Podzim barevně i černobíle - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Soutěže

Podzim barevně i černobíle

11. října 2013, 15.50 | Léto a soutěž MOJE ŠŤASTNÉ LÉTO ´13 už skončily, ale je tu podzim a nová fotografická soutěž. Věříme, že mnozí z vás ji čekali, neboť jestliže jsme na jaře vyhlásili soutěž Velikonoce, slunce, jaro a vy a další na letošní „šťastné léto“, pak logicky a přirozeně nemůže chybět ani soutěž podzimní. A zimní na sebe nenechá dlouho čekat.

 

Připomeňme jen krátce, že výsledky jarní – „velikonoční“ soutěže jsme v souladu s pravidly vyhlásili začátkem května (zde) a pro vyhlášení výsledků letní soutěže máme vyčleněno září. Vy už se ale můžete mezitím chlubit svými fotografiemi s podzimní tématikou.

 

Podzim přináší nejen postupně se měnící zabarvení přírody a výrazné změny osvětlení oproti létu, ale také měňavé počasí, ranní mlhy, někdy a někde už také ranní jinovatku a námrazy, deštivé a větrné dny, slunečné dny a dny, kdy se počasí a tedy i obloha, osvětlení a barvy rychle mění, vznikají působivé barevné kontrasty, kdy sluncem zalitou krajinu či město náhle dramaticky zastíní olověná mračna rychle postupující po obloze. U nás je ale podzim také období sklizně jablek, švestek a dalšího ovoce, je to také důležité roční období pro houbaře, zrají kaštany a šípky. Prostě – důvodů, proč je podzim oblíbené období fotografů a fotografek, je hodně.

 

Je jasné, že většinou nás fascinují podzimní světelné podmínky v kombinaci s typickou barevností scény, v některých případech je ale motiv vhodný i pro monochromatické ztvárnění, které je stále lákavé jako jedno z tvůrčích zaměření a podporováno i výrobci digitálních fotoaparátů. Proto jsme podzimní soutěž úmyslně, byť naprosto jednoduše, vyhlásili pro „barevné i černobílé“ fotografie. „Černobílé“ samozřejmě v širším slova smyslu, i když určitě je možno dodat i snímky s velmi vysokým kontrastem, kde mnoho prostoru pro škálu šedých tónů není, ovšem předpokládáme, že mnohem častěji budete mít prostor naopak pro to, aby tato škála byla bohatá, že se budete moci „vyřádit“ v lineárně-tonální skladbě černobílého fotografického obrazu a využít i různé filtry, ať už snímací, nebo digitální. Nicméně předpokládáme, že snímků se skutečnými podzimními barvami bude převaha. A věříme, že také ony budou mít výraznou výtvarnou složku, byť budou o fotografované skutečnosti informovat přesněji, bez stylizace formou převodu barev do šedé škály.

 

Pro přihlášení do soutěže, vložení a zobrazení soutěžních fotografií slouží jednoduché uživatelské rozhraní. Fotografie musí být v grafickém formátu JPEG a s rozměry minimálně 1920 × 1080 pixelů. Každý účastník soutěže může do soutěže přihlásit maximálně 3 (slovy tři) soutěžní fotografie. Postup je stejný, jako na jaře a v létě. Nejprve své fotografie vložíte do své galerie, nebo různých dílčích galerií podle konkrétních témat. Do fotogalerií můžete vložit libovolný počet snímků. Z těchto fotografií v galeriích si určíte, které přihlásíte do soutěže, označíte je – tedy vyberete a potvrzením volby je systém zobrazí také v galerii fotosoutěže.

 

Soutěžní snímky můžete do soutěžní galerie vkládat až do soboty 30. listopadu 2013.

 

Podzim barevně i černobíle - fotosoutěž

 

Hodnocení fotografií

 

Opět bude jedna nejlepší fotografie určena veřejností, tedy návštěvníky soutěžní galerie a jejich hlasováním. Vítězná fotografie získá speciální cenu návštěvníků. Odborná porota vybere tři nejlepší soutěžní fotografie do 10. 1. 2014. Výsledky soutěže budou následně uveřejněny v internetovém týdeníku iZIN, na portálech IDIF.cz, Fotografovani.cz, Grafika.cz a MujMac.cz.

 

Ceny pro autory a autorky nejlepších soutěžních prací uveřejníme v dohledné době, stejně jako další aktuální informace. Každopádně opět připravujeme i speciální cenu – pro absolutního vítěze/absolutní vítězku podle hlasování návštěvníků fotografické galerie. Své snímky už nyní můžete vkládat do galerií, vstup do soutěžní fotogalerie Podzim barevně i černobíle otevřeme už brzy, abyste do ní své vybrané snímky mohli "delegovat". A zde je přímý link na stránku soutěže Podzim barevně i černobíle.

 

Další podmínky soutěže

 

Zasláním soutěžních fotografií soutěžící současně vyjadřuje souhlas se zpracováním zaslaných osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů a organizátorovi soutěže poskytuje souhlas s publikováním svých fotografií v tiskové nebo digitální podobě v rámci soutěže a při její propagaci i následné publikaci bez omezení formy a rozsahu v různých médiích dle uvážení pořadatele. Prohlašuje, že je autorem zaslaných fotografií a že má souhlas osob se zveřejněním fotografií, na kterých jsou tyto zachyceny.

 

IDIF jako organizátor soutěže si vyhrazuje právo na vyřazení takové fotografie, která odporuje standardním etickým normám platným v naší zemi.

 

Změna podmínek organizace, řízení a vyhodnocení soutěže je pořadateli vyhrazena.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Soutěže  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: