ZPS15: Vkládáme fotky na Facebook - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

ZPS15: Vkládáme fotky na Facebook

23. května 2013, 09.56 | Roztřídili jste fotky z posledního výletu nebo dovolené a honem se chcete pochlubit svým přátelům? Není nic jednoduššího, než je přímo z programu Zoner Photo Studio nasdílet na sociální sítě, například na Facebook.

 

Sociální síť Facebook

 

Facebook má po celém světě přes miliardu aktivních uživatelů měsíčně. To z něj činí s výrazným odstupem největší sociální síť současnosti.

 

Profil na Facebooku nám umožňuje být v kontaktu s přáteli či propagovat svou práci potencionálním klientům a to i prostřednictvím našich fotografií. Ukažme si, jak přidáme nové fotky na vlastní facebookový profil přímo z programu ZPS.

 

Přihlášení přes ZPS

 

V modulu Správce si označíme jednu nebo více fotografií, které budeme chtít na Facebook nahrát. 

 

obr. 1

 

Výběr fotek pro nahrání na Facebook, modul Správce.

 

Rozbalíme si nabídku Publikovat a zvolíme Nahrát na Facebook. Napoprvé nás Zoner Photo Studio vyzve k zadání údajů pro přihlášení do facebookového účtu. Abychom nemuseli tyto údaje vyplňovat pokaždé znovu, zatrhneme možnost Zůstat přihlášen(a) k aplikaci ZPS Uploader.

 

obr. 2

 

Přihlášení na Facebook prostřednictvím ZPS.

 

Pak už jen stačí odsouhlasit přístup aplikace Zoner Photo Studio Uploader k našemu facebookovému profilu a můžeme se pustit do nahrávání fotek.

 

Nahrání fotek

 

Už dříve jsme vybrali, které fotky chceme na Facebook nahrát. Nyní zvolíme, do jakého alba je chceme vložit. Můžeme si buď vytvořit album nové, nebo vybrat některé z již existujících alb na našem facebookovém profilu.

 

obr. 3

 

Výběr alba, kam se nahrané fotky vloží.

 

V dalším kroku zadáme výslednou velikost nahrávaných snímků. Volíme mezi nahráním v původní velikosti, zmenšením na standardní velikost a zmenšením na konkrétní zadaný rozměr. 

 

Až se fotografie nahrají, zobrazí se nám okno s odkazem, přes který se dostaneme přímo do daného alba na Facebooku.

 

Úplně stejně postupujeme, pokud chceme z programu ZPS nahrát fotografie na sociální sítě Flickr a Picasa. Jen v nabídce Publikovat vybereme příslušnou funkci: Nahrát na Flickr, nebo Nahrát na webová alba Picasa.

 

Možné komplikace

 

Pro nahrávání fotek na facebookové profily využívá Zoner Photo Studio infrastrukturu třetí strany, v tomto případě sociální sítě Facebook. V případě změn ze strany Facebooku nemohou vývojáři programu ZPS vždy zaručit plnou funkčnost služby. 

 

Shrnutí:

 

● Nahrání fotografií na Facebook probíhá v ZPS stejně jako nahrání fotek na Flickr či webová alba Picasa.

● Z fotek nahrávaných na Facebook můžeme vytvořit úplně nové album, nebo je přidat do jednoho ze stávajících alb.

● Možnost „Zůstat přihlášen(a) k aplikaci ZPS Uploader“ nám umožní příště nahrát fotografie ještě rychleji.

 

fota via ZPS na FB

 

____________________________________________________________________________

 

Aktuální info:

 

Zoner Photo Studio je nyní i pro Android!

 

Dne 21. května 2013 tvůrci programu Zoner PhotoStudio uvolnili pro uživatele jeho verzi pro Android. Stejně jako desktopová verze je i aplikace pro mobilní zařízení postavena na myšlence řešit veškerou práci s fotografiemi v jediném programu.

 

„Fotoaplikací je na trhu celá řada, náš cíl je poskytnout jednu komplexní, která by řešila většinu potřeb běžného fotografa. V našem programu můžete fotky samozřejmě prohlížet, upravovat či sdílet, ale také přehledně organizovat v rámci více uložišť,“ hovoří o novince Jan Kupčík, produktový manažer ZONER software, a.s. a dodává: „Zoner Photo Studio je jednoduché na používání, bez reklam a zcela zdarma.“

 

Aplikace umožňuje přístup, prohlížení a organizaci alb z více uložišť. Lehce tak stáhnete do telefonu fotky například z Facebooku. Zároveň máte možnost zobrazit popisky fotek či fotografické informace (EXIF data).

 

Každý snímek je možno přímo v aplikaci editovat, v tuto chvíli jsou v nabídce kromě základních expozičních  úprav (Expozice, Světla a Stíny, Kontrast), také úpravy barevnosti (Vyrovnání bílé, Saturace) či Vinětace a Doostření. Efekty nastavíte jediným posuvníkem a projevují se v reálném čase, díky čemuž je úprava fotek jednoduchá a rychlá.

 

Tvůrci chtějí aplikaci tvořit ve spolupráci se samotnými uživateli, jak komentuje Kupčík: „Vydáním pro nás vývoj aplikace nekončí, právě naopak. Rádi bychom, aby se Zoner Photo Studio pro Android dále vyvíjelo na základě zpětné vazby a požadavků uživatelů.“

 

Zoner Photo Studio pro Android lze bezplatně stáhnout z Google Play, k jejímu spuštění potřebujete operační systém Android 4.0 nebo novější.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: