HP DeskJet 6620 – tiskový pomocník do malých kanceláří - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

HP DeskJet 6620 – tiskový pomocník do malých kanceláří

HP-DeskJet-6620

6. dubna 2005, 00.00 | Nová tiskárna nabízí inkoustový tisk s rozlišením 4.800 x 1.200 dpi u barevného tisku s možností připojení přes USB 2.0 konektor nebo přes vestavěné síťové rozhraní Ethernet. Umožňuje tisknout na široké množství tiskových médií a kromě běžného kancelářské tisku umožňuje tisknout i fotografie.

Společnost Hewlett-Packard přichází na trh s novou tiskárnou z řady DeskJet určenou převážně pro domácí použití a malé kanceláře. Tato nová inkoustová tiskárna má označení DeskJet 6620 a je koncipována jako ekonomická tiskárna pro malé počítačové sítě s možností využití síťového připojení pomocí vestavěného síťového rozhraní Ethernet, ke kterému je možné dokoupit bezdrátový Ethernet router pro bezdrátovou komunikaci. HP DeskJet 6620 vychází koncepčně z modelu HP DeskJet 6540, od kterého si vypůjčil i design. Nová inkoustová tiskárna využívá všech výhod modelu HP DeskJet 6540, ale oproti němu nabízí možnost připojitelnosti do vnitřní sítě.Konstrukce a design
Po stránce designu působí HP DeskJet 6620 elegantním dojmem a to díky sjednocenosti linií a barevné kombinaci stříbrošedé a tmavě šedé barvy. Hranatější konstrukce vzbuzuje dojem jednoduchosti oproti jiným tiskárnám společnosti HP, kde je spíše kladen důraz na oblé křivky. Přední část zaujme kromě automatického podavače tiskových médií i ovládacími tlačítky a informačním panelem na levé straně od podavače. Přední stěna je vybavena i vstupem USB 2.0 pro připojení externího zařízení.
Horní část je odklopná a skrývá typický kolejnicový systém inkoustového tisku se dvěma kontejnery pro inkoustové zásobníky. Síťový konektor s konektorem USB, sloužící k připojení tiskárny buď do sítě nebo k počítači, se nachází na zadní stěně tiskárny společně s konektorem napájení. Zadní část je vybavena i krytem pro možnost využití duplexového systému pro oboustranný tisk. Tiskové zásobníky je možné rozšířit i o spodní modul automatického podavače. Tiskárna má rozměry 450,2 x 143,9 x 367,1 mm a váží cca 6 kg.Technická specifikace
HP DeskJet 6620 je inkoustová termální tiskárna, která je vybavena tiskovou technologií HP PhotoRet III, umožňující tisknout černobílé předlohy rychlostí 30 stran za minutu a barevné předlohy 20 stran za minutu. Tiskárna je podle výrobce určena pro ty, kteří potřebují rychlou tiskárnu s ekonomickým provozem. Nová tiskárna má maximální rozlišení tisku 4.800 x 1.200 při barevném tisku a 1.200 x 1.200 při černobílém tisku.
Pro míchání barevných tónů využívá tiskárna dvou inkoustových zásobníků posazených na kolejnicovém systému. Pro běžný tisk barevných i monochromatických dokumentů, grafů a prezentací je vhodné využít kombinaci tiskové kazety HP 344 s tiskovou kazetou HP 339. Tisková kazeta HP 344 je inkoustový zásobník s větším objemem inkoustu standardních barev CMY (cyan, magenta a yellow) a tisková kazeta HP 339 je téže inkoustový zásobník s větším objemem, obsahující černý inkoust.
Kromě dokumentů je možné na HP DeskJet 6620 tisknout i pořízené fotografie. Pro tento druh tisku je pro dosažení lepší kvality tisku vhodné využít kombinaci tiskových zásobníků HP 343/344 a HP 348, protože tiskový zásobník HP 348 v sobě obsahuje kombinaci černé, světlého cyanu a světlé magenty. Rozšíření inkoustové sady na 6 druhů inkoustů má za důsledek lepší podání barevných odstínů. Při tisku černobílých fotografií je vhodné zaměnit tiskový zásobník HP 344 za HP 100, který obsahuje světle šedý, tmavě šedý a černý inkoust.Tiskárna je vybavena celou řadou funkcí, které zajišťují snadné ovládání v domácí kanceláři včetně čidla médií, které umožňuje rozpoznat typ založeného papíru a automaticky nastaví kvalitu tisku.
Tiskárna umožňuje potiskovat široké spektrum tiskových médií počínaje klasickým kancelářským papírem o gramáži 60 g/m2 až po speciální fotografický papír HP Premium Plus Photo Paper s gramáží 280 g/m2. Možnost potisku obálek, transparentních materiálů apod. je samozřejmostí pro každou tiskárnu určenou pro kancelářský tisk a ani HP 6620 není výjimkou.
Vstupní zásobník pojme až 150 jednotlivých listů papíru, který lze doplnit o druhý spodní zásobník, kterým se objem tiskových médií v tiskárně rozšíří až na 400 listů. Jako další příslušenství je možné dokoupit duplexovou jednotku pro oboustranný tisk. K počítači lze tiskárnu připojit přes komunikační rozhraní USB 2.0 Hi-speed, nebo za pomoci síťového rozhraní Ethernet.


Shrnutí
HP DeskJet 6620 nabízí příjemné řešení pro malé a domácí kanceláře s možností tisku fotografií. Rozlišení 4.800 x 1.200 dpi u barevného tisku a 1.200 x 1.200 u monochramatického tisku zajišťuje kvalitní tisk. Kromě standardní výbavy USB konektoru, síťového konektoru a základního automatického podavače je možné tiskárnu rozšířit o přídavný spodní zásobník tiskových médií a o duplexový systém pro oboustranný tisk, takže je možné rozšířit výbavu tiskárny dle konkrétních potřeb. Inkoustová tiskárna HP DeskJet 6620 je v prodeji od začátku dubna roku 2005 za doporučenou cenu 4.990,- Kč. Cena se může u jednotlivých prodejců lišit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: