koncepty a šetrný tisk je k dispozici funkce pro úsporu toneru a nastavení 300 dpi, které ve většině případů dostačuje pro denní kancelářské použití. Pokud potřebuje uživatel skutečně velmi jemný tisk grafiky, využije skutečné rozlišení 1200 dpi.

Velkou výhodou je možnost bezplatné instalace Aficio™ Manageru, který umožňuje uživatelům a správcům systémů jednoduše sledovat a řídit v síti jeden nebo více multifunkčních produktů Aficio™ (kopírka, tiskárna, scanner) přes praktické rozhraní v osobním počítači PC. Pomocí tohoto produktu i technologie připravenosti k okamžitému použití (Plug and Play) lze AP2100 jednoduše začlenit do sítě, kde může sloužit jako společná tiskárna pro několik pracovníků. Práci usnadňuje kompatibilita s operačním systémem Windows 3.1/95/98/2000 a NT 4.0.

U tiskárny Aficio™ AP2100 je možno k standardnímu zásobníku papíru na 350 listů přidat další dva, takže celková kapacita dosáhne až 1350 listů a není tedy nutno příliš často myslet na doplňování, což obsluhu dále zjednodušuje. Celkovou robustnost konstrukce dokládá maximální počet 65.000 stránek vytisknutelných za měsíc.

Aficio™ AP2100 vyhovuje podmínkám šetření energií Energy Star. S cenou do 40000 Kč je ve své kategorii jistě dobrou volbou. Produkt je k dispozici ihned prostřednictvím poboček firem Impromat (www.ricoh.cz) a jejich distributorů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: