EPSON Stylus Photo 875DCS - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Stolní tiskárny

EPSON Stylus Photo 875DCS

12. října 2000, 00.00 | Společnost Epson, představila novou inkoustovou tiskárnu, která umožňuje načítat data přímo z paměťových karet a vytisknout na nekonečný papír.

Společnost Epson je tradičním výrobcem tiskáren. Snad každý z počítačových uživatelů konce 80. let tiskl na jehličkových tiskárnách právě této značky. Nicméně doba pokročila a všichni výrobci musejí reagovat na požadavky trhu. Právě tiskárna Stylus Photo 875DCS je typickou ukázkou doplnění produktové řady o model, který zatím v nabídce chyběl.

Tato tiskárna typově vychází z modelu Stylus 870. V podstatě jediný rozdíl mezi výrobky je v tom, že nová tiskárna je vybavena slotem pro vložení paměťové karty z digitálního fotoaparátu. Zaměření na fotografie odpovídají i tiskové parametry modelu 875DCS. Fyzické rozlišení 1440 x 720 dpi i použité technologie Variable Sized Droplet a PhotoEnhance 4 jsou určeny právě pro kvalitní tisk digitálních fotografií. Variable Sized Droplet (rozdílně velké kapky) funguje na principu přetisku různě velkých inkoustových kapek (cca 4pl), přičemž cílem je dosáhnout jemnějších přechodů, lépe vyplněné plné plochy a získat lepší reprodukci ve světlých tónech. PhotoEnhance 4 zajišťuje optimální nastavení barev (resp. kontrastu) a to vzhledem k médiu z jakého je tisknuto (digitální fotoaparát, skener…). Zajímavostí je pak skutečnost, že tiskárna nepoužívá standardní čtyři barvy, ale šest barev. A to sice klasický CMYK, plus ještě další dvě přídavné barvy (světle azurovou - Lc a světle purpurovou - Lc), což vede k zjemnění světlých odstín a rozšíření barevného gamutu.

Tiskárna je navržena pro tisk standardních druhů materiálů, jakými jsou papír, fólie, obálky, pohlednice, samolepky apod. Ten může mít jak podobu archů (do formátu A4), tak podobu "nekonečného" papíru o šířce 21 cm, při maximální délce 111 cm. V souvislosti s potiskovaným materiálem, uživatele samozřejmě zajímá i rychlost tiskárny. Tedy, tiskárna tiskne rychlostí 1 min. 50 sekund/stránka A4 ve fotografické kvalitě.

Tiskárna je vybavena PCMCIA II slotem, do kterého se vkládají paměti v odpovídajících redukcích. Proto není problém prakticky s žádným typem pamětí. Ve standardní výbavě je k dispozici redukce pro Memory Stick, což je zřejmě výsledek spolupráce Sony a Epsonu. Pro vlastní připojení k počítači se tiskárna připojuje přes USB rozhraní, přičemž počítač musí být vybaven buď Windows 98, nebo MacOS 8.5. Společně s tiskárnou je dodávána i řada programů, včetně Adobe PhotoDeluxe 4.0 a Sierra Imaging Image Expert.

Hodnocení
Tiskárna je určena především pro domácí uživatele, popřípadě pro menší kanceláře, které potřebují mít kvalitnější barevný výstup. Epson tak nabízí řešení srovnatelné s HP či Lexmarkem, u kterých jsou tiskárny pro přímý tisk z pamětí již delší dobu k dispozici. Cena tiskárny by se na americkém trhu měla pohybovat kolem 350 dolarů. Bohužel toto zařízení se nebude do České republiky dovážet, nicméně je k dostání velmi podobná tiskárna pod názvem Epson Stylus Photo 875DC.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: