HeavenArt 2005: Šance pro mladé kreativce - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Soutěže

HeavenArt 2005: Šance pro mladé kreativce

28. listopadu 2005, 00.00 | Síť kaváren Cofee Heaven je pořadatelem soutěže, určené pro mladé umělce do 26 let. Utkat se zde můžete celkem ve čtyřech disciplínách: grafika, fotografie, hudba a volná kategorie. Soutěž trvá do 31.12.2005 a nabízí příležitost získat zajímavý finanční bonus.

Síť kaváren Cofee Heaven je pořadatelem soutěže, určené pro mladé umělce do 26 let. Utkat se zde můžete celkem ve čtyřech disciplínách: grafika, fotografie, hudba a volná kategorie. Soutěž, která původně měla vrcholit poslední listopadový den, pořadatel prodloužil až do konce roku, tedy 31.12.2005. Pokud splňujete požadavky, neváhejte a přihlaste se do „heavenArt 2005“ na téma „Cesta kávy“, jejímž patronem je společnost coffeeheaven. Hlavní výhru představuje finanční odměna 15.000 korun a vítězné práce se objeví v kavárnách jako dekorace nádobí a dalších užitkových předmětů. Mladí fotografové mají za úkol zachytit putování kávy „z kelímku do bříška“. Výherce v této kategorii obdrží 10 000 Kč, stejně tak i autor vítězného hudebního motivu. Jedinou podmínkou pro hudebníky je zhruba desetiminutová stopáž skladby v pokud možno chilloutovském hávu (aby se v případě vítězství daly hrát v kavárnách). Pro ostatní je určena volná kategorie. Více informací, včetně pravidel a přihlášky do soutěže naleznete ZDE.

Na následujících řádkách si můžete přečíst rozhovor s ředitelem společnosti Cofeeheaven Nikosem Balamotisem, který vám v krátkém interview přiblíží, proč vlastně celá soutěž vznikla a jaký má cíl.

Koho si přejete soutěží oslovit?

Především mladé a začínající umělce grafiky, fotografy, hudebníky a všechny další, kteří se cítí osloveni tématem soutěže "Cesta kávy" a mají chuť pracovat na něčem, co bude vidět a slyšet. Samozřejmě víme, že jsme mohli kontaktovat ověřené, zkušené výtvarníky a autory, a ušetřit tak čas i organizační náklady. Studenti uměleckých škol ale podle nás ke kavárenskému prostředí tak nějak patří. Čekáme, že jejich návrhy budou mít opravdu šťávu!

Proč jste se rozhodli soutěž zorganizovat?

Protože jsme cítili potřebu dát mladým tvůrcům šanci zúčastnit se smysluplného projektu, který má jasná pravidla a hlavně nabízí možnost skutečného využití soutěžních prací. Nejlepší návrhy budou po skončení soutěže vystaveny v prostorách kaváren coffeeheaven. Vítězné práce pak budou použity na hrnkách a tričkách, hudba by měla dolaďovat pohodovou atmosféru v kavárnách.

Jaká jsou kritéria soutěže?

Soutěžit mohou mladí lidé ve věku 15-26 let ve 4 disciplínách – grafika, fotografie, hudba a volný styl. Úkolem soutěžících je danou formou ztvárnit téma „Cesta kávy“ z plantáže až do bříška s tím, že je pouť kávy rozdělena do úseků, které jsou přiřazeny některým kategoriím. Grafici se mají soustředit na motivy spojené s pěstováním, sklizní, balením a putováním kávy k zákazníkům, moment pití a vychutnávání nápoje by zase měli zachytit fotografové. Hudebníci a všichni ostatní mají ruce víceméně volné – neměli by však zapomínat na to, k jakému účelu bude dílo nakonec použito.

O co se hraje a kdo se může přihlásit?

Výherci si mezi sebou rozdělí 40 000 Kč, což je celkem slušná částka. Přihlásit se může každý, kdo má chuť a splňuje daná kritéria. Nechceme oslovit jenom studenty, ale každého tvůrčího člověka, kterého náš projekt osloví.

Kolik mladých umělců již podalo přihlášku?

Do soutěže se zatím přihlásili studenti více než 20 uměleckých škol a další desítky jednotlivců.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Soutěže  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: