Softwarové novinky 5/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Softwarové novinky 5/2007: prepress

sw software

9. května 2007, 00.00 | Náš pravidelný přehled softwarových novinek jako vždy obsahuje řadu zajímavých pluginů, editorů, utilit a jiných specializovaných aplikací z oblasti prepressu.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
ABC Amber PDF2Image Converter 2.12 - update konvertoru PDF dokumentů do řady bitmapových grafických formátů (BMP, WMF, EMF, JPG, GIF, PNG, TIFF, PCX, PCC, DCX, PBM, PGM, PPM, TGA, VST a AFI). Program lze též ovládat z příkazové řádky.
shareware, 25 USD
ABC Amber Text Converter 4.14 - update konvertoru textových dokumentů v mnoha formátech do formátu PDF včetně případného šifrování, nastavení rozlišení a komprese vložené grafiky.
komerční, 50 USD
Advanced Font Viewer - novinka na automatické třídění a organizaci písem podle deseti možných kritérií. Součástí programu jsou i funkce na vyhledávání duplicitních fontů a detekci případných problémů s fonty.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Crypter 2.2.48 - update programu na šifrování PDF dokumentů s veřejnými či soukromými klíči a s výstupem v podobě PDF V1.5.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 2.2.48 - update nástroje na elektronické podepisování stávajících PDF dokumentů s podporou softwarových certifikátů a SmartCards/e-ID Cards.
komerční, 39 USD
Aloaha PDF Suite Pro 2.2.48 - update programu na tvorbu PDF dokumentů z různých aplikací.
komerční, 299 USD
AP PDF to Image converter 3.0 - nová verze konvertoru na hromadný převod PDF dokumentů do podoby bitmapových obrázků s různým rozlišením.
freeware
BullZip PDF Printer 3.0.0.186 - update freewarového tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolných tisknutelných souborů.
freeware
CutePDF Writer 2.7 - nová verze tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů ze všech tisknutelných souborů.
komerční, 39 USD
eXPert PDF Editor 1.5.970 - editor PDF dokumentů s WYSIWYG prostředím lze v některých "nenáročných" případech použít jako velmi levnou alternativu Adobe Acrobatu.
freeware
eXPert PDF Reader 1.5.970 - nezávislý prohlížeč PDF dokumentů s tiskovými funkcemi a několika funkcemi pro editaci poznámek, razítek aj.
shareware, 25 USD
FontExplorerL.M. 5.0.0 - nová verze prohlížeče písem s databázovým řešením seznamu fontů, funkcemi pro vyhledávání a podporou TrueType, OpenType, Adobe Type 1 a rastrových písem.
komerční, 40 USD
Font Fitting Room Deluxe 2.8.6.6 - update zajímavého manažeru písem s podporou hromadných aktivací/deaktivací sad písem a vestavěnou mapou znaků na kopírování jednotlivých znaků do různých aplikací.
shareware, 25 USD
Font Manager 3.51 - update správce písem s integrovanou mapou znaků a obvyklými funkcemi na prohlížení a manipulaci s fonty.
komerční, 99 USD
Foxit PDF Editor 1.5 Build 2722 - update editoru PDF dokumentů s WYSIWYG pracovním prostředím a všemi základními funkcemi pro tvorbu a především úpravy obsahu PDF souborů.
komerční, 39 USD
Foxit Reader Pro 2.0.1606 - update prohlížeče PDF dokumentů s vlastním enginem a výrazně rychlejším načítáním než originální Adobe Acrobat.
freeware
Free Font Renamer 1.3 - freewarový prográmek na hromadné přejmenování názvů souborů fontů podle reálných názvů daného písma.
shareware, 15 USD
Image to PDF Command Line Tool 1.91 - update manuálně ovládaného nástroje na konverzi jednoho či více obrázků či fotografií do formátu PDF.
komerční, 40 USD
novaPDF Pro 5.0 build 218 - update virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolného tisknutelného souboru.
komerční, 100 USD
pdfFactory Pro 3.17 - nová verze výkonného virtuálního tiskového ovladače umožňujícího vytvářet PDF dokumenty z libovolného tisknutelného souboru. pdfFactory Pro má vlastní náhledový systém, podporuje šifrování PDF dokumentů a automatické generování odkazů a dalších obsahových prvků. V prodeji je i levnější zjednodušená verze pdfFactory.
komerční,  USD
PDFTypewriter 5.5 - program na tvorbu PDF dokumentů - opět z libovolných tisknutelných souborů pomocí virtuálního tiskového ovladače.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Barcode Blitz 2.1a - nová verze freewarového programu na tvorbu čárových kódů v formátech EAN a ISBN a výstupem v podobě EPS/TIFF souboru s rozlišením 300 až 3 200 dpi.
freeware
Barcode Generator 2.4a - nová verze generátoru čárových kódů a jejich export ve formátech EPS, PNG, JPEG nebo TIFF s různým rozlišením. Program umí vytvářet čárové kódy typů Code EAN 8/13, ISBN / ISSN, UPC-A, UPC-E, Code 39, Code 128, Code EAN 128, Codefamily 2/5, Codabar, US Postnet, 2D Code PDF 417 a 2D Code Datamatrix ECC 200.
shareware, 10 USD
Booklet CE 3.1.2 - update skriptovacího doplňku pro Adobe InDesign CS2 na tvorbu bookletů.
shareware, 10 USD
BusinessCards CE 1.1 - update skriptovacího pluginu pro Adobe InDesign CS2 na tvorbu vizitek a jejich automatické rozmísťování do sloupců na stránku.
komerční
Callas pdfColorConvert CLI 1.2.116 - update programu na konverze barev v PDF dokumentech přidává několik vylepšení ohledně zpracování světlých ploch obrázků a fotografií při transformacích barev pomocí barvových křivek a opravuje práci s "naklíčovanými" obrázky, tzn. s grafickými daty s definovanou průhledností.
komerční, 299 EUR
Callas pdfColorConvert 1.2.116 - update pluginu pro Adobe Acrobat na konverzi barev (včetně převodů přímých barev) v PDF dokumentech. Plugin podporuje barvové prostory RGB, CMYK a LAB a umí i provádět CMYK-2-CMYK konverze s využitím ICC profilů.
komerční
Callas pdfCorrect CLI 2.2.087 - update profesionálního nástroje na zjišťování chyb a opravy PDF dokumentů s podporou PDF V1.7, automatickou analýzou více než 60 běžných problémů s PDF soubory pro následný tiskový výstup či osvit a podporou standardů PDF/X-1a a PDF/X-3. Mezi novinky updatu patří podpora vkládání písem, nastavení zobrazování vrstev a jejich slučování a také opravy různých drobných chyb.
komerční, 149 EUR
Callas pdfCorrect 2.2.087 - update pluginu pro Adobe Acrobat na detekci a opravy potíží s PDF dokumenty, novinky jsou shodné jako u verze pdfCorrect CLI.
komerční, 99 EUR
Callas pdfLayerMaker 1.1.034 - update pluginu pro Adobe Acrobat vylepšujícího možnosti Acrobatu o práci s vrstvami. Novinkou je především kompatibilita s Adobe Acrobatem 8.
komerční
Callas pdfInspektor4 CLI 4.0.238 - update pluginu pro Adobe Acrobat na kontrolu PDF dokumentů před tiskem umí diagnostikovat přes 800 vlastností PDF souborů v různých standardech včetně PDF/X-1a, PDF/X-3, PDF/X-4, PDF/A-1a a PDF/A-1b. Novinkou jsou mimo verzí pro Windows a Mac OS X také verze pro Linux, Sun Solaris (X86 a Sparc) a AIX.
komerční, 399 EUR
Callas pdfToolbox2 v1.3.028 - update Adobe Acrobat kompatibilního pluginu na detekci a opravy známých prepress problémů u PDF dokumentů. Jedná se v podstatě o balík tří pluginů pdfColorConvert, pdfCorrect a pdfLayerMaker. Novinkou je především podpora Adobe Acrobatu 8.
komerční, 45 USD
CrossFont 5.0 - pátá stěžejní verze konvertoru TrueType a postscriptových fontů mezi formáty Mac a Windows s podporou dlouhých názvů písem.
komerční, 45 USD
Discus 4.11 - update editoru na tvorbu přebalů pro CD a DVD s možností přímého potisku CD médií na specializovaných tiskárnách.
komerční, 100 USD
FontAgent Pro 3 - správce písem společnosti Insider Software byl konečně oficiálně představen i ve verzi pro Windows. Podrobnější představení programu si můžete přečíst v samostatném článku na Grafice On-line, uvedu proto jen základní charakteristiky Font Agentu: podpora písem ve formátech TrueType, OpenType a Adobe Type 1, testování integrity a instalací písem, tvorba sad fontů, které pak lze hromadně aktivovat, funkce na prohlížení a porovnávání fontů, tisk jejich vzorníků, export písem do zvolených adresářů pro zjednodušené sdílení s jinými uživateli a zálohování fontů na server. Pro Mac OS X je k dispozici již verze 3.3.
komerční
Fusion Print Production Manager 1.2 - nová verze webového nástroje na správu tiskových úloh pro účely prepressu.
komerční
Impostrip Barcode - novinka společnosti Ultimate Technographics napomáhá řešit problémy se sledováním, archivací a tříděním digitálních nátisků a všeobecně digitálních tiskovin obsahujících automaticky generované čárové kódy a řadu dalších údajů potřebných například ke sledování procesoru zpracování zakázky. Výstupem může být například formát PDF, JDF, PJTF nebo klasický PostScript.
komerční
Impostrip Card Stacker - databázová aplikace pro komerční tiskárny a agentury zprostředkovávající tiskové zakázky umožňující realizovat objednávky prostřednictvím univerzálního webového rozhraní aplikace. Pomocí Card Stackeru lze tisknout respektive odesílat do tiskárny nejen klasické vizitky, ale také další projekty obsahující různé tiskové materiály a fotografie ve formátech PDF, TIFF, EPS, JDF aj.
komerční, 15 GBP
iViewXT 3.0 - nová verze extenze pro QuarkXPress na ukládání náhledů a metadat v rámci dokumentů Quarku, nově s podporou QuarkXPressu 7.x.
komerční, 50 až 695 USD
MathMagic Pro for InDesign 5.5.4 - update známého pluginu pro Adobe InDesign v podobě WYSIWYG editoru na tvorbu a sazbu různých rovnic, vzorců a jiných matematických výrazů. K dispozici je i verze
MathMagic Pro pro QuarkXPress 5.5.4 a zjednodušená verze MathMagic Personal Edition 5.5.4 prodávaná již od 10 USD.
komerční, 35 EUR
pdf-Recover Professional 4.0 - nová stěžejní verze nástroje na vyhledávání a odstraňování hesel v chráněných PDF dokumentech. pdf-Recover Professional přitom neumí vyhledat pouze hlavní heslo daného PDF dokumentu, ale také jeho šifrování včetně šifrování v PDF dokumentech produkovaných Adobe Acrobatem 8. Program je mimo verzí pro Windows a Mac OS X též k dispozici ve verzi pro Linux.
komerční, 149 EUR
PhotoZoom Pro 2.2.2 - update poměrně kvalitního programu na zvětšování obrázků a fotografií s různými algoritmy na převzorkování obrazu včetně sofistikované metody S-Spline XL a automatických zachováním EXIF a IPTC metadat v upravovaných fotografiích. Součástí programu je též Adobe Photoshop kompatibilní exportní plugin.
shareware, 95 USD
PrecisionID Code 3 of 9 Barcode Fonts 3.0 - sada speciálních písem pro generování a sestavování čárových kódů.
freeware
Quark XPert Tools Pro 2.2 - nová verze sady extenzí pro QuarkXPress 7.1/7.2 rozšiřujících a vylepšujících QuarkXPress v mnoha různých funkcich. Balík se mimo jiné skládá z následujících doplňků: XPert Align, XPert BoxTools, XPert FindChange, XPert Guides, XPert ImageInfo, XPert ItemStyles, XPert Layers, XPert PageSets, XPert Paste, XPert Pilot, XPert Print Print a XPert Scale. Podrobnosti o XPert Tools Pro 2.2 si můžete přečíst na serveru Grafika On-line.
komerční
QuarkXPress 7.2 - nová verze známého layout a DTP editoru je stejně jako předchozí update k dispozici pro Macintosh jako Universal Binary aplikace přidává například kompatibilitu extenzí v čele s nově uvolněným doplňkem Quark XPert Tools Pro 2.2 pro různé jazykové mutace QuarkXPressu včetně češtiny. Mezi další novinky QuarkXPressu 7.2 patří upravené rozhraní funkce Job Jackets s novými pravidly a možnostmi vytvářet specifikace layoutů přímo z menu, nové volby pro vyhlazované zobrazování objektů podle typu (vektorová grafika, stíny a prolínací módy) a rovněž nový Color Management Module (CMM) podporující CMM společnosti Kodak včetně kompenzace černé barvy. Updater na verzi 7.2 pro Macintosh je ke stažení již několik týdnů, verze pro Windows má však stále nedořešené technické problémy s instalací a bude k dispozici v dohledné době (pokud se smíříte s tím, že po updatu může přestat fungovat vaše sériové číslo QuarkXPressu, lze verzi 7.2 pro Windows stáhnout a nainstalovat už nyní).
komerční
Quark XML pro QuarkXPress Server - společnost Quark oznámila novinky QuarkXPress Serveru 7.2, který by měl být uvedený na trh v druhém čtvrtletí letošního roku. Zásadní novinkou je rozšířená podpora XML včetně příslušného napojení dokumentů QuarkXPressu na XML kompatibilní datové zdroje umožňující dynamické publikování například na bázi šablon. Další novinky spočívají ve vylepšené podpoře exportních funkcí, zejména ohledně odesílání dokumentů na webový či e-mailový server.
shareware, 30 USD
TalaPhoto 2.9.2 - nová verze shareware programu na tisk obrázků/fotografií a dalších typů tiskových sestav a webové publikování. Mezi novinky verze 2.9.2 patří vylepšené třídění importovaných souborů, lepší práce s EXIF metadaty u fotografií pořízených na digitálních fotoaparátech značky HP a podpora aktuálních verzí QuickTime 7.x včetně QuickTime VR panoramat.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 100 USD
Badia Exportools 2.02 - nová verze extenze pro QuarkXPress na ukládání vybraných stránek dokumentů Quarku v různých formátech včetně EPS, postscriptu, PDF či jako čistý text nebo HTML dokument.
komerční, 80 USD
Badia LinkRenamer 2.0 - nová verze doplňku pro QuarkXPress na přejmenování a automatickou změnu odkazů na obrázky. Novinkou je Universal Binary formát, podpora QuarkXPressu 7.x, podpora grafických formátů BMP a PNG a několik změn v uživatelském rozhraní extenze.
betaverze
Badia LiveKeys 2.0b1 - update extenze pro QuarkXPress na přiřazování různých funkcí Quarku klávesovým zkratkám umožňujícím například přizpůsobit si libovolné menu. Novinkou je mimo podpory QuarkXPressu 7.x a Universal Binary formátu také podpora tabulek a skriptových operací pro menu, podpora průhlednosti, změny písmen, uživatelských hotkeys a různé změny grafického rozhraní extenze.
shareware
Font Viewer 5.1 - nová verze prohlížeče písem s funkcemi pro tisk vzorníků fontů a porovnávání písem.
komerční, 199 USD
GLUON Slugger ID 6.09e - update pluginu pro Adobe InDesign na automatizované sledování úprav a vlastností dokumentů InDesignu - přidávání log, seznamu písem, obrázků, seznamů použitých barev apod.
shareware, 35 USD
Cheap Impostor 3.0b2 - update levného impozičního programu pro zpracování PDF dokumentů.
shareware, 30 EUR
PDFClerk 2.6 - nová verze nástroje na manipulaci s PDF dokumenty - například změnu pořadí stránek, mazání vybraných stránek, impoziční funkce apod.
shareware, 95 USD
PDFpenPro 3.1.1 - nová verze editoru na tvorbu, vyplňování a ukládání PDF formulářů s různými možnostmi jejich změny, třídění a tisku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: