HP představilo novinky pro léto 2007 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

HP představilo novinky pro léto 2007

13. července 2007, 00.00 | Společnost HP uvádí začátkem léta novinky spadající do oblasti tisku doma a v malých kancelářích (SOHO). Jedná se celkem o šest tiskáren - čtyři Photosmarty (D7260 a D7460, C4280 a C5280) a dva Deskjety (D2460 a D4260).

Americký Hewlett-Packard představil začátkem léta šest novinek z oblasti domácího tisku. Jedná se celkem o šest tiskáren – čtyři Photosmarty a dva Designjety. Mezi představovanými novinkami nechybí jak univerzální zařízení, tak i multifunkční modely. Jen pro úplnost dodejme, že spolu s novinkami z oblasti inkjetového tisku uvádí HP také celkem 9 nových kompaktů – zprávu o tom si můžete přečíst v nedávno publikovaném článku. Výrobce uvádí všechny novinky stylově k zachycení letních vzpomínek. Nejnovější digitální zařízení HP jsou uživatelsky jednoduchá a umožňují také další funkce, jako jsou například úpravy snímků bez nutnosti použití počítače. Novinky budou pro koncového uživatele jistě sympatické také svou velice příznivou pořizovací cenou.

HP Photosmart D7260 a D7460
Tiskárny HP Photosmart D7260/D7460 ukazují snadnější a rychlejší cestu k tisku fotografií doma. Tisknou pomocí šesti oddělených inkoustových náplní (systém CLcMLmYK). K výtisku prvního snímku dojde již za 10 vteřin. Jako náplně použil výrobce své pigmentové inkousty HP Vivera (s fotopapíry HP Advanced Paper). Obě tiskárny disponuji jednoduchým 3,5" dotykovým LCD displejem a tlačítkem na odstranění jevu červených očí ze snímků přímo v tiskárně. Dodávaný software HP Smart Web printing zaručí tisk webových stránek bez okrajů, připojení k počítačové síti pak zvýšení kompatibility. Použitá technologie HP Auto Sense zabrání běžným tiskovým chybám.
D7460 má navíc vestavěné bezdrátové a síťové rozhraní pro snadnější sdílení a tisk vašich prázdninových zážitků.

HP Photosmart C4280
Vedle tisku umožňuje také kopírovat nebo skenovat. HP Photosmart Essential software umožňuje upravovat a "vylepšovat" staré, zašlé nebo lehce poškozené snímky. Zařízení je vybaveno také sloty pro paměťové karty a 1,5" náhledovým displejem. S praktickými jednodotykovými tlačítky a rychlou odezvou je tato multifunkce ideální pro malé domácí kanceláře. Tisk a kopírování dokumentů probíhá rychlostí až 30 str./min. černobíle a až 24 str./min. barevně. Rozlišení ve fotografické kvalitě je 4800 x 1200 dpi. Skenovací systém nabídne rozlišení 1200 x 2400 dpi. Barevná hloubka je 48 bitů, s 256 odstíny šedé. Rozměry a hmotnost tiskárny (Š x H x V): 434 x 587 x 162 mm a 5 kg. Konektivitu zajišťuje USB 2.0.

HP auto paper type sensor optimalizuje kvalitu tisku a kopírování na různé druhy papírů. Další použitá technologie – HP Real Life automaticky odstraňuje jev červených očí a obnovuje vybledlé barvy. Nechybí sloty pro dnes běžně používaná paměťová média (CompactFlash, MultiMedia Card, Secure Digital Card, Memory Stick, Memory Stick Duo a xD-Picture Card). K dispozici je volitelný šestibarevný tisk (s inkousty HP Vivera). Intuitivní ovládací panel a jednodotyková tlačítka usnadňují používání. Při použití originálních médií výrobce uvádí oficiálně cenu 0.29 euro/stránku (s balením HP 351XL Photo Value Pack, obsahující 1 HP 351XL Inkjet Print Cartridge s inkoustem Vivera a 140 listů fotopapíru HP Premium Photo Paper o rozměrech 10x15 cm bez rámečku). Orientační koncová cena je 2 700 Kč (včetně DPH).

Model HP Photosmart C5280 je navíc vybaven podavačem pro potisk CD a DVD. K populární řadě multifunkcí HP se připojuje také Photosmart C5280, umožňující uživatelům vytvářet návrhy v počítači a přímo jimi potisknout CD nebo DVD. Zařízení disponuje také funkcí HP Smart Web Printing, automatickým snímačem typu papíru pro optimalizaci kvality tisku nebo kopírování a tlačítko k odstranění jevu červených očí. Orientační koncová cena je zhruba 3 700 Kč (včetně DPH).

HP Deskjet D2460
Tiskárna nabízí rychlý a efektivní tisk – až 20 str./min. černobíle a až 14 str./min. barevně. Dále je k dispozici snadné sdílení, ukládání a tisk snímků jedním dotykem s tlačítkem HP Photosmart Essential. HP Smart Web Printing zaručuje tisk webových stránek bez oříznutých okrajů. Pro snazší ovládání nechybí ani tlačítko pro zrušení tisku. K dispozici je možnost odstranění jevu červených očí (pomocí technologie HP Photosmart Real Life) anebo upozornění, že dochází náplň (HP SureSupply technologie). Tisk obstarává volitelný 6barevný režim s použitím originálních HP inkoustů. Fyzické rozlišení je až 4 800 x 2 400 dpi, rozměry a hmotnost: (Š x H x V): 423 mm x 270 mm x 140 mm a 2,5 kg. HP Smart Web Printing zabrání seříznutí okrajů, zatímco jednodotykové tlačítko pro zrušení tisku šetří papír a inkoust. Software, který je součástí tiskárny, umožňuje snadno sdílet fotografie. Se standardním podavačem papíru na 80 listů umožňuje uživateli práci i v malém omezeném prostoru, má snadné nastavení i používání, a proto je D2460 ideální pro malé a domácí kanceláře. Orientační koncová cena se pohybuje okolo 1 400 Kč (včetně DPH).

HP Deskjet D4260
Zařízení představuje řádově vyšší verzi předešlého typu. Deskjet D4260 nabízí univerzální výkon a spolehlivost spolu s rychlým tiskem až 30 stran za minutu černobíle a 23 stran za minutu barevně. Tisk zajišťuje opět volitelný šestibarevný systém inkoustů HP Vivera. Nové HP XL inkoustové kazety umožňují cenově dostupný tisk s úsporou náplně. Nový displej s ukazatelem stavu inkoustu, zálohováním náplně a jednodotykovým tlačítkem pro zrušení tisku šetří sledováním stavu tiskové úlohy a kontrolou inkoustové kazety vaše náklady. Barevná fotografie formátu 10 x 15 cm je hotova již za 26 vteřin. HP Smart Web Printing zaručuje tisk webových stránek bez oříznutých okrajů. Zařízení nabízí dále snadné sdílení, ukládání a tisk fotografií s použitím jednodotykového tlačítka a monitoru pro rychlé spuštění software HP Photosmart Essential. Tisk fotografií ve věrné kvalitě s volitelným šestibarevným tiskem dosahuje rozlišení až 2 400 x 4 800 dpi. Ultrakompaktní design s podavačem na 100 listů umožňuje uživateli práci i v malém omezeném prostoru. Snímky lze vylepšit pomocí technologie HP Real Life (pro odstranění jevu červených očí) a HP Adaptive Lighting (pro zvýraznění detailů a kontrastu snímků). V případě potřeby můžete potisknout svá CD/DVD fotografiemi, textem a grafikou - pomocí HP CD/DVD Tattoos. Orientační koncová cena se pohybuje okolo 2 250 Kč (včetně DPH).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: