Kyocera FS-1000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Stolní tiskárny

Kyocera FS-1000

20. září 2000, 00.00 | Jak vypadá nová levná laserová tiskárna od společnosti Kyocera?

Firma Kyocera před nedávnem uvedla na světový trh svou novou tiskárnu Kyocera FS 1000, která nyní byla oficiálně představena také v České republice na tiskové konferenci pořádané 5. září. Tiskovou konferencí prováděli Mr. Sho Taniguchi, sales manager Kyocera pro Evropu, Mr. Ingo Ender, marketing manager Kyocera pro Evropu a zástupci společnosti Janus, výhradního dovozce tiskáren Kyocera, kteří také prezentaci pořádali.

Hlavním bodem prezentace bylo představení černobílé laserové tiskárny Kyocera FS 1000 pracující s archy do formátu A4. Jedná se o malou bílou tiskárnu s příjemným designem (222 x 378 x 375 mm).

Tiskárna je další z řady elektrofotografických (laserových) tiskáren Kyocera používající technologii Ecosys. Tento systém (Ecosys) by neměl vyžadovat výměnu vývojnice a válců tiskárny. Jediným výměnným prvkem je tedy pouze tonerová kazeta, což snižuje náklady na provoz tiskárny. Tiskárna samotná disponuje rozlišením 600 dpi, které lze díky technologii KIR2 opticky rozšířit až na 2400 dpi. S rozlišením úzce souvisí další materiál používaný v tiskárně - toner. Ten je v FS 1000 jednosložkový keramický, přičemž jedna kazeta toneru by měla umět potisknout cca 6 000 stran A4 s pokrytím 5%. Spotřeba toneru by se měla snížit až o 50% v případě, že uživatel tiskne v režimu ECOprint. Pokud již hovoříme o rozlišení a toneru, musíme se rovněž zmínit i o rychlosti a použitelných formátech potiskovaného materiálu. Tiskárna tiskne standardně rychlostí až 10 stran A4/ minutu a to pro formáty A4, A5, B5, Letter, Legal, uživatelský (148 x 210 až 216 x 356 mm, resp. 70 x 148 až 216 x 297 ve víceúčelové přihrádce). Přepínání mezi formáty se provádí přímo v zásobníku (250 listů), do kterého lze vložit kromě klasických papírů gramáže 60-105 g/m2 i projekční fólie, etikety, obálky a pohlednice. Mimo to je k dispozici přídavný zásobník (tzv. víceúčelová přihrádky) na padesát archů, který podporuje papíry v rozsahu gramáží 60-163 g/m2.

Uvnitř tiskárny se nalézá procesor PowerPC 75 MHz a standardně 4 MB RAM (+ paměť ECOmemory, o níž se zmíníme níže), kterou lze rozšířit až na 132 MB (DIMM sloty). Pro komunikaci zařízení používá programovací jazyk Prescribe II a dále nabízí pět různých emulací jazyků včetně PostScriptuII. Tiskárna přitom obsahuje 80 bitmapových, 45 proměnných fontů a 43 čárových kódů (EAN 8, 13, 128…). Při použití PostScript II je k dispozici dalších 35 PostScript fontů. Tiskárna se k počítači připojuje přes paralelní rozhraní a navíc je k dispozici volný slot pro přídavné rozhraní , kterým může být jak sériový port, tak různá síťová rozhraní (Fiberlink, TokenRing, Fast Ethernet…)

Technologie firem vyrábějící tiskárny lze rozdělit na dvě skupiny. Na ty které zajišťují samotný tisk (ty jsou většinou v konkurenčních modelech velmi podobné), a na ty, kterými se výrobci snaží zpříjemnit ovládání a zhospodárnit provoz. To jsou pak většinou marketingové zbraně v boji o místo na trhu, protože činí tiskárny odlišné od jiných výrobků na trhu. Nejinak je tomu i u Kyocery. Hlavní technologie, které Kyocera používá právě pro uživatelský komfort jsou čtyři - MIC, PrintMonitor, dálkový ovládací panel a ECOmemory. MIC (Multiple Interface Connection) umožňuje současný přenos ze obou dvou rozhraní, tedy tak, že každé rozhraní má vlastně svou vlastní virtuální tiskárnu. PrintMonitor obstarává správu tiskárny v síti, pročež k tomu využívá protokol SNMP. Třetí technologie - dálkový ovládací panel pak slouží pro kontrolu probíhajících akcí přímo na obrazovce počítače. Poslední technologie ECOmemory je určena pro kompresy a dynamické řízením paměti tiskárny. Tiskárna by tak měla dosahovat rychlejšího tisku.

Komu je FS 1000 určena? Především menším firmám nebo větším domácnostem. To lze usuzovat jednak z popsané technologie, jednak z doporučovaného měsíčního zatížení (8 000 stran za měsíc) a také z ceny která by měla na českém trhu být 11 700 Kč (bez DPH). Bližší informace lze získat na adrese www.kyocera.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: